Özel Havuz Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Havuz Bakımı
3 Temmuz 2020

Özel havuz yapımı, temizliği ve bakımı, atlanmaması gereken oldukça önemli bir konudur. Sık sık temizlenmeyen özel havuzlar zamanla yosun tutar ve suyu kirletir. Havuzun yosun tutmaması ve suyun temiz kalması sağlık açısından günlük temizlik rutinlerinin yanı sıra aylık bakımlarının da yapılması önemlidir. Pis sularda oluşan çeşitli hastalıklardan korunmak için periyodik olarak özel havuz bakımı yapılması önemle tavsiye edilir. Bu yaşadığımız pandemi dönemlerinde genel hijyen ve dezenfeksiyonun önemi iyice artmışken özel havuzunuz için bu önemli bakımları aksatmamanızı öneririz.

havuz

Havuz Temizliği

Fiziksel ve kimyasal olarak gerekli şartların sağlanmadığı özel yüzme havuzlarında sağlık için çok fazla risk ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple özel havuzunun günlük, haftalık ve aylık periyotlarla düzenli bakım görmesi gerekmektedir. Özel havuzlu site ve oteller için havuzun temizliği ve bakımı belgelenmiş olmalıdır. Özel havuz suyunun içeriği düzenli olarak test edilmeli ve sonuçları tüm özel havuz kullanıcılarının görebileceği bir yere asılarak paylaşılmalıdır.

Havuz suyunu dezenfekte etmek için klor veya ozon gibi kimyasallar kullanılabilir. Suyun temiz olduğunun bir göstergesi de berraklığıdır. Özel havuz suyunun düzenli olarak filtreden geçirilmesi oldukça önemlidir. Filtre ile su, deri döküntüleri ve saç gibi istenmeyen maddelerden arındırılmalıdır. Sadece özel havuz suyunun kimyasallar ve filtre ile temizlenmesi uzun vadeli özel havuz bakımı için yeterli değildir. Özel havuzun suyu belli aralıklarla boşaltılmalı ve yüzeyi temizlendikten sonra yeniden doldurulması gerekir. Havuz filtresi günde iki defa kontrol edilip ters yıkama yöntemi ile temizlenmeli, kıl tutucu filtre ise haftada iki defa temizlenmelidir.

havuz

Özel Havuz İçin PH Düşürücü

Özel havuz bakımı için PH düşürücü, suyun PH değerini dengeler. Su içerisindeki klorun sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak direkt olarak toz veya tablet klorla etkileşim içeriyor ise tahrişe neden olabilir. Yosun giderici, sıvı olarak havuza dökülür ve havuzun yüzeyinde yosun oluşmasını engeller. Sıvı toplayıcısı, özel havuz içerisindeki ufak pislikleri bir araya toplayarak kum filtresine takılmasını sağlar. Böylece ufak pisliklerden temizlenen havuz daha berrak görünür. Özel havuzun periyodik bakımlarında, temizlik maddeleri eksikse tamamlanmalı, özel havuzda otomatik temizleme sistemi varsa, sistemin bakımı belli aralıklarla yapılmalıdır. Özel havuz kenarlarında biriken pislikler ve oluşan koyu renkli izler sürekli temizlenmelidir.

havuz

BuBiTeklif.com ile siz de yaptırmak istediğiniz özel havuz için ücretsiz ilan verebilir, en iyi havuz yapımı firmasını seçip, en kısa sürede özel havuzunuza kavuşabilirsiniz. En iyi havuz yapım firmaları ve ustalarını sizler için listeledik. Özel havuz firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Özel havuz firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden özel havuz yapım fiyatları, özel havuz yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı özel havuz hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi özel havuz yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Kendi konumunuzda yer alan en iyi havuz firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Havuz yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.