TV Arızaları ve TV Tamiri

TV Tamiri
28 Mayıs 2021

Televizyon günümüzde neredeyse artık her evde bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile televizyon çeşitleri de artmıştır. Televizyon kullanımı ile TV servisleri ve TV tamirciliği de artmıştır. Televizyonlar da zaman içerisinde gerek kullanımdan dolayı, gerekse istenmeyen farklı etkenlerden dolayı bozulmaktadır. Bu sebeple televizyon arızası yaşandığı zaman hepimiz bir TV tamircisi aramaktayız. Bazı TV arızaları tamir edilebilir olurken, bazıları da maalesef tamir edilememektedir.

tv tamiri

Televizyon Arızaları

LCD TV, LED TV, Plazma TV gibi bir çok televizyon modeli bulabiliriz. Gelişen teknoloji ile bu modellerin görüntü kalitesi, piksel sayıları ve renk skalası da oldukça gelişmektedir. Her bütçe ve zevke göre bir televizyon modeli bulmak artık gerçekten kolay bir hale gelmiştir. Televizyon satın aldıktan sonra hangi marka olursa olsun, kurulum için mutlaka o markanın kendi TV servisini çağırmanızı öneririz. Kendiniz yaptığınız kurulumlar kulağa çabuk ve kolay gelse de, televizyonunuzun garantisini kaybetmenize neden olabilir. Ayrıca TV servisleri ilk kurulumu yaparken televizyonunuzda ölü piksel olup olmadığına da bakmaktadırlar. Bu sayede üretimden kaynaklı veya taşıma halindeyken televizyonunuz hasar gördüyse tespiti yapılır ve TV servisi tarafından televizyonunuz değiştirilebilir.

En çok karşılaşılan televizyon arızalarından biri, televizyonu kapattıktan sonra tekrar açamama arızasıdır. Televizyonunuz fazla ısınıyorsa bu da bir arıza olduğunu gösterir. Televizyonun geç açılması, her hangi bir görüntü alamamak, görüntü gelmesi fakat sesin çıkmaması, televizyonun düşmesi ve ekranın zedelenmesi, pikselleri ölmesi, TV ekranınızda yatay çizgiler oluşması ve ekranın köşelerinde renk kayıpları olması gibi bir çok TV arızası ile karşılaşılabilir. Bu tarz arızalar ile karşılaştığınızda en kısa zamanda bir TV tamircisi veya markanızın kendi TV servisini çağırmanızı öneririz. En kısa zamanda yapılan müdahale ile televizyonunuzu kurtarabilirsiniz.

tv tamircisi

Televizyon Tamiri

Televizyonunuzda bir arıza veya herhangi bir sıkıntı yaşıyorsanız, kendiniz müdahale etmeyin ve hemen bir TV tamircisi çağırın. Bilmeden ve yanlış yapılan işlemler televizyonunuzu daha da bozabilir. Artık her televizyon markasının kendine özel bir TV servisi bulunmaktadır. Her il ve ilçede kolayca ulaşılabilir oldukları için televizyon tamiriniz için oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Tv tamircisi veya TV servisi çağırmadan önce yayınla ilgili bir probleminiz varsa ilk olarak anten bağlantılarınızı kontrol edin. Anten kabloları yerinden çıkmış veya gevşemiş olabilir. Televizyonunuzun ekranında beyazlama oluyorsa, televizyonunuzun yakınında TV’nizi bozabilecek bir cihaz olup olmadığını kontrol edin. Var ise bu cihazı uzaklaştırmanızı öneririz. Renklerinizde değişiklikler varsa televizyonunuzun renk ayarlarının değişip, değişmediğini de kontrol edebilirsiniz. Farkında olmadan televizyon kumandası ile bazen renk ayarlarını değiştirebiliyoruz. Televizyonunuzdan görüntü alamıyor fakat ses alıyorsanız hassas istasyon ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririz. Tüm bu işlemler yapıldığı halde, hala sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka bir TV servisi veya TV tamircisi çağırmanızı öneririz. TV tamircileri, ne yapılması gerektiğini gerekli kontroller sonrası tespit ederek, televizyonunuzu kolayca tamir edeceklerdir. Televizyon gibi elektrik ile çalışan ev eşyalarının tamirlerinin oldukça dikkatli yapılması gereklidir. Eğer televizyonunuz ile bir sıkıntı yaşıyor ve bir TV tamircisi arıyorsanız hemen sitemiz üzerinden ücretsiz ilan verebilirsiniz. Gelen fiyat teklifleri arasından size en uygun olanı seçerek, televizyon tamirinizi kolayca en iyi TV servisi ve TV tamircilerine yaptırabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.