Taşınırken Tasarruf Yapmanız İçin Fikirler

Evden Eve Nakliye
20 Mayıs 2021

Ev taşımak veya ofis taşımak her zaman yorucu ve maliyetli bir iştir. Eşyanız fazla ve taşınacak olduğunuz yer uzaksa nakliyat fiyatları da buna bağlı olarak artmaktadır. İster şehirler arası nakliyat olsun, ister aynı şehir içinde evden eve nakliyat olsun, birkaç önemli noktayı uyguladığınız zaman maddi ve manevi tasarruf yapabilirsiniz. Bu yazımızda size bu önemli noktaları anlatmak ve doğru nakliyat firması seçmeniz için fikirler vermek istiyoruz.

nakliye

Nakliyat Firmaları

İlk olarak taşınma işleminizi planlamaya başladığınızda artık kullanılmayan ve gereksiz eşyalarınızı belirleyin. Bu kullanılmayan eşyaları ayırın ve yeni yerinize götürmemek için elinizden çıkarın. Kullanılmayan eşyalardan kurtulmak size manevi olarak da bir ferahlık getirecektir. Ayrıca ihtiyacı olan birilerine bu eşyaları verebilir, kullanılmayan eşyaları kullanılabilir bir hale de getirebilirsiniz. Bu şekilde hem kendinize yer açmış hem de taşınacak olan eşyaları azaltmış olacaksınız. Nakliyat firmaları taşınacak olan eşyaların hacmine göre fiyatlama yaptıkları için nakliyat fiyatlarını düşürmüş olursunuz. Taşınacak olan eşyanın hacmi ne kadar fazla olursa, nakliyat firmaları da size o kadar yüksek fiyat teklifleri verecektir. Kullanılmayan eşya ayrımına giymediğiniz kıyafetlerinizden başlayabilirsiniz. Daha sonra mutfak gereçlerinizi eskiyen ve az kullanılan mutfak eşyalarınızı ayırabilirsiniz. Atmaya kıyamadığınız veya daha sonra işinize yarayacak eşyalarınız varsa bunları eşya depolama firmaları ile saklayabilirsiniz. Bu şekilde evinizde fazla eşya tutmamış olursunuz. Ayrıca evden eve nakliye işlemi yapılırken de size kolaylık sağlamış olur. Evden eve nakliyat firmaları kolileme ve paketleme işlemini sizin yerinize yapabilmektedir. Bu büyük bir kolaylık sağlarken, ekstra masraf da çıkarabilir. Paketleme ve kolileme işlemini kendiniz yaparsanız nakliye firmalarından daha uygun fiyat teklifleri de alabilirsiniz. Büyük marketlerden, beyaz eşya veya mobilya satan mağazalardan ücretsiz olarak kullanılmayan temiz koli ve paket temin edebilirsiniz.

nakliyat

Nakliyat Fiyatları

Evden eve nakliyat için her zaman profesyonel hizmet veren bir nakliyat firması ile çalışmanızı öneririz. Nakliyat firması seçerken çok ucuz olacak fakat hiç deneyimi olmayan kişilerle ev taşırsanız eşyalarınız zarar görebilir. Bu da size daha çok masraf yapmanızı sağlayacaktır. Profesyonel ve deneyimli nakliyat firmaları taşınacak olan eşyaları özenle taşımakta hatta eşyalarınızı taşınma aşamasında sigortalayarak size daha çok güven sağlamaktadırlar. Günümüzde artan nakliyat firması alternatifleri, nakliyat fiyatlarını da düşürmektedir. Bu sebeple kendi bütçenize uygun fakat profesyonel hizmet veren nakliyat firmalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Sitemizde ücretsiz nakliyat ilanı vererek, gelen nakliyat fiyat teklifleri arasından size en uygun nakliyat fiyat teklifini seçerek, eşyalarınızı güvenle taşıtabilirsiniz. Nakliyat firması seçmeden önce bir çok firmadan fiyat teklifi almanızı öneririz. Teklif veren nakliyat firmalarının yorumlarını okuyabilir, gelen yorumlar doğrultusunda içinize sinen nakliyat firmasını seçebilirsiniz. Evden eve nakliyat yaparken hafta sonu yerine hafta arasında taşınma yaparsanız çok daha düşük nakliyat fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Taşınma işlemi ne olursa olsun sıkıcı ve yorucu olabilir. Önemli olan iyi bir ön araştırma yapmak, farklı nakliyat firmalarından nakliyat fiyat teklifleri almak ve iyi planlama yapabilmek. BuBiTeklif üzerinden şehirler arası nakliyat, evden eve nakliyat, şehir içi nakliyat ve eşya depolama gibi bir çok nakliye kategorisinde her zaman ücretsiz ilan verebilir, en iyi ve profesyonel nakliyat firmalarına anında ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.