Mutfak Dolapları

Mutfak Dolabı
11 Haziran 2021

Mutfaklarımız evlerimizin kalbi diyebileceğimiz en önemli alanlardan biridir. Evin belki de salondan sonra en çok vakit geçirdiğimiz yeridir mutfaklar. Bu sebeple hem kullanışlılık açısından hem de göze hoş gelmesi açısından mutfak dekorasyonu ve tasarımı aslında çok önemlidir. Mutfak dekorasyonun evin diğer bölümleri ile uyumlu olması, genel dekorasyonun bütünü için gereklidir. Mutfak dekorasyonu özellikle “Amerikan Mutfak” dediğimiz, açık mutfak kullananlar için kesinlikle dikkate alınması gereken bir konudur. Mutfak dekorasyonunun en başında da mutfak dolapları gelmektedir. Doğru renk tonlarında yapılmış ve kullanışlı mutfak dolapları hem dekoratif duracak hem de işlevsel bir bütünlük katacaktır.

mutfak dolabi

Mutfak Dolabı Modelleri

Yapı marketlerin ve internetten satışın tamamen yaygınlaştığı bu dönemde her bütçeye ve zevke uygun bir mutfak dolabı modeli bulmak mümkün hale gelmiştir. Bir çok farklı renkte, desende ve materyalde mutfak dolabı modeli bulabilirsiniz. Ayrıca yeni çıkan ve oldukça pratik boyalar ile mutfak dolaplarınızı boyayarak, mutfak dolaplarınızın modelini de kolayca değiştirebilirsiniz. Bu şekilde daha az masraf yaparak yeni bir mutfak yaratabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı boyamadan önce iyi bir araştırma yapmanızı ve doğru mutfak dolabı boyasını bulmanızı öneririz. Mutfak dolaplarını boyamak güzel bir fikir olsa da, zorlayıcı da olabilir. Bu sebeple iyi bir ustaya da uygun fiyatlara dolaplarınızı boyatabilirsiniz. Günümüzde bir çok mutfak dolabı üreten firmaya ulaşmak çok kolay bir hal almıştır. İnternetten bile kolayca mutfak dolabı satın alabilirsiniz. Hazır mutfak dolabı modelleri genel olarak standart boyutlarda üretilmektedirler. Ürün teslimatı yapıldıktan sonra sadece montaj işlemi yapılarak, kolayca yeni bir mutfak dolabına sahip olabiliyorsunuz. Hazır mutfak dolabı modellerinde her zevke göre bir model bulmak da çok kolaydır. Fakat bazı evlerin mutfakları için özel ölçüler alınmalı ve özel olarak mutfak dolabı üretilmelidir. Bu gibi durumlarda maalesef hazır mutfak dolabı modelleri kullanılamaz.

Mutfak dolabı üreten firmalar sizlerin bütçesine göre bir çok mutfak dolabı modeli sunacaklardır. Ahşap mutfak dolabı, MDF mutfak dolabı, cam mutfak dolabı gibi bir çok farklı mutfak dolabı modeli bulunmaktadır. MDF mutfak dolapları ahşap ürünlere göre çok daha uygun fiyatlara üretilmektedir. Bu sebeple özellikle de hazır mutfak dolabı modellerinde sıkça kullanılmaktadırlar. Doğal ahşap kaplama, masif ahşap, mat lake ve parlak lake gibi farklı malzemelerden üretilmiş mutfak dolabı modelleri de bulunmaktadır. Rustik mutfak dekorasyonunun popüler hale gelmesiyle birlikte ahşap görünümlü ve eskitilmiş görünümlü mutfak dolabı modelleri fazlasıyla tercih edilmektedir. Bir diğer yeni akımlardan biri de açık mutfak dolapları diyebiliriz. Mutfak dolaplarının kapaksız hali ile daha modern ve minimal mutfak dolabı modelleri yaratabilirsiniz. Mutfak dolabı modelleri arasında, doğal ahşap kullanılan ürünlerde meşe, ceviz ve çam ağacı gibi farklı dokularda ve renklerde alternatifler bulunmaktadır. Lake mutfak dolaplarında maviden kırmızıya, beyazdan yeşile kadar bir çok farklı renk tonunun kullanıldığını göreceksiniz.

mutfak dolabı modeli

Mutfak Dolabı Fiyatları

Mutfak dolaplarını yenilemek isteyenlerin merak ettiği bir başka konu ise mutfak dolabı fiyatlarıdır. Mutfak dolabı fiyatlarını belirleyen farklı bir çok faktör bulunmaktadır. Doğal ahşap kullanılan ürünler daha pahalı olurken, hazır mutfak ürünleri MDF ile üretildiği için çok daha uygun fiyatlara gelmektedir. Yerli üretim olan mutfak dolapları ile ithal ürünler arasında da belli oranda fiyat değişimleri söz konusudur. Mutfak dolabı fiyatlarını belirlerken mutfağınızın ölçüleri ve sizin gereksinimleriniz de önemlidir. Büyük bir mutfak ile küçük bir mutfağın dolaplarının fiyatları farklıdır. Ayrıca mutfak dolaplarınızı yenilerken işlevsel olmasına ve sizin gereksinimlerinize cevap vermesi de gereklidir. Bu açıdan yeni bir mutfak dolabı modeli seçerken bunları da göz önüne almalısınız. Birkaç farklı tasarım mutfak dolabı fiyatlarını etkileyecektir. Kullanılacak materyali ve mutfak tasarımınızı seçtikten sonra alınan ölçüler ile net bir mutfak dolabı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Yapılacak olan işe göre üzerine işçilik fiyatı da eklenecektir. Bir çok mutfak dolabı firması işçilik içinde olan fiyat teklifleri verirken, hazır alınan mutfak dolapları için ayrıca bir montaj hizmeti ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu bilgiler doğrultusunda, ister hazır mutfak dolabı almış olun, ister yeni tasarlanmış bir mutfak dolabı modeli olsun, sitemiz üzerinden istediğiniz zaman fiyat teklifleri alabilirsiniz. En iyi mutfak dolabı firmaları ve ustaları sizlere uygun fiyat teklifleri vereceklerdir. Gelen teklifler arasından size en uygun olanı seçebilir, hayalini kurduğunuz mutfak dolaplarına kolayca ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.