Eğlenceli Çocuk Odaları

Çocuk Odası Dekorasyonu
29 Temmuz 2020

Gelişen teknolojiler ve yenilikler ile her geçen gün daha da dijitalleşen yeni dünyamızın çocukları; artık eskisi gibi klasik, cicili bicili çocuk odaları yerine, karakterlerini yansıtan ve stil sahibi odaları tercih ediyorlar. Daha karakteristik ve dekoratif çocuk odaları tasarımları artık oldukça rağbet görmekte. Siz de her bütçeye uygun, ufak ev tadilatı ile yaratıcı ve eğlenceli çocuk odaları yaratabilirsiniz. Bir kaç dokunuş ve dekoratif parçalarla modern bir çocuk odası dizayn etmek artık çok kolay.

cocuk odasi

Çocuk Odası İçin Bir Konsept Seçin

Temel olarak, çocuk odasının genel dekorasyonunu bir hikaye yada bir konsepte göre planlayarak başlayabilirsiniz. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun onun odasını dekore etmeye başlamadan önce çocuğunuzun da fikrini ve zevklerini anlayarak, onun sevdiği bir hikaye ya da bir dekorasyon teması belirleyin. Buna birlikte karar vermek, çocuğunuz ile aranızdaki iletişimide iyileştirerek, beraber bir proje yaratmanın zevkini çıkarabilirsiniz. Çocuğunuzun odasını dekore ederken bir tema üzerinden ilerlerseniz, odaya daha sonra dekoratif objeler ve eşyalar ekleseniz bile odanın genel bütünlüğünü bozmazsınız. Çocuğunuzun ilgi alanına ve zevkine göre seçebileceğiniz uzay teması, doğa teması ya da kahramanlarla ilgili bir tema sadece estetik anlamda değil, aynı zamanda çocuğunuzun merakını, hayal gücünü ve yaratıcılığını da genişletecektir.

Çocuk odasının duvarlarını uygun fiyata ve ufak dokunuşlarla güzelleştirebilirsiniz. Son dönemde oldukça popüler olan karatahta efektli boyaları kullanarak çocuğunuza rahatça resim çizebileceği bir alan yaratabilirsiniz. Sadece tek bir duvara yada bir duvarın belli bir bölümüne uygulayabileceğiniz karatahta boyası ile çocuğunuzun resim yeteneğine de katkıda bulunabilirsiniz. Bunun dışında duvarları güzelleştirmek için ayrıca çocuğunuzun seçtiği fotoğraflar ve resimlerle de bir görsel duvarı da oluşturabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzun görsel zekasının gelişimine de katkıda bulunmuş olursunuz.

cocuk odasi

Çocuk Odasında Ahşap Kullanımı

Günümüzde özellikle büyük metropollerde büyüyen çocuklar ne yazık ki doğa ile iç içe olup, doğada oynayıp, doğayı tanıma fırsatı bulamıyorlar. Bu yüzden çocuğunuzun odasında doğanın sakinleştirici enerjisini biraz da olsa getirmek için ahşap mobilyalar ve ahşap dekor ürünleri kullanabilirsiniz. Çocuk odasında ahşap ürünler kullanmak, özellikle çocukların sağlığını olumsuz etkileyen zararlı kimyasalları içermeyen doğal ve sürdürülebilir ahşap malzemeler ile imal edilmiş ürünleri tercih etmek, çocuğunuzun sağlığını da ileriye dönük olarak koruyacaktır.

Çocuk odasında eğer yeriniz varsa, çocuğunuzun yaratıcılığını tetikleyecek, rahatça boyalarla oynayabileceği yada bir şeyler yaratabileceği bir çalışma köşesi oluşturabilirsiniz. Pedagoglar çocukların rahat, motive oldukları, kendilerini rahat ve güvende hissettikleri ve ihtiyaçlarını karşılayan bir çalışma alanı yaratılmasını desteklemektedirler. Dekore edeceğiniz çocuk odasının bir köşesine, bağımsız bir çalışma köşesi tasarlayarak çocuğunuzun daha konsantre şekilde ders çalışmasına da yardımcı olabilirsiniz.

Sıra dışı ve yaratıcı bir çocuk odası tasarlamak istiyorsanız renklerle de oynamaktan korkmayın. Tasarlayacağınız odanın temasına ve çocuğunuzun tercihine göre duvarlarda ve eşyalarda pastel renklerden oluşan renk paletleri kullanabilirsiniz. Sarı ve siyah, yeşil ve fuşya, mercan ve turkuaz gibi güçlü renk kontrastları da çocuğunuzun hayal gücünü artıracak ve odaya yaratıcı bir hava katacaktır.

cocuk odasi

Çocuklarınızın odalarını yenilemek ve güzelleştirmek isterseniz, BuBiTeklif.com size en iyi ev ve çocuk odası ve ev tadilat firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz eve hemen kavuşabilirsiniz. Ev tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Çocuk odası ve ev tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi çocuk odası ve ev tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Size en yakın ve en iyi çocuk odası tadilatı ve ev tadilatı firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Ev tadilatı yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.