Fayans Döşeme Nedir?

Fayans Döşeme
1 Kasım 2019

Seramik fayans döşeme, binaların iç ve dış duvarlarının zeminlerinin kaplanmasında kullanılan önemli bir dekorasyon ürünüdür. Doğadan, doğal yollarla elde edilen çok yüksek sıcaklıkta şekil verilerek pişirilmiş toprak maddelerden yapılan sağlıklı ve ekolojik bir üründür. Seramik fayanslar, sert, kırılgan, yüksek ergime derecesine sahip, düşük elektrik ve ısı iletimiyle birlikte iyi kimyasal ve ısı kararlılığı olan ve yüksek basma dayanımı gösteren malzemelerdir. Dayanıklı ve doğal yapıları, kolay temizlenir olmaları ve estetik görünümleriyle yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen malzemeler arasındadır. Seramik fayanslar, farklı boyut ve desenleriyle yer döşemesi ya da duvarlardaki dekoratif ayrıntılar olarak karşımıza çıkarlar. Seramik ve yapıştırıcıları konusunda seçim yaparken kullanım alanına ve kullanım yüzeylerine göre karar vermek gerekir. Seramik ve yapıştırıcıları; iç ve dış mekanların estetik bir görünüm kazandırılması ve kullanım alanına göre sıklıkla tercih edilir.

fayans

Seramik Fayans

Seramik fayansların evlerde kullanım alanları genelde banyolar ve mutfaklardır. Kolay temizlenen seramikler, renkli ve şık görünümleriyle ev dekorasyonlarında da farklı ve modern bir tasarım yaratmak isteyenlerce oturma odaları ve salonlarda da kullanılmaktadır. Havuz içi ve havuz kenarları için de en ideal malzeme seramik olacaktır. Bunun yanı sıra seramik özellikle ilaç, gıda ve hizmet sektöründe de tercih edilir. Kimyasal içerikli ürünlere karşı dayanıklı olmaları ve hijyenik bir ortam sunmaları seramik kullanımını çok cazip kılar. Mutfak, banyo, duvar ve yer seramik modelleri farklı tür ve çeşitlerde karşımıza çıkar. Seramik fayans seçiminde öncelikle kullanım alanınıza karar vermelisiniz. Seramik ve yapıştırıcıları duvar seramiği ve yer seramikleri modellerine göre farklı özellikler taşırlar. Mesela duvar seramiği yerde kullanılmamalıdır. Bu seramik fayanslar sadece iç mekan duvarlarında kullanıma uygundur. Yer seramikleri duvar seramiğine göre daha sert ve daha dayanıklıdır. İstendiği takdirde duvarda da kullanılabilir. Yüzeyinde bulunan sır maddesi daha sert olduğundan daha az aşınma olur. Seramik ve yapıştırıcıları, çeşitliliği ve kullanım alanı farklılıkları açısından mutlaka bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Fayans döşeme işlemlerini yapmak için öncelikle zemin şapla kaplanır ve kaplanan zemine şekil verilmesi gerekmektedir. Fayans döşeme işlemlerinin en önemli kuralı fayans döşenecek olan zemine dökülen şapın düzgün bir hale getirilmesi diyebiliriz. Bu işlemlerde ikinci kural ise doğru materyallerin doğru malzeme ile kullanılmasıdır. Çimentoyu düzeltme işlemi için mala sizi doğru sonuca kolaylıkla ulaştıracaktır. Hali hazırda olan fayansınızın yerine yeni fayans döşemek istiyorsanız günümüzde gelişen teknoloji ile eski fayanslarınızı sökmeden yeni fayanslarınızı yaptırabilirsiniz.

fayans döşeme

Doğru Fayans Seçimi

Günümüzde fayans döşemeler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip oldukları için çeşit olarak da geniş bir yelpazeye sahiptirler. Fayansları seçerken ucuz ya da pahalı olarak değerlendirmek yerine kalitesine önem vermelisiniz. Döşeme işlemi yaptığınız fayansları uzun seneler kullanmak ve dayanıklılığını korumasını istiyorsanız fayanslarınızı daha kaliteli ürünlerden seçmenizi tavsiye ederiz.

BuBiTeklif.com ile siz de yaptırmak istediğiniz fayanslarınız için ücretsiz ilan verebilir, en iyi ustayı seçip, en kısa sürede fayanslarınıza kavuşabilirsiniz. En iyi fayans döşeme firma ve ustalarını sizler için listeledik. Fayans döşeme firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Fayans döşeme firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı fayans döşeme, en yakın fayans döşeme, acil fayans döşeme gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden fayans döşeme yapım fiyatları, fayans döşeme yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı fayans döşeme hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi fayans döşeme yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.