Sigara Kokusunu Yok Etmek İçin Tüyolar

Kötü Koku Giderme
22 Ocak 2021

Sigara içmenin aslında ne kadar zararlı olduğunu, içtiğimiz zaman üstümüz, başımız, her yerimizin ne kadar kötü koktuğunu hepimiz biliyoruz maalesef. Bildiğimiz halde içmeye de devam ediyoruz. Sigara içenlerin bir kısmı evin içinde sigara içmezken, diğer kısmı da evin içinde sigara içmeye karşı gelmemektedir. Sigara içilen evlerde düzenli olarak ev temizliği yapılsa bile zamanla eşyalar, duvarlar hatta perdeler bile kötü bir sigara kokusuna sahip olurlar. Sigara içilen ev nasıl temizlenir, bu kokular nasıl yok edilir sorusu, küçük ipuçları ile kolay bir şekilde çözüme kavuşabilir. Sigara içenler zamanla bu kötü kokulara alışsa da, sigara içmeyen kişiler için bu koku adeta bir kabusa dönüşebilir. Perdelerden, kıyafetlerden, dolap içlerine kadar sinen bu kötü koku, ortamın havalandırılması halinde bile çıkmayabiliyor.

Sigara Kokusunu Yok Etmek İçin Tüyolar

Sigara Kokusunu Yok Etmek

Birkaç püf noktası ve her evde bulunan malzemeler ile bu kokudan kurtulmanız oldukça kolay olabilir. Kahve kötü kokuları yok etmede çok başarılıdır. Küçük bir kahve parçası bile istenmeyen bir çok kokunun giderilmesine yardımcı olabilir. Öğütülmüş kahve çekirdekleri, bulunduğu ortama aromatik ve güzel bir koku yayar. Kahveyi minik keseler içine koyarak evin farklı yerlerine asabilirsiniz. Yada ufak ve dekoratif kaseler içinde odanızın belli yerlerinde kahveyi koyabilirsiniz. Sigara içilen ev ya da iş yerlerinde belli yerlere kahve koymak ve düzenli olarak bu kahveleri tazelemek ferah bir ortam yaratacaktır. Buzdolabı içine sinen yemek kokularının giderilmesinde de etkili olan bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kokusu keskin olduğu için pek sevilmese de sirke her derde deva bir üründür. Buna temizlik ihtiyacı da dahildir. Bir su bardağının içine; 1 paket kabartma tozu ve yarım çay bardağı kadar elma sirkesi ile doğal bir temizlik malzemesi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken kabartma tozunun kabararak taşmaması için yavaş ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu karışım ile sigara içilen ortamı temizleyebileceğiniz gibi karışımı sigara içilen ortamda yüksek bir yere koyabilir ve etkisi geçene kadar burada bekletebilirsiniz. Kötü kokuların giderilmesinde bu yöntemden fayda gördüyseniz düzenli aralıklarla bu formülü yenileyebilirsiniz. Sigara içilen ortamın büyüklüğüne göre ölçüleri kendiniz değiştirilebilir ve artırabilirsiniz. Bu karışımı evinizin ya da iş yerinizin farklı yerlerine koyarak etkisini güçlendirebilirsiniz. Sirke bir çok kötü kokunun yok edilmesinde oldukça etkili bir maddedir. Ayrıca doğal bir ürün olmasıda sağlık açısından ajantajlıdır.

Sigara Kokusunu Yok Etmek İçin Tüyolar

Sigara Kokusu İçin Doğal Çözümler

Kül tablasının temizliği diğer önemli faktörlerden biridir. Sigara içilen alandaki kül tablalarının düzenli olarak dökülmesi ve iç kısmının da bu iş için ayrılmış özel bir süngerle yıkanması gerekmektedir. Koku önleyici maddeler olan limon ve çamaşır suyu gibi baskın ve karakteristik bir kokusu olan ürünler ve bulaşık deterjanı ile küllüklerinizin içini temizleyebilirsiniz. Bu malzemeler kül tablasına sinen kötü kokuları yok etmede oldukça faydalılardır. Kış aylarının vazgeçilmez meyveleri olan postakal, mandalina ve limon gibi narenciyeleri ocak üzerinde yada bir kabın içinde yakarak, bulunduğunuz ortamın kokusunu ve havasını kolayca değiştirebilir ve ferah bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu meyveleri taze soyulmuş halleriyle ve kabuklarını yakmadan da odanın havasını bir nebze de olsa değiştirebilirsiniz. Ayrıca kokulu mumlar odanın havasını değiştirmede oldukça etkililerdir. Farklı kokulu mumlar yakarak sigara kokusunu bastırabilirsiniz. Bunların dışında sürekli evinizi havalandırarak ve senede bir kere badana boya yaparak da sigara kokusunu bastırabilirsiniz. Koltuk yıkama ve halı yıkama firmaları ile düzenli olarak koltuk ve halılarınızı profesyonelce yıkatabilirsiniz. Bu şekilde hem temiz hem de güzel kokulu mobilyalarınız olacaktır.

En iyi Muğla, İstanbul, İzmir temizlik firmalarını sizler için listeledik. Muğla, İstanbul, İzmir temizlik firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Muğla, İstanbul, İzmir temizlik firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı temizlik, en yakın temizlik, acil temizlik gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden temizlik fiyatları, temizlikçi ücretleri, ucuz ve hesaplı temizlik hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi temizlik hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Muğla, İstanbul, İzmir konumunda yer alan en iyi temizlik firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Muğla, İstanbul, İzmir temizlik hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı Muğla, İstanbul, İzmir temizlik servisi, en yakın temizlik firması, 7/24 acil Muğla, İstanbul, İzmir temizlik şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.