Mutfak Duvarlarınızı Yenileyin

Mutfak Dekorasyonu
8 Eylül 2020

Mutfağınızı bütçenize uygun bir şekilde yenilemek istiyorsanız; mutfak duvarlarınızı ve dolaplarını boyayarak, ihtiyaç duyduğunuz yeniliğe kavuşabilirsiniz. Bir çok açıdan mutfağın boyanması, diğer odaların boyanmasından daha kolay bir iştir. Mutfak duvarlarının alanı sınırlı miktarlarda olduğu için iş yükünüz de diğer odalara göre daha azdır. Bir mutfağın genel olarak duvar alanlarının çoğuna mutfak dolapları hakimdir. Seramiksiz kalan duvar alanlarını rulo fırçalar ile veya boya püskürtücüler ile boyayabilirsiniz. Kapı boyamaları için ise daima bir fırça kullanmalısınız. Doğru uygulama yapıldığı takdirde mutfağınızın dekorasyonu mükemmel olacaktır.

mutfak

Mutfak Duvarları İçin Renk Seçimi

Öncelikle boyayacağınız rengi doğru seçmeniz oldukça önemli. Mutfak dolaplarınıza uygun olacak şekilde, kontrast yaratacak renkler seçebilirsiniz. Koyu mutfak dolaplarınız varsa, açık tonlarda renkler kullanmak mutfağınıza daha ferah bir görünüm kazandıracaktır. İkinci önemli nokta ise boyanın kalitesi ve çeşidi olacaktır. Mutfak duvarları için saten ve yarı parlak boyalar oldukça tercih edilirken, nadiren de olsa mat boyalar da tavsiye edilir. Mat boyaların temizlenmesi zor olduğu için mutfak gibi, sık sık temizlenmesi gereken bir alan için kullanımı pratik olmayacaktır. Saten ve yarı parlak boyaların temizlenmesi mat boyalara göre daha kolaydır. Ayrıca günümüzde yeni teknolojiler ile sürekli gelişen ve çeşitlilik kazanan boyalar arasından mutfak için özel olabilecek, temizlemesi kolay olan farklı ürünler de bulabilirsiniz.

Boya işlemine geçmeden önce mutfak duvarlarını iyi bir şekilde temizlemeniz çok önemlidir. Aksi takdirde, boya sürdüğünüz yerlerde kir varsa, kabarıklık gibi kötü görüntülerle karşılaşabilirsiniz. Dolaplarınızı boyamak istiyorsanız, aynı şey mutfak dolaplarınız için de gereklidir. Mutfağınız yağ gibi kirlere oldukça maruz kaldığı için duvarları kadar, dolaplarının da çok fazla temizlenmesi gerekmektedir. Fırın ve tezgâhların üzerini, etrafındaki alanların ılık su ve yağ sökücü özel ürünler ile temizleyebilirsiniz. Süpürgeliklerin üst kısımlarındaki tozları, duvarların köşelerinde oluşan örümcek ağlarını elektrikli süpürge ile çekerek, nemli bir bezle temizleyebilirsiniz.

mutfak

Mutfak Duvarları İçin Uyumlu Renkler

Duvarları boya badana yapmadan önce tüm kaplama alanlarına maskeleme bandı uygulamalısınız. Kapı veya mutfak dolaplarınızın duvara gelen kısımlarını da kaplama bandı ile kapatmanız gerekecektir. Aksi takdirde buralara boya bulaştırabilirsiniz. Yerlerinize de damlamalar için bez ya da muşamba döşeyerek, olası boya akmalarını önlemeniz gerekmektedir.

İlk kat boyanızı attıktan sonra boyanın yaklaşık iki saat kurumasını beklemelisiniz. Uyguladığınız boyanın renkleri iki, üç kat halinde uygulanırsa derinleşecektir ve tam verimine ulaşacaktır. Uygulayacağınız katlar arasında boyayı en az birkaç saat kurumaya bırakmalısınız. Bu şekilde hatasız ve pürüzsüz bir boya işlemi yapmış olursunuz. Boyama işlemine alternatif olarak duvar kağıtlarını da inceleyebilirsiniz. Silinebilen ve farklı desenlerde duvar kağıtları günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Uygulaması da kolay olan duvar kağıtları, mutfağınıza modern ve şık bir görünüm kazandıracaktır.

En iyi mutfak tadilat firmalarını ve ustalarını sizler için listeledik. Mutfak tadilat firmaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Mutfak tadilat firmalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı mutfak tadilat, en yakın mutfak tadilat, acil mutfak tadilat gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden mutfak tadilat fiyatları, mutfak tadilat ücretleri, ucuz ve hesaplı mutfak tadilat hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi mutfak tadilat hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Mutfak tadilat hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı mutfak tadilat, en yakın mutfak tadilat firması, mutfak tadilat şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.