Parke Döşeme Fiyatları

Parke Döşeme
2 Haziran 2021

Parke doğal görünümlü ve kullanışlı bir ürün olduğu için neredeyse tüm iç mekanlarda tercih edilmektedir. Parke ahşap görüntüsü sayesinde ev, ofis, mağaza ve restoran gibi iç mekanda kullanıldığı zaman ortama bir sıcaklık katmaktadır. Ahşap geçmişli olan bir ürün olduğu için tüm dekorasyon trendlerine uyumlu ve hiçbir zaman modası geçmeyen bir üründür parke. Doğal bir yapıya sahip olduğu için bir çok güzel desen, renk ve dokuya sahip parke çeşitleri bulunmaktadır. Kendi bütçenize ve zevkinize göre bir parke seçerek, mekanınızı oldukça sıcak ve dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

parke döşeme

Parke Modelleri

Günümüzde bir çok farklı parke döşeme modeli bulmak mümkündür. Artan talep ve gelişen teknoloji ile her bütçeye ve zevke uygun bir parke modeli bulmak artık çok kolay bir hale gelmiştir. İnternetten yapı marketlere kadar bir çok yerde kendi zevkinize göre bir parke modeli bulabilirsiniz.

Parke döşeme modelleri kalitesine ve üretim şekline göre sınıflandırılabilir. Lamine parke, masif parke ve laminant parke gibi farklı parke çeşitleri bulunmaktadır. Son yıllarda en çok tercih edilen parke çeşidi laminant parke modelleridir. Laminant parkelerin bir çok renk ve desende modelleri bulunmaktadır. En çok rağbet gören laminant parke modeli, çam laminant ve meşe laminant modelleridir. Bu ağaç gruplarından üretilen laminant parkelerin lineer dokulu ve hare dokulu farklı modelleri de bulunmaktadır. Lineer dokulu parke modellerinin yerde dizilimi kolay ve doğal ağaç görünümü daha fazladır. Hareli laminant parke modelleri ise daha çok dairesel çizgilere sahiptirler. Bu sebeple hareli modeller iç mekanlara daha doğal bir görünüm kazandırmaktadırlar. Eviniz veya iş yeriniz için parke döşeme seçerken renge de çok dikkat etmeniz gerekir. Dar ve küçük alanlarda koyu renk parke döşeme kullanımı mekanları daha da dar gösterecektir. Bu sebeple küçük mekanlar için açık tonlarda parke seçmenizi öneririz. Açık tonlar ortama daha ferah ve rahat bir hava katacaktır. Koyu tonları ve rustik dekorasyonu sevenler için ise gölgeli ve koyu ahşap modelleri tercih edebilir.

parke döşeme

Parke Döşeme Fiyatları

Parke döşeme fiyatlarını belirleyen farklı unsurlar vardır. İlk olarak parkenin yapılacağı alanın ölçüleri doğru alınmalıdır. Kaç metrekarelik bir alana parke yapılacağı öğrenilmelidir. Daha sonra seçeceğiniz parkenin kalitesi de parke döşeme fiyatlarını değiştirmektedir. Günümüzde her bütçeye uygun bir parke modeli bulmak mümkündür. Parke döşeme fiyatları için bir diğer nokta da parke döşeme işçilik ücretidir. İşçilik ücreti de yapılacak olan parke işinin büyüklüğüne göre değişmektedir. Parke döşeme firmalarından işçilik dahil fiyat bilgisi ve sadece işçilik fiyat bilgisi alarak, karşılaştırma yapabilirsiniz. Parke döşemeyi başka yerden, işçiliği de başka yerden yaptırma şansınız her zaman mümkün. Parke döşeme yapılırken eski parkeler sökülecekse işçilik fiyatı da buna göre artmaktadır. Net bir parke döşeme fiyatı verebilmemiz için yukarıda bahsettiğimiz bilgiler tam olmalıdır. Sitemiz üzerinden istediğiniz zaman ücretsiz parke döşeme fiyat bilgisi ve fiyat teklifleri alabilirsiniz. Parke döşemenizi dışarıdan alıp, sitemizde sadece parke döşeme ustası için de ücretsiz ilan verebilirsiniz. Gelen fiyat teklifleri arasından istediğinizi seçerek, parkelerinizi kolayca yaptırabilirsiniz. En iyi parke döşeme ustaları ve firmalarına oturduğunuz yerden kolayca ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.