Seramik Fayans Çeşitleri

Fayans Döşeme
10 Haziran 2021

Seramik kullanımı, özellikle ıslak ve nemli olan mekanlarda tercih edilmektedir. Seramikler dekoratif oldukları kadar ıslak zeminler için dayanıklı olması nedeniyle de sıkça tercih edilmektedir. Seramiklerin temizliğinin de kolay olması ve belli bir bakım gerektirmemesi de önemli noktalarından biridir. Özellikle banyolarda tercih edilen seramiklerin bir çok farklı renk ve desenli çeşitlerini bulmak oldukça kolaydır. Her zevke ve her bütçeye uygun bir seramik fayans çeşidi bulabilirsiniz. Dayanıklı olması ve dekoratif duruşu ile banyolarınız da seramik kullanarak oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

fayans döşeme

Seramik Modelleri

Seramik, sonsuz bir desen ve renk skalasına sahiptir. İstenilen bir çok boyutta seramik bulmak mümkün. Doğal desenler, farklı doku ve renkte şık seramik fayanslar bulabilirsiniz. En çok tercih edilen seramik modeli, doğal mermer görünümlü banyo fayans modelleridir. Ayrıca yine banyolarda sık sık tercih edilen mozaik döşenmiş seramik modelleridir. Bu mozaik modellerde belli desenlerin yanı sıra, düz renkli modeller de oldukça tercih edilmektedir. Özellikle mavi ve turkuaz tonlarında kullanılan mozaik seramik fayans döşeme çok şık ve modern durmaktadırlar.

Son yıllarda eskiye artan özlem ile Vintage dediğimiz eski tarz seramik fayans modelleri de oldukça popüler olmuştur. Mekanlara nostaljik bir hava katan bu seramik modelleri hem banyo hem de mutfaklar için oldukça güzel bir görünüm kazandırmaktadırlar. Banyo seramik modelleri arasında ahşap görünümlü seramikler de bulabilirsiniz. Genellikle farklı boyutlarda ve kare plakalar şeklinde üretilen bu seramiklerin dokusuna göre ahşap desenlerinde farklılıklar görülebilir. Bu doğal görünüm için önemli bir noktadır. Fabrikasyon bir görüntü yerine, farklı ve doğanın içinden gelmiş bir fayans döşeme çok daha modern durmaktadır.

Seramik modelleri arasında, seramiklerinizi yaptıracağınız alanın büyüklüğüne ve şekline göre seramik seçebilirsiniz. Kare, dikdörtgen ve mozaik gibi bir çok farklı boyut ve şekilde seramik modeli bulunmaktadır. Evinizin genel dekorasyon konseptine uygun bir seramik modeli seçerseniz, evinizin bütününe hakim bir şıklık yaratabilirsiniz. Evinizin diğer yerleri klasik şekilde döşenmiş fakat banyonuz çok fazla modern olursa, bütünü bozmuş olursunuz. Bu sebeple evinizin genel dekorasyonuna ve şekline uygun bir renk ve modelde seramik seçmeniz uygun olacaktır.

seramik

Seramik Fiyatları

Günümüzde bir çok yerden hızlı ve kolay şekilde seramik fayans bulabilir ve satın alabilirsiniz. İnternette bir çok ürüne kolayca ulaşabilir, seramik fiyatlarında karşılaştırma yapabilir ve oturduğunuz yerden kendi zevkinize ve bütçenize göre bir seramik fayans bulabilirsiniz. Seramik modeli seçip, satın almadan önce fayansların yapılacağı yerin ölçülerini doğru almanızı öneririz. Yanlış alınan ölçüler size daha sonra ekstra masraf çıkarabilir veya elinizde seramik arta kalabilir. Fayans döşeme ustaları doğru ölçü alarak, seramik fiyatları ve seramik işçilik ücreti için de size yardımcı olacaklardır. Fayanslarınızı internet veya yapı marketlerden satın aldıktan sonra istediğiniz bir fayans döşeme ustasına yeni seramiklerinizi yaptırabilirsiniz.

Seramik fiyatlarını etkileyen bir çok farklı nokta vardır. Öncelikle seçeceğiniz fayans modelinin kalitesi gelir. Yerli üretim veya yurt dışından ithal seramik modelleri arasında fiyat farklılıkları vardır. Daha sonra fayansların yapılacağı alanın büyüklüğü de seramik fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır. Alan ne kadar büyükse, işçilik ve fayans maliyeti de o kadar artacaktır. Doğru ve net bir fayans döşeme bilgisi alabilmek için sitemiz üzerinden ücretsiz ilan verebilirsiniz. Yeni yaptırmak istediğiniz fayanslarınız için yukarıda bahsettiğimiz bilgileri ilana yazmanız yeterli olacaktır. En iyi fayans döşeme ustaları ve firmaları sizlere işçilik dahil veya sadece fayans döşeme işçilik fiyat bilgisi vereceklerdir. Gelen fiyat teklifleri arasından size en uygun fiyat teklifini seçerek, hayalini kurduğunuz banyoya kolayca kavuşabilirsiniz.

fayans modeli

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.