Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu
15 Aralık 2021

Yatak odası günü noktaladığımız ve yorgunuğumuzu attığımız yaşam alanımızdır.

Bu nedenle yatak odası tasarımın dinlendirici ve özel olması gerekir. Salondan sonra evin en önemli alanı yatak odası diyebiliriz çünkü yatak odanızda ne kadar huzurlu ve rahat olursanız, hayatınıza da aynı şekilde olumlu etkileri olur. Bu yüzden yatak odanızı sevebileceğiniz bir alan olarak düzenlemek büyük önem taşıyor.

Ayrıca yatak odasında, kişinin çeşitli keyfi aldığı aktiviteleri gerçekleştirebileceği köşeleri de hazırlamak önemsenmelidir. İlk olarak country, modern, endüstriyel ve klasik dekorasyon stillerinden hangisinin yatak odasında uygulanacağı belirlenmelidir. Bunun ardından uygun duvar boyası, duvar dekoru, yatak odası takımı seçimi yapılmalıdır. Aydınlatmalar ise tüm dekorasyona uyumlu bir biçimde farklı modeller arasından değerlendirme yapılarak seçilmelidir.

 

Yatak odaları tarzınız ne olursa olsun rahat, sade ve zarif görünmelidir. Mobilyalarınızı oda içerisinde hareketlerinizi kolaylaştıracak şekilde konumlandırmalısınız.

Yatak odalarında aksesuar kullanımı minimum derecede olmalıdır. Odanın rahat bir havası olsun istiyorsanız; güzel bir sanat eseri, birkaç tane mum ve çiçekle ufak dokunuşlar yapıp, geri kalan alanları rahat bırakabilirsiniz.

 

Perdeler, bir odaya renk, desen ve doku vermeye yardımcı olur. Sabah ışığını engellemek istemiyorsanız; yumuşak ve ışığı filtreleyen şeffaf perdeleri tercih edebilirsiniz. Eğer ışığı dışarıda tutmak istiyorsanız, yukarı-aşağı çekilebilen stor perdeler kullanabilirsiniz. Ayrıca şeffaf perdelerin arkalarına opak perdeler veya perde astarları ekleyerek de istemediğiniz zamanlarda ışığın içeri girmesini engelleyebilirsiniz.

Yatak odası duvarlarının genelinde rahatlatıcı etkisi bulunan açık mavi ve açık yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. Duvarlara hareket kazandırmak için yapabileceklerinizden biri de alandaki renk paletine uyum sağlayabilecek daha koyu renklerden yardım alarak kolon ya da duvarların bir kısmını boyamak olabilir.

 

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.