Zemin Sistemleri Nelerdir?

Zemin Sistemleri
30 Ekim 2020

Ev, ofis hatta genel olarak tüm binaların zemini, zemin kalitesi çok önemlidir. Isı yalıtımı, kullanılabilirliği, uzun ömürlü olması ve tabii güzel durması oldukça önemlidir. Zemin sistemi yapılırken amaç ısı yalıtımını yapmak olabileceği gibi görüntüyü de güzelleştirmek olabilir. Beton zeminin üstüne uygulanan zemin sistemlerinin beton koruyucu etkisi çoktur. İyi yapılan zemin sistemleri zamanla aşınan betonun deforme olmasını engeller. Alanın hangi amaçla kullanıldığına bağlı olarak farklı zemin sistemleri yapılmaktadır. Tekne veya gemilerde, inşaatta, otomotiv sektöründe farklı zemin sistemlerinden yararlanılmaktadır. Bu şekilde kullanılabilirlik süresi uzatılmaktadır. Zemin döşemesinin sorunsuz olması için kaplama öncesinde bazı testler yapılmalıdır. Betonun nem oranı, uygulama sıcaklığı, zeminin pürüzlülüğü dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardır.

Zemin Sistemleri

En Uygun Zemin Sistemini Seçmek

Zemin yapılmadan önce yapılan testlerden sonra zemine en uygun malzemeyle kaplama yapılmalıdır. Yanlış malzemeyle yapılan ve işinde uzman olmayan kişilerce uygulanan sistemler, kısa süre sonra sorunlar yaratabilmektedir. Bu da size ekstra masraf ve zaman kaybı olması demektir. Daha önceki zemin yapısı ne olursa olsun, yeni zemin kaplamaları eski yapının üzerine yapabilmektedir. Bu sayede gereksiz tadilat masraflarından ve zaman kaybından kurtulabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar olabilir. Mekanın yüksekliğinin artmaması gibi. Bu yüzden zemin yapımı için seçeceğiniz firmanın önemi büyüktür. İşi bilen, size daha önce yaptığı işleri gösterebilen bir firma seçmeniz önemlidir. Evinizdeki zemin rengini yapmak için asit ve sudan etkilenmeyen malzemeler kullanabilirsiniz.

Fabrika veya büyük iş yerlerinde zeminde oluşan bozuklukların çalışma düzenini aksatmaması; ürünleri ve çalışanları olumsuz etkilememesi, zeminde su emilimini sınırlandırarak genel hijyenin sağlanması veya zeminde canlı, parlak bir yüzey elde etmek gibi kozmetik amaçlarla da zemin sistemi uygulamalarına ihtiyaç duyulabilir. Beton zeminin yeni döküleceği durumlarda kullanılabilen yüzey sertleştiriciler içerdikleri agregaların sertliğine göre sınıflandırılırken, zemin kaplamaları uygulama kalınlıklarına, servise alma sürelerine ve sertlik derecelerine göre değişiklikler göstermektedir. Yüzey sertleştiriciler ve zemin kaplamalarının bir diğer alternatifi de sıvı yüzey sertleştiricilerdir. Sıvı yüzey sertleştiriciler kullanım kolaylıkları ve servise alma hızları ile öne çıkan, özellikle düzgün dökülmüş beton zeminlerde düz işçilikle kolayca uygulanabilecek yenilikçi bir zemin sistemi alternatifidir. Fabrika, alışveriş veriş merkezi, hastane veya okul gibi yerlerde kullanılan bu tarz zemin sistemleri ile çimento esaslı zemin kaplamaları, epoksi esaslı kaplamalar, kilit parke taşı döşeme veya endüstriyel zemin boyaları da kullanılmaktadır. Ev gibi iç mekanlarda da görüntü açısından parke döşeme, fayans döşeme, laminant gibi ürünler daha çok tercih edilmektedir.

Zemin Sistemleri

Size En Uygun Zemin Sistemleri İçin BuBiTeklif

BuBiTeklif.com ile siz de yaptırmak istediğiniz zemin sistemleri için ücretsiz ilan verebilir, en iyi ustayı seçip, en kısa sürede en iyi zemin sistemlerine kavuşabilirsiniz. En iyi zemin sistemleri firma ve ustalarını sizler için listeledik. Zemin sistemleri firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Zemin sistemleri firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı zemin sistemleri, en yakın zemin sistemleri, acil zemin sistemleri gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden zemin sistemleri yapım fiyatları, zemin sistemleri yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı zemin sistemleri hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi zemin sistemleri yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.