Renkli Dekorasyon Tüyoları

Renkli Dekorasyon
23 Ekim 2020

Son yıllarda modern – minimal, country ve İskandinav tarzı dekorasyon trendleri oldukça tercih edilmektedir. Bu tarz dekorasyon trendleri daha çok sade, açık ve pastel tonlarını kullanan, ahşap öğelerini oldukça ortaya çıkaran tarzlardır. Buna rağmen bohem stil gibi daha çok renkli, desenli ve karışık dekorasyon stillerini sevenlerde tabii ki oldukça fazla. Siz de evinizde yada ofisinizde bol renkli bir dekorasyon stili kullanmak istiyorsanız bazı öğelere dikkat etmeniz gerekebilir. Sıcak renkler ve ana renklerin uyumlu kullanımı ile göz kamaştırıcı ve içi açan tasarımlar oluşturabilirsiniz. Renklerin verdiği enerji ruh halinizi de olumlu etkileyerek, modunuzu yükseltecektir.

 Renkli Dekorasyon Tüyoları

Rekli Dekoratif Objeler

Çok renkli bir dekorasyon tasarlarken genel olarak mobilyadan, dekoratif objelere kadar bütünün renk uyumuna çok dikkat etmek gerekmektedir. Birbiriyle uyumsuz renkleri kullanırsanız oldukça boğucu, alanı olduğundan daha küçük gösteren ve ruhsal olarak sizi kötü etkileyecek bir ortam yaratabilirsiniz. Sıcak renk tonlarını soğuk renkler ile harmanlayabilirsiniz. Bu şekilde güzel bir kontrast yakalayabilirsiniz. Sıcak renklerden oluşan ara renkler ile kolay ve rahat bir gruplandırma yapabilirsiniz. Dekorasyona başlamadan önce hangi ana renkleri seçeceğinize karar vermelisiniz. Sonrasında bu ana rengin hangi diğer ara renkler ile uyumlu olabileceğini araştırarak uyumlu bir bütün oluşturabilirsiniz. Zemin döşemenize de dikkat ederek seçeceğiniz renk tonları üzerinde araştırma yaparken kumaş tercihi ve hangi tür kumaşları kullanacağınıza da karar vermeniz ilerisi için size kolaylık sağlayacaktır.

Tüm dekorasyonu tamamlarken perde ve halı seçimlerine de ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok desenli ve karışık renkli perde ve halılar genel dekorasyonunuzu bozabilir. Koltuk ve kırlentlerde kullandığınız renklerle uyumlu olurken, fazla desen kullanımı alanınızı oldukça daraltacaktır. Duvarlarınız için tablo ve çerçeve seçerken de aynı şekilde bütünün uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Fazla çeşitli renk kullanılan dekorasyonlar da tamamen bir bütün oluşturmalı ve ona sadık kalarak her parça ayrı ayrı dikkat edilerek seçilmelidir. Ayrıca duvarlarınıza bir kaç farklı renk ile boya badana yaparak, duvarlarınıza kendi içinde uyumlu bir renklendirme yapabilirsiniz.

 Renkli Dekorasyon Tüyoları

İç Mimarlardan Yardım Alın

Dekorasyon konusunda yeterli bir bilgi birikimine sahip değilseniz ve kendinize güvenmiyorsanız bu alanda deneyim sahibi olan iç mimarların kapısını çalabilirsiniz. İç mimarlar bu konuda size gerekli tüm bilgiyi vererek ve uygulamaları göstererek sizin de istek ve zevkinize göre içinize sinecek bir tasarım yaratabilirler. Bu konuda kendine güvenen kişiler renk uyumlarına ve renklerin ayrımlarına dikkat ederek kendi alanlarını da dizayn edebilirler.

Ev tadilatı konusunda iyi bir firma ve usta arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size en iyi ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz eve hemen kavuşabilirsiniz. Ev tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Ev tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden ev tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı ev tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi ev tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.