Sıhhi Tesisat

Sıhhi Tesisat
15 Mayıs 2020

Sıhhi tesisat, yapı için gerekli olan suyun temini, depolanması, ısıtılması, yumuşatılması, basınçlandırılması ve dağıtımı, pis suyun atılması, atık suyun arıtılması, yağmur suyu tahliyesi ve yangın söndürme gibi çok kapsamlı ve önemli bir alandır. Yaşanabilir her mekanda mekanik tesisatın en önemlilerinden biri de kuşkusuz sıhhi tesisattır. Temiz suyun sağlıklı bir şekilde kullanım yerlerine iletilmesi ve kirli, pis suların da bina dışına çıkartılmasını sağlayan boru ağına sıhhi tesisat denir. Yapılarda suya, sağlıklı şekilde ulaşmanın en temel yolu tesisat sisteminin düzgün projelendirilmesi ve ürün seçimine ait önemli süreçlerden geçer. Sıhhi tesisat, su tesisatı insan sağlığının korunması ve yaşamamızı hijyenik olarak sürdürmemizi doğrudan etkiler.

tesisat

Tesisatçının Önemi

Şehirleşme ve modern hayat, ihtiyaçlarla birlikte tesisat ve tesisatçılığın önemini fazlasıyla artırdı. Aynı şekilde kullanılan malzemeler de her geçen gün gelişti ve farklı alternatifler üretti. Suyun taşınması, insan sağlığı için en önemli faktörlerden biri olduğu için temiz su tesisatında kullanılan borular kullanım amacına uygun, su kalitesini etkilemeyen ve korozyona dayanıklı malzemelerden seçilmelidir. Örneğin yakın zamana kadar kullanılan pik borular zamanla aşınan ve paslanan bir yapıya sahip olduğu için artık üst yapı tesisatında tercih ediliyor. Asbest çimento borular ise yine sağlığı tehdit eden kanserojen yapısından dolayı yerini yeni nesil plastik borulara bıraktı. Bununla birlikte kabul edilebilir bir tesisat ömrü için su basıncı, izolasyon, dayanıklılık vb. Kriterlere dikkat edilerek uygun boru ve malzemelerin seçilmesi gerekir. Bu yüzden işini iyi yapan bir su tesisatçısı ile çalışmanız oldukça önemlidir.

Su borularının kullanma ömrü, yapıların ömrüne göre maalesef daha kısadır. Çeşitli faktörler nedeniyle arızalanması, onarım ya da değiştirme gereksinimi duyulması mümkündür. Su borularına kolayca ulaşılabilmesi için mimari tasarım sırasında muhakkak önlemler alınmalıdır. Bu yüzden boru ve tesisat bacaları yapılması tavsiye edilir. Sıhhi tesisatın uzun ömürlü olabilmesi için tamirat işlerinin uzman kadrolar tarafından yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte giderlere yabancı maddelerin atılmaması, bilinçsiz kimyasal kullanılmaması ve tesisatın sonradan yanlış değiştirilmesi gibi kullanım hatalarını yapmamak gerekir.

tesisat

Tesisatçı mı Arıyorsunuz?

Daireniz, binanız içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma, kırılma veya her hangi bir acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, BuBiTeklif.com güvencesindeki profesyonel su tesisatçınızı seçebilir, sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözebilirsiniz.

En iyi su tesisat firma ve ustalarını sizler için listeledik. Sıhhi tesisat firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Sıhhi tesisat firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı sıhhi tesisat, en yakın sıhhi tesisat, acil sıhhi tesisat, gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden sıhhi tesisat fiyatları, sıhhi tesisat ücretleri, ucuz ve hesaplı sıhhi tesisat hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi sıhhi tesisat hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Kendi konumunuzda yer alan en iyi sıhhi tesisat firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Sıhhi tesisat hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı sıhhi tesisat servisi, en yakın sıhhi tesisat firması, 7/24 acil sıhhi tesisat şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.