Parke Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Parke Döşeme
4 Kasım 2019

Parke döşeme ev, ofis, restoran, mağaza gibi pek çok mekanda tercih edilen, ahşabın doğal ve sıcak etkisini iç mekanlarınıza taşıyan döşeme seçeneklerinden birisidir. Islak ve nemli mekanlar harici sıklıkla tercih edilen parke, ahşap kökenli bir malzeme olduğundan dolayı her tarzda dekorasyon ile uyumludur. Bu nedenle günlük hayatımızda hem klasik hem de modern iç mekanlara kadar hemen hemen her yerde sıklıkla karşılaştığımız ahşap bir malzemedir. Birbirinden güzel ve farklı renk ve doku seçenekleri ile oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan parke seçenekleri arasından zevkinize en uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz. Bu doğal malzemenin size sunmuş olduğu sıcaklık ve şıklık ile özgün bir iç mekan tasarımı elde edebilirsiniz.

parke

Parke Modelleri

Parke modelleri kalitesine ve üretim şekline göre değişiklik gösterir. Masif parkeler, lamine parkeler ve laminant parkeler bu çeşitlere örnek olabilir. Bu ürün seçenekleri arasından en çok tercih edileni ise laminant parke modelleridir. Laminant parke modelleri arasında oldukça fazla sayıda renk ve doku seçeneği vardır. Çam laminant parke, meşe laminant parke gibi farklı ağaçlardan üretilen parke modellerini incelemek ilk aşamada ürünler arasındaki belirgin farklılıkları anlamanızı sağlar. Ayrıca renk tonları parke modelleri açısından önemli bir unsurdur. Örneğin özellikle akçaağaç ve meşenin açık tonlarından faydalanarak iç mekanlarınızda aydınlık, açık renkli ve ferah bir zemin elde edebilirsiniz. Buna karşın tercihinizi koyu ceviz, abanoz, kiraz gibi daha koyu tonlardan yana da kullanabilirsiniz. Doğal ahşap kaplamalı parke modellerinin yanı sıra ufak renklendirmelerin yapıldığı parke döşeme modellerini de inceleyebilirsiniz.

parke

Doğru Parke Seçimi

Parkenizi seçerken önemli olan bir diğer konu ise parkelerin döşenme şeklidir. Parke döşemesi öncesinde mutlaka evdeki hareket yönlerinin belirlenmesi gerekir. Hareket yönüyle aynı yönde döşenen parkeler, mekanın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Dikdörtgen şekle sahip bir odada uzun kenara paralel döşenen parkeler mekanın daha uzun görünmesini sağlarken kısa kenara paralel döşenen parkeler, mekanda daha basık bir etkiye neden olur. Dolayısıyla doğru ürün seçiminin yanı sıra doğru uygulama yönteminin kullanılması da parkeler ile ilgili en çok dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alır. Zengin ürün skalası ve güzel görünümü sayesinde tüm mobilyalarla kolaylıkla uyum sağlayan parkeler ile iç mekanlarınızda fark yaratabilirsiniz. En iyi parke ustasını BuBiTeklif.com ile bulup, istediğiniz güzellikteki parkelerinize hemen kavuşabilirsiniz.

BuBiTeklif.com ile siz de yaptırmak istediğiniz parke için ücretsiz ilan verebilir, en iyi ustayı seçip, en kısa sürede parkelerinize kavuşabilirsiniz. En iyi parke firma ve ustalarını sizler için listeledik. Parke firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Parke firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı parke, en yakın parke, acil parke gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden parke yapım fiyatları, parke yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı parke hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi parke döşeme yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Kendi konumunuzda yer alan en iyi parke firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Parke yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı parke, en yakın parke firması, parke yapım şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.