Rustik Mutfak Dekorasyonu

Rustik Mutfak Dekorasyonu
18 Aralık 2020

Mutfak dekorasyonunda son yıllarda oldukça rağbet gören trendlerinden biri de “maksimum minimalizm”. Bu trend genellikle çağdaş, modern mutfak dekorasyonu örneklerinde karşımıza çıkan, temiz ve net çizgiler, pürüzsüz yüzeyler, kulpsuz kapak tasarımları gibi detaylardan oluşmaktadır. Fakat bugün daha zengin detaylara sahip olan, daha sıcak, retro ve davetkar hatlara sahip olan “rustik” mutfak dekorasyonuna yer vereceğiz.

 Rustik Mutfak Dekorasyonu

Eski İle Yeninin Buluşması Rustik Mutfaklar

Rustik mutfaklar genel olarak bakıldığında daha zengin, davetkar ve eskinin rahatlığına sahip bir görünümdedir. Rustik mutfak her zaman sıcak, samimi ve doğal bir görünüme sahip olmalıdır. Bu etkilerin ortaya çıkmasında en önemli rolü her zaman olduğu gibi ahşap detaylar üstlenmektedir. Ahşap olmadan, rustik mutfak yada rustik dekorasyon düşünülemez. Ahşap her zaman ortama sıcaklık ve güven duygusunu katmaktadır. Aynı zamanda sürdürülebilir, doğal ve dayanıklıdır. Mutfak tadilatı yaparken ahşabı doğru kullanabilmek için iyi bir marangoz ile konuşup, destek alabilirsiniz.

Rustik mutfak dekorasyonunu rustik bir ocak ile tamamlamanızı öneririz. Büyük anneannelerinki gibi döküm nostaljik sobalar, çoğu modern cihaza göre rustik bir mutfak için tamamlayıcı ve önemli bir detay olmaktadır. Ahşaptan yapılmış klasik köşe tezgahı rustik bir mutfağı oldukça güzel tamamlayabilir. Huzurlu ve konforlu bir alan yaratırken, rustik temaları da kullanmış olursunuz. Desen söz konusu olduğunda, rustik mutfaklar her zaman çiçekleri sevmiştir. Romantik çiçek baskıları ve zarif, küçük ölçekli kontrol desenleri pişirme alanındaki kır evi konseptine katkıda bulunacaktır.

 Rustik Mutfak Dekorasyonu

Rustik Mutfak Dekorasyonu İçin Önemli Objeler

Rustik mutfakta fayans biraz daha dikkat çekici olabilir. Örneğin patchwork fayans tasarımları, dama tahtası desenleri veya zevkli çiçek detayları içeren mutfak seramikleri rustik mutfak dekorasyonu için tamamlayıcı bir görev üstlenmektedir. Rustik mutfakta açık dolap sistemleri kullanarak dekorasyona tatlı bir hava katabilirsiniz. Yemek kitapları, Retro mutfak malzemeleri ve aksesuarları açık raflarda yer alabilir. Böylece tam bir eski hava yakalayabilirsiniz. Dökme demir tavalar, ağır kaplar, altın kenarlı tabaklar ve toplama kapları – romantik bir kır evi için mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır. Rustik kır evi mutfağında; vintage tarzdaki şeker kavanozları, çay takımları, süslü cam ve yumurta bardakları, eski mutfak terazileri kullanabilirsiniz. Bu aksesuarlara ek olarak, taze otlar, kurutulmuş biberler, sarımsak telleri, şarap şişeleri, kuru çiçek veya otlar ile rustik bir mutfağa sıcak ve samimi bir hava kazandırabilirsiniz.

Mutfak perdesi de rustik dekorasyon için önemli unsurlardan biridir. Rustik perdelerin yarattığı atmosfer, insanı eski dönemlere götürüyor. Rustik perdeler genelde duvara montajlanan bir boru ve üzerindeki askılara asılan perdelerdir. Rustik perdeler yüksek tavanlarda pencereleri diğer perde sistemlerinden çok daha iyi vurgular. Doğru seçilmiş bir perde odanın daha açık ve büyük görünmesini sağlarken aksi durumlarda oda daha kapalı ve karanlık görünebilir. Daha kalın ve kabarık perdeler odaya zenginlik katsa da minimal tarzda döşenmiş bir dekorasyon için çok fazla gelecektir. Perde seçimi bu sebeple oldukça önemlidir. Rustik dekorasyon doğallığı, eskiyi, itibarı ve saygıyı temsil ediyor. Rustik perdelerde bulunduğu odada garip bir şekilde insanda saygı, sıcaklık ve samimiyet duygusu uyandırıyor. Daha sakin, yavaş, zamanın daha ağır aktığı bir yer hissi veriyor. Mutfakta kullanılan rustik perdeler ortamı daha sıcak samimi bir yer haline getiriyor.

 Rustik Mutfak Dekorasyonu

En iyi mutfak tadilat firmalarını ve ustalarını sizler için listeledik. Mutfak tadilat firmaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Mutfak tadilat firmalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı mutfak tadilat, en yakın mutfak tadilat, acil mutfak tadilat gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden mutfak tadilat fiyatları, mutfak tadilat ücretleri, ucuz ve hesaplı mutfak tadilat hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi mutfak tadilat hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Muğla konumunda yer alan en iyi mutfak tadilat firmaları BuBiTeklif.com’da. Muğla mutfak tadilat hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı Muğla mutfak tadilat, en yakın mutfak tadilat firması, mutfak tadilat şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.