Mutfak Dekorasyonun Önemli Noktaları

Mutfak Tadilat
6 Temmuz 2021

Evimizin en sıcak ve en çok vakit geçirdiğimiz alanlarından biri olan mutfakların işlevselliği kadar dekorasyonu da önemlidir. En temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız, arkadaşlarımız veya ailemizle vakit geçirdiğimiz en önemli alanlardan biridir mutfaklar. Bu sebeple kullanışlı olması ve aynı zamanda gözümüze de hitap etmesi oldukça önemlidir. Geniş alanlı mutfaklar konfor ve ferahlığı da sağlarken, küçük alanlı mutfaklar daha çok işlevselliğe odaklanarak bizlere daha rahat yemek pişirme alanları oluşturabiliyorlar. Özellikle küçük mutfaklarda fonksiyonellik ve modern bir şıklık yaratmak zor gibi gözükse de ufak dokunuşlar ile bunu başarmak aslında çok kolay.

mutfak tadilat

Mutfak Duvarları

Büyük ve ferah olmayan küçük mutfakları daha genişletmek ve ferahlaştırmak için en önemli noktalardan biri mutfak duvarlarıdır. Küçük alanlarda doğru eşya yerleşimi yapıldığı takdirde oldukça ferah bir görünüm kazanabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın üst kapaklarını çıkarabilirsiniz. Açık mutfak dolapları trendi son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Eski tip terekler kullanmak hem vintage bir hava katarken, kullanım kolaylığı açısından oldukça pratiklik sağlamaktadır. Alt mutfak dolaplarınıza da pratik depolama alanları yaratabilirsiniz. Tava asılabilen kıskaçları duvara asabilir, böylelikle hem tavalarınız için farklı bir alan yaratmış hem de dekoratif bir görünüm kazanmış olursunuz. Duvara tava asmak son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu şekilde vintage bir görünüm yaratabilirsiniz.

Mutfak duvarlarınızı ve dolaplarınızı açık renk tonlarında seçmenizi öneririz. Koyu renk tonları alanı olduğundan çok daha basık ve dar gösterecektir. Son yılların popüler renkleri olan pastel açık mavi ve yeşil tonları mutfak dolaplarınız için oldukça şık bir tercih olacaktır. Aynı şekilde mutfak seramiklerinizi de açık ve hatta beyaz tonlarında seçebilirsiniz. Seramik ve mutfak dolaplarınızı değiştirmek istemiyorsanız seramik ve mutfak dolapları için özel üretilen boyalar ile boyayabilirsiniz. Küçük bir mutfağa sahipseniz, açılır kapanır bir masa tercih edebilirsiniz. Böylelikle kullanmadığınız zaman ortada yer kaplamaz ve oldukça pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bu masayı ek tezgah olarak da kullanabilirsiniz.

Mutfağınızın en önemli unsurlarından bir diğeri de aydınlatmadır. Doğru aydınlatma ile hem daha ferah bir mutfak hem de oldukça modern ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Bunun için LED aydınlatma tercih edebilirsiniz. Dolapların altına şerit olarak yapışabilen LED aydınlatmalar hem uygun fiyatlı hem de farklı renk seçenekleri ile güzel bir tercih olacaktır.

mutfak dolapları

Mutfak Tadilat Firmaları

Mutfağınızı yenilemek istiyorsanız ve kafanızdan tasarladığınız mutfağı bir türlü hayata geçiremiyorsanız mutfak tadilat firmaları ve iç mimarlardan yardım alabilirsiniz. İç mimarlar sizin göremediğiniz detayları çok daha rahat yakalayarak, deneyim ile birlikte size hem pratik ve kullanışlı, hem de oldukça şık ve modern bir mutfak dekorasyonu yaratmanızda yardımcı olacaklardır. Mutfak tadilat firmaları size iç mimarlar ile çizim yapabilir, kendi bütçenize ve zevkinize göre size hayalini kurduğunuz mutfağı tasarlayabilirler.

Hepimiz güzel bir evi ve güzel bir mutfağı hak ediyoruz. Gelişen teknoloji ve artan istekler doğrultusunda günümüzde bir çok şeye oturduğumuz yerden ulaşabiliyoruz. Oturduğumuz yerden mutfak dekorasyon ürünleri ve mobilyaları seçebiliyor, mutfak tadilatı hakkında bilgi alabiliyor ve hatta mutfak tadilat firması ile anlaşıp, mutfağımızı yenileyebiliyoruz. BuBiTeklif ile siz de oturduğunuz yerden ücretsiz mutfak tadilat ilanı verebilir, kolayca mutfağınızın ve evinizin tadilatını yaptırabilirsiniz. BuBiTeklif’te gelen mutfa tadilat fiyat teklifleri arasından dilediğinizi seçebilir, mutfağınızın tadilatını kolayca ve güvenle yaptırabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.