Parke Cilalama ve Sistre

Parke Cilalama ve Sistre
20 Temmuz 2020

Neredeyse tüm ahşap zeminlerin parke cilası yapılmış ise zaman içerisinde parlaklığını yitirir. Bu parlaklık yaptığınız temizliğe dikkat ederek ve parke koruyucu temizlik malzemeleri kullanarak ertelenebilir fakat zaman içinde parkelerin yeniden cilalanması kaçınılmazdır. Çizikleri olan ve cilası yıpranmış parkeler için zımparalama ve cilalama işlemini profesyonel bir sistre cila işi yapan firma veya ustalara yaptırmanız uzun vadede daha iyi sonuç verecektir. Sistre ve cila makineleri özel makineler olduğu için tek başınıza ve bilinçsizce kullanılmaması tavsiye edilir.

parke cila

Ahşap İçin Parke Cilalama

Diğer zemin malzemelerine göre ahşap her zaman kullanıldığı mekanlara değer katarak estetik ve zamansız bir görünüm sağlar. Ahşap doğal bir ürün olduğu için diğer malzemelere kıyasla daha fazla bakım istemektedir. Düzenli aralıklarla sistre cila yaptırmanız, parkelerinizi ilk günkü gibi temiz, yeni ve parlak tutacaktır.

Parke sistre cilalama yapılırken 3 ayrı adım uygulanmakta. Öncelikle alanın temizlenmesi, sonrasında zımparalama işlemi ve son adım olarak da cilanın uygulanması yapılır. Parkelerinizin yüzeylerini temizlerken sert zeminler için üretilen kimyasal özellikli temizleyicileri kullanmamanız gerekmektedir. Parke temizliği için sadece su kullanmak da hem cilaya hem de parkeye zarar verecektir. Bu sebeple parke temizliği yaparken ahşap zeminler için özel olarak üretilen yüzey temizleyicileri kullanmanız veya çok hafif nemli bir bezle temizlemeniz en doğru yol olacaktır.

parke cila

Zımpara Ve Cilalama

Temizlik yapıldıktan sonra zeminde kalan leke ve hafif çizikleri ortadan kaldırmak için zımpara makinesiyle zımparalamak gerekmektedir. Zemin temizlenip, zımpara yapılıp ve lekelerden arındırılıp pürüzsüz bir hale getirildikten sonra cilalama işlemine geçilir. Parke cilası için iki farklı seçenek bulunmaktadır. İlk seçenek daha yoğun kıvamda ve macun şeklinde olan bir cila çeşididir, ikinci seçenek ise sıvı ahşap cilalarıdır. Macun parke cilası daha uzun süre dayanırken daha sonra çıkarılması biraz zordur.

Parke sistre cilasını uygulamak yorucu ve kolay olmayan bir iştir. Özellikle macun cilalarını düzgün bir şekilde sürmek çok zaman alabilir. Cilayı uygulamaya başlamadan önce tüm yüzeyin tozdan arındırılmış, kuru ve pürüzsüz olduğuna emin olunması gerekmektedir. Cilayı sürdükten sonra kurumadan üzerine basılmaması ve 2-3 gün kadar cilanın oturmasını beklemek gerekmektedir. Cilanın içinde uçucu kimyasallar olduğu için uygulama sırasında odanın iyice havalandırılması ve yapan kişinin maske takarak, bu kimyasalları solumaması gerekmektedir. Parke cilalamanın süresi parke ağacının çeşidine, ne kadar kullanıldığına ve ne kadar yıprandığına göre değişiklik gösterebilir.

parke cilalama

BuBiTeklif.com ile siz de yaptırmak istediğiniz parke cilalama ve sistre için ücretsiz ilan verebilir, en iyi ustayı seçip, en kısa sürede en güzel parkelerinize kavuşabilirsiniz. En iyi parke cilalama ve sistre firma ve ustalarını sizler için listeledik. Parke cilalama ve sistre firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Parke cilalama ve sistre firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı parke cilalama ve sistre, en yakın parke cilalama ve sistre, acil parke cilalama ve sistre gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden parke cilalama ve sistre yapım fiyatları, parke cilalama ve sistre ücretleri, ucuz ve hesaplı parke cilalama ve sistre hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi parke cilalama ve sistre hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.