Ufak Dokunuşlarla Evinizi Kışa Hazırlayın

Ev Dekorasyonu
31 Ağustos 2020

Doğanın ve mevsimlerin değişmesiyle biz insanlar ve dolayısıyla yaşam alanlarımızda da değişim kendini gösteriyor. Havaların soğumasıyla birlikte kış esintileri de evlerin ruhuna ve enerjisine işliyor. Elegan dokunuşlar dekorasyonda başrolü oynarken ahşap ve mermer kullanımı da giderek artıyor. Evinizin atmosferine sıcak bir hava ve kimlik kazandıran doğal ve ahşap parçalar, ev dekorasyonunun belirleyici faktörleri arasında yer alıyor. Sonbahara girdiğimiz şu günlerde kış mevsiminin etkilerini tüm renkler de görmek mümkün. Kış mevsiminin soğukluğunu unutturacak sıcak tonlar yaşam alanlarındaki sıcaklık duygusunu da pekiştiriyor. Eğer siz de evinizi kışa hazırlamak istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

kis dekorasyonu

Kış Dekorasyonu

Geçmişi milyonlarca yıl geriye dayanan mermer, mobilyalarda devrim yarattı ve son yıllara damgasını vurdu. Öyle ki, en feminen tasarımlarda bile mermerin göz alıcı etkisini görmek mümkün. Karakteristik dokusu ve desenleriyle tasarıma farklı bir boyut kazandıran mermer, modern ya da klasik ev stiline kolayca uyum sağlıyor. Evin diğer parçalarıyla da ahenk yakalayan mermerin en önemli özelliği ise dekorasyonda büyük bir özgürlük sunması. Ev dekorasyonunuza oldukça modern ve elegan bir hava katan mermerin özellikle siyah tonlarını tercih ederek, çok şık bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Mutfak tezgahından, yemek masası yada sehpaya kadar bir çok alanda mermer kullanabilirsiniz. Hatta mermer dekorasyon ürünlerini de tercih edebilirisiniz. Mermer vazolar, mermer küllük veya şekerlikler ile kış dekorasyonuna ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

kis dekorasyonu

Rustik Dekorasyon Stili İle Kışa Hazırlanın

Sıcak ve rustik dekorasyon anlayışının giderek yaygınlaşmasıyla birlikte birçok koleksiyonda doğal ahşap görüntüsünün korunduğu tasarımlar görmek mümkün. Doğallığın ön planda tutulduğu, rüstik ve loft stilin benimsendiği evlerin vazgeçilmezi olan ahşaplar, özellikle kış ayları için muhteşem bir sıcaklık sunuyor. Yaşam alanları için yaratılan sıcak görünümü güçlendiren ahşap tasarımlar özellikle de tamamlayıcı aksesuarlarda kullanıldığında ölçülü bir şıklık yaratıyor. Bir marangoz yardımı ile yemek masası, yatak odası, TV üniteleri ve koltuk gibi birçok üründe tercih edebileceğiniz ahşap ürünler ile kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Eğer evinizde sıcak ve huzurlu bir ortam yaratmak istiyorsanız ahşap görünümlü aydınlatmaları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğru şığın rahatlatıcı etkisi ve ahşabın sıcak dokusu ile modern ve samimi bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Kış aylarının vazgeçilmez kumaşı olan kadifenin yumuşak ve retro etkisi ev dekorasyonunda geçmişi modernize etmeyi sevenler için oldukça iyi bir seçenek sunuyor. Kadifenin yumuşak ve şık etkisi geçmişin ruhunu modern evlere taşıyor. Üstelik sadece bir kış trendi olarak kalmıyor, zamansız bir yaşam alanı yaratmanızı da sağlıyor. Kadifeyi kimi zaman koltuklarda kimi zamanda tamamlayıcı aksesuarlarda kullanabilir, vintage bir görünüm yaratabilirsiniz. Eğer aradığınız daha modern bir görünümse kadifeye minimal yorum getiren tasarımlarla sıra dışı ve cesur bir ev stili oluşturabilirsiniz. Tüm koltuklarınız da kullanmak yerine sadece tekli bir berjer veya koltuk döşemesi kullanarak kadifeyi öne çıkarabilirsiniz. Sadece kış ayları için kırlentlerinizi kadife kumaştan seçebilir, yaz ayları geldiğinde ise daha soft ve terletmeyen kumaşlardan yapılmış kırlentlere kolayca geçiş yapabilirsiniz.

kis dekorasyonu

Ev tadilatı konusunda iyi bir firma ve usta arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size en iyi ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Evinizi kışa hazırlamak için ücretsiz ilan verebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz eve hemen kavuşabilirsiniz. Ev tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Ev tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden ev tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı ev tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi ev tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Ev tadilatı yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.