Bohem Dekorasyon

Bohem Dekorasyon
3 Eylül 2020

“Bohem” denilen dekorasyon akımı Fransa’da doğmuştur. Bohem dekorasyon tarzı daha çok gezginlerin, sanatçıların ve çoğunlukla Çingene kültürünün etkisi altında ortaya çıkmıştır. Çingene kültürünün getirdiği özgürlük, yerleşik olmayan bir hayat biçimi ve gezgin yaşam arzusunun hissedildiği bohem akımı, dekorasyonda oldukça tercih edilmektedir. Bohem dekorasyon tarzı, mekânlara özgürlük getirdiği için yaşam alanlarının da konforu yükseliyor. Bol ve karışık renkli, enerjisi oldukça yüksek, biraz dağınık gibi görünen ama aslında kendi içinde belli bir düzeni olan bohem dekorasyon, son yıllarda oldukça popüler bir şekilde hem ofis hem de ev dekorasyonunda oldukça sevilerek kullanılıyor. Kafeler, restoranlar hatta mağazalarda da artık bohem dokunuşların kullanıldığını da görebilirsiniz. Bohem dekorasyon tarzını nerde uygulamak isterseniz isteyin, doğru seçilmiş renk tonları ve eşyaları bir arada kullanarak kolayca uygulayabilirsiniz.

Bohem dekorasyon

Bohem Dekorasyon Rekleri

Bohem tarzda dokunuşlar ile evinizin enerjisini yükseltebilirsiniz. Renkli desenlere sahip koltuklara ya da tek bir renk tonuna sahip sahip bir kanepenin üzerine birden fazla renge ve desene sahip kırlentler koyarak bohem stilin yarattığı özgür ruhu yansıtmak oldukça kolay. Aslında birbiriyle uyumlu renklerle birlikte birbirine çok zıt renklerin de bir arada kullanıldığını bohem tarzda görebilirsiniz. Örneğin; yeşil tonlarında kadife bir kanepenin üzerine renkli ve desenli kırlentler koyabilir, zeminde ise otantik desenlere sahip ya da geleneksel tarzda desenlerin olduğu saçaklı kilim ve halılar ile bir bütün oluşturabilirsiniz.

Bohem dekorasyon

Eskinin Dokusu Ve Bohem Dekorasyon

Bohem dokunuşlar ile dekore edilmiş alanların en önemli farkı, yaşanmışlık hissi veren ve daha önce kullanılmış obje ve eşyalar kullanılarak oluşturuluyor. Bu tarz bir dekorasyon oluşturmak isterseniz yeni ve parlak eşyalar yerine, eskimiş hatta bölgesel olarak deformasyona uğramış eşyalar tercih etmelisiniz. Eskici, ikinci el aşya satan yerlerden alacağınız ahşap ve biraz deforme olmuş bir sehpayı doğru renk ve ana parçalarla birlikte kombinleyerek evinizin salonunda oldukça şık bir biçimde kullanabilirsiniz. Senelerdir o eşyaları kullanıyor ve beraber bir geçmişe sahipmişsiniz havası vermek bohem stilinin önceliklerinden biridir. Saçaklı eskitilmiş kilimler, eskitme sehpalar, doğal ahşap tonları, eski tip işlemeli örtüler, geleneksel motifler ve desenler, hasır mobilyalar, makrome duvar süsleri bohem dekorasyonun önemli detaylarını oluşturuyor. Yaşamınızda yeri olan tüm eski, vintage eşyaları rahatlıkla bohem dekorasyonda kullanabilirsiniz. Bu şekilde Bohem bir hava oluşturmak için, kişiselleştirilmiş bir dekorasyon da yaratabilirsiniz. Ev tadilatını ve dekorasyonunuzu bohem stilde yaparken kendinizden parçalar, fotoğraflar, objeler kullanarak daha sizden bahseden ve daha kişisel bir stil ortaya çıkarabilirsiniz.

Bohem dekorasyon

 

Bohem Dekorasyon Ve Romantizm

İçinde romantik bir hava bulunduran, özgür ve kendine has bir dekorasyon stili olan bohem akımında yeşil bitkilerin de önemi oldukça fazla. Özellikle uzun boylu ve geniş yapraklı yeşil bitkileri dekorasyonunuzun bir parçası olarak kullanırsanız oldukça huzurlu ve güzel bir bohem alan yaratmış olursunuz. Makrome ipler ile örülmüş dekoratif duvar objeleri, eski tip masa ve koltuk örtüleri, hasır objeler, renkli ve geniş yer minderleri bu tarzın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Ayrıca oryantal ve egzotik tasarımları bir araya getirerek de bu tarzı çok rahat yakalayabilirsiniz.

Ev tadilatı konusunda iyi bir firma ve usta arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size Bohem dekorasyonu sağlamak için en iyi ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz eve hemen kavuşabilirsiniz. Ev tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Ev tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden ev tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı ücretleri, ucuz ve hesaplı ev tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi ev tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Kendi konumunuzda yer alan en iyi ev tadilatı firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Ev tadilatı yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı firması, ev tadilatı yapım şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.