Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yemek Odası Dekorasyonu
18 Ağustos 2020

Her evin en çok kullanılan, ailece herkesin bir arada olabildiği ve en önemli alanlarından biri de yemek odasıdır. Yemek odalarımız, ailemiz ve arkadaşlarımızla sıcak ve samimi zamanlar geçirdiğimiz için, evimizin en özel alanı olabilir. Bazen misafirlerimizi ağırladığımız, bazen de arkadaşlarımızla uzun uzun sohbetler ettiğimiz ve en çokta samimi aile yemeklerinin yendiği yemek odalarımız için birbirinden şık tasarımlar ile hoş bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Güzel bir alanda yediğiniz yemeklerin zamanı da bu şekilde uzayabilir.

yemek odasi

Salon İle Uyumlu Yemek Odası

Salonun bir parçası olan yemek odası alanı maalesef çoğu zaman ikinci plana atılmaktadır. Oysaki salonumuza uyum sağlanması için yemek odası bölümüne de ayrıca ilgi göstermek gerekir. Bu alanda yemek masasından sandalyelerine, dekoratif aksesuarlardan duvar süslerine, aydınlatmadan yer döşemesine kadar bir çok detayın bir bütün olarak düşünülmesi gerekir. Yeni ev döşeyecekler ve mevcut yemek odalarını yenilemek isteyenler için farklı tarzlarda yemek odası dekorasyon fikirleri ile yemek odalarınızı tasarlayabilirsiniz.

Yemek odası dekorasyonu için öncelikle ferah, şık ve modern bir atmosfer oluşturmak iyi olacaktır. Bunun için en çok tercih edilen cam masa veya beyaz ahşap masaları kullanabilirsiniz. Neredeyse tüm renk tonlarıyla uyumlu olan beyaz ve cam masalar genel salon konseptinize her mevsimde ve her zaman uyacaktır. Yemek odası dekorasyonu için modern bir atmosfer oluşturmak için de cam masalar her zaman iyi bir alternatif olacaktır. Cam masalar mekanı diğer masalara göre her zaman daha geniş ve ferah gösterirler.

Mobilya tasarımı ve etrafındaki dekorasyon objelerinin bütünlüğü de yemek odası dekorasyonu için önemlidir. Salonunuzun genel renk konseptine uygun renk ve tarzda aksesuarlar seçmeniz bütünlük yaratmanız için çok önemlidir. Dekorasyonunuzun genel renklerine uyumlu ama zıt renkler seçerek kontrast oluşturabilir ve yemek odası dekorasyonuna renk katabilirsiniz.

yemek odasi

Yemek Odası İçin Doğru Işıklandırma

Yemek odanızın tadilatını ve dekorasyonunu yaparken gün ışığından yararlanmak için yemek masanızı pencere önüne konumlandırabilirsiniz. Ayrıca yemek odanızda yemek yerken manzaradan da faydalanmış olursunuz. Yemek masanızı çalışma masası olarak da kullanıyorsanız bu da size ferah bir çalışma alanı yaratmış olacaktır. Ayrıca yemek masanızın üzerindeki aydınlatmaları masaya yakın şekilde, sarkıtmalı olarak kullanırsanız oldukça modern bir yemek odası görünümü yakalarsınız.

Yemek masanızı çiçekler ile süsleyebilir, sıcak ve samimi bir yemek odası dekorasyonu yaratabilirsiniz. Çok yer kaplamayacak şekilde orta boy saksılarda yeşil bitkiler veya taze çiçekler içinizi açacak bir görünüm kazandıracaktır. Masanızda ayrıca İkili veya üçlü şamdanlar kullanarak biraz daha klasik bir dekorasyon da yapabilirsiniz. Yada daha modern mumlar tercih ederek yemek odanızda yine mum’un vazgeçilmez güzel görünümünden faydalanabilirsiniz.

yemek odasi

Yemek Masasında Runner Kullanımı

Yemek odasında masa örtüsü yerine, masanıza uygun renklerde modern runner’lar kullanabilirsiniz. Kullanacağınız runner’ın renkleri çok zıt olamayacak şekilde yemek tabaklarınızla da uyumlu bir renk seçmeniz görünüm açısından da faydalı olacaktır. Ayrıca yemek odanızda Amerikan servisler ile de samimi ve modern bir hava yaratabilirsiniz. Yemek odası dekorasyonunuzda ahşap görünümünü vurgulamak, ortama otantik ve doğal bir hava katacaktır. Yemek masanızı, vitrin koymak istiyorsanız vitrininizi ve yemek masasının sandalyelerini ahşap ürünlerden seçerek oldukça doğal bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Burada önemli olan yemek odanızın parkelerine uygun olacak şekilde ahşap renklerini belirlemeniz olacaktır.

Yemek odasının duvarlarını büyük saatler ile süsleyebilirsiniz. Yada ailenizin ve arkadaşlarınızla olan resimleri çerçeveleterek, oldukça samimi bir yemek odası ambiyansı yaratabilirsiniz. Antikacılardan yada ikinci el ürün satan dükkanlardan vintage tarzı Retro ürünler bulabilir, eski ve yeninin buluştuğu, oldukça samimi ve sıcak bir yemek odası tasarlayabilirsiniz. Ayrıca yemek masanızın karşısına büyük bir ayna asarak alanı oldukça geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

yemek masasi

Yemek odası için ev tadilatı konusunda iyi bir firma ve usta arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size en iyi yemek odası tadilatı ve ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz yemek odasına hemen kavuşabilirsiniz. Ev tadilatı firmaları ve boya badana ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Yemek odası tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden ev tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı ev tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi ev tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.