Boya Badana Renkleri

Boya Badana
14 Haziran 2021

Duvarlarımız uzun yıllar kullanım ile kirlenir ve yenilenmeleri gerekir. Özellikle çocuklu ve sigara içilen evlerin duvarları diğer evlere göre çok daha çabuk kirlenir ve tekrar boyanmaları gerekir. Bunların dışında belli ev tadilatları veya alçıpan bölme duvar gibi baştan yapılan ev tadilatları gibi durumlarda da boya badana yapılması zorunlu hale gelmektedir. Günümüzde gelişen teknoloji ile yeni bir çok boya markası ve boya cinsi bulabilmekteyiz. Gelişen boya badana teknolojileri ve dekorasyon modası ile yeni ve farklı boya badana renkleri de bulmak oldukça kolaylaşmıştır.

Doğru Boya Badana Rengi

Boya badana ev dekorasyonumuzu önemli ölçüde etkileyen ve değiştiren bir etkendir. Duvarların renkleri mobilyalar ve hatta yer ile uyumlu olmazsa oldukça kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Hali hazırda güzel olan mobilyalar bile göze kötü görünebilir. Bu sebeple evimize boya badana yaptırmadan önce doğru renk tonlarını seçmek çok önemlidir. Renkler dekorasyonu etkilediği kadar, psikolojimizi ve iç huzurumuzu da etkilemektedirler. Örneğin yatak odası gibi en huzurlu olması gereken bir odada cırtlak kırmızı gibi insanı negatif etkileyebilecek aşırı canlı renk tonları kullanmak huzurlu bir uyku almanızı kötü etkileyebilir. Renkler insanların kişiliğini de yansıtırlar. Bu sebeple hem kendinizi doğru ifade edebilmek hem de yaşadığınız evde daha huzurlu hissetmek için doğru badana boya renklerini kullanmanız gerekir.

boya badana

Boya badana yaptırmadan önce boya cinsine karar verdikten sonra renk seçme aşamasına geçeriz. Günümüzde artan alternatifler ile renk seçmek biraz zor hale gelebilir ve kararsız kalabiliriz. Bu sebeple doğru karar verip, en çok içimize sinen rengi seçmek ilk nokta olacaktır. Evdeki her odanın konusu ve dekorasyonu farklı olabilir. Salon veya oturma odası için farklı, yatak odası ve mutfak için farklı boya badana tonları kullanılabilir. Öncelikle badana boya yapılacak olan odanın konseptine en uygun tonu bulmak gerekir. Yatak odası için açık ve huzur veren renk tonlarını seçmenizi öneririz. Kırık beyaz tonları, kum renkleri, açık mavi ve açık pastel tonları yatak odası için tercih edilebilecek doğru renkler diyebiliriz.

Mutfaklarımız hareketli ve yaşam dolu alanlardır. Yemek hazırlarken enerjik oluruz ve kendimizi iyi hissederiz. Bu sebeple mutfak için badana boya rengi seçerken canlı ve hareketli renk tonlarını rahatça kullanabilirsiniz. Yeşil, sarı, turuncu ve mavinin orta pastel tonları hem mutfağınıza renk katacak hem de kendinizi iyi enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Özellikle sarı tonları yaratıcılığı arttıran tonlar olduğu için hem mutfak hem de çalışma odası gibi verimli olduğunuz alanlarda boya badana rengi olarak tercih edilebilir renklerdir.

Çocuk odası için bir boya badana rengi düşünüyorsanız, çocukların hayal dünyasını ve yaratıcılıklarını pekiştirecek renk tonları kullanabilirsiniz. Açık ve mat pastel tonları çocuk odaları için ideal bir seçim olacaktır. Hatta çocuk odası badana boya rengi seçerken tek bir renk tonu yerine birden fazla renk tonu seçerek odayı daha da canlandırabilirsiniz. Kendi içinde uyumlu pastel tonları farklı duvarlarda uygulayabilirsiniz. Hatta tek bir duvarda bile geometrik şekiller ile çocuğunuza yaratıcı bir oda hazırlayabilirsiniz.

boya badana ustası

Boya Badana Çeşitleri

Sürekli gelişen boya badana teknolojileri ile günümüzde bir çok farklı cinste boya badana çeşiti bulmak mümkün hale gelmiştir. Su bazlı boyalar, doğal boyalar ve farklı teknolojilerle üretilmiş kir ve toz tutmayan, insan sağlığına uyumlu boyalar gibi bir çok farklı boya bulunmaktadır. Boya badana cinsine karar vermeden önce kendi gereksinimlerinizi gözden geçirerek bulunduğunuz iklim ve evinizin yapısına göre bir seçim yapmanız faydalı olacaktır. Özellikle çocuklu aileler için insan sağlığına zararlı olmayan, doğal içerikli boyalar tercih edilmelidir. Kolay temizlenebilen ve hatta kolay yenilenebilen boyalar size ilerisi içinde kolaylık sağlayacaklardır.

Boya cinsinizi seçerken kafanız çok karışırsa, doğru boya seçimi konusunda boya badana ustaları ve firmaları size doğru bilgi vererek yardımcı olabilirler. Deneyim ve bilgi birikimi ile sizi çok daha doğru yönlendirerek kolay seçim yapmanızda yardımcı olabilirler. Sitemiz üzerinden istediğiniz zaman ücretsiz boya badana ilanı verebilirsiniz. En iyi boya badana ustaları ve firmaları sizlere doğru bilgi ve uygun fiyat teklifleri vererek, kolayca boya badana yaptırmanıza yardımcı olacaklardır. Gelen boya badana fiyat teklifleri arasından istediğinizi seçerek, duvarlarınızı rahatça yenileyebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.