Yalıtım

  • 1
  • 2
  • 3
1

Hangi Hizmeti İstiyorsun?

2

Ne yapılmasını istiyorsun ?

FOTOĞRAF EKLE
3

Nerede, Ne Zaman ?

Yalıtım

Yalıtım uygulamaları ile konutların ve binaların ısıtma ve soğutma giderlerini ve de sera etkisi yapan gaz salınımlarını azaltabiliriz. Sağlıklı, konforlu ve güvenli konutların güvencesi olan yalıtım uygulamaları, geleceğimize de sahip çıkmamızı sağlar. Yalıtım konutları ısı, su, ses geçişi, su buharı difüzyonu ve yangın gibi fiziksel etkileri düzenlemek ve denetim altına almak için yapılan faaliyetlerin toplamıdır. Dış cephe ısı yalıtımı, çatı izolasyonu, pencere izolasyonu, ses yalıtımı, tesisat yalıtımı, yangın ve su yalıtımı gibi farklı önlemlerle evinizi ve iş yerinizi koruyabilirsiniz.

Yalıtım Malzemeleri

İzolasyon malzemeleri, ısı, ses ya da sıvıların engellenmesi için kullanılan ve yüzeylere uygulanan malzemelerdir. Yalıtım malzemeleri olarak da bilinen malzemeler mantolama başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılır. İzolasyon malzemeleri, üretim özellikleri, kullanım alanları ve kullanım şekillerine göre farklı seçeneklere sahiptir. En yoğun olarak kullanıldığı alan ısı yalıtımıdır. Binaların dış cepheleri ağırlıklı olmak üzere her çeşit yapıda doğa şartlarının yapıları etkilemesinin önüne geçmek için kullanılır. Isı yalıtımı denildiğinde mantolama akla gelir. Kapı altı ve pencere gibi ısı kaybının yüksek olduğu alanlar için özel izolasyon malzemeleri bulunur. Sıvı yalıtımı için ise membran adı verilen malzemeler kullanılır. Ses yalıtımı sağlamak için ise özel tasarlanmış levhalar kullanılır. Asansör boşluğu ve benzeri yüzeylere uygulanarak sesin azaltılması sağlanır. Yalıtım yaptırmak istediğiniz eviniz ya da iş yeriniz için bulunduğunuz bölge de yüksek önem taşır. Yoğun yağış alan bölgeler, gürültülü bölgeler, çok soğuk veya çok sıcak bölgeler de yaşıyorsanız yalıtım yaptırmanız çok önemlidir. BuBiTeklif.com ile yalıtım ve izolasyon yapan usta ve firmalardan ücretsiz teklif alıp, teklifleri değerlendirip, en kısa sürede işe başlayabilirsiniz.

Yalıtım Fiyatları

Ev veya iş yerinize yalıtım yaptırmak için yalıtım fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız öncelikle yalıtım yapılacak olan binanın ölçüleri gerekmektedir. Kaç katlı bir binaya yada kaç odalı bir eve yalıtım yapılacak ve yalıtım yapılacak olan binanın mimarisi nasıldır bunlar öğrenilmelidir. Yalıtım fiyatlarını etkileyecek ikinci faktör ise yalıtım yapılırken kullanılacak olan materyalleri ve yalıtım ürünlerinin kalitesidir. Kendi bütçenize göre iyi bir fiyat teklifi alabilmek için sitemiz üzerinden ücretsiz ilan verebilirsiniz . Gelen yalıtım fiyat tekliflerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.