Mutfağınızı Ufak Dokunuşlar İle Yenileyin

Mutfak Dekorasyonu
13 Ağustos 2020

Şık, konforlu ve kullanışlı bir mutfağa sahip olmak aslında oldukça kolay. Bütçenizi sarsmadan, fazla masraf yapmadan basit mutfak tadilatı ve dekorasyon fikirleri ile mutfağınıza yenilikler getirebilirsiniz. Mutfağınız büyükse mutfak dekorasyonunu yaparken daha esnek ve rahat davranabilirsiniz. Küçük mutfaklar için de uygulaması kolay mutfak dekorasyon fikirleri ile sıcak ve modern mutfaklar yaratabilirsiniz. Öncelikle, mutfağınızda kullanabileceğiniz boş bir alan var ise bu alanlara oturma köşesi tasarlayabilirsiniz. Hem bu alanları değerlendirmiş olur hem de yemek yaparken ailenizle oturup dinlenebileceğiniz bir alan yaratmış olursunuz.

mutfak

Mutfak Adası ile İşlevsel Mutfak

Yeriniz var ise mutfağınızın ortasına “Mutfak adası” denilen tezgahlardan koyarak bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Böylelikle yemek yaparken aileniz ya da arkadaşlarınızla sohbet edebilir, sıcak ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Mutfak adası için mutfağınızın genel konseptine uygun olacak şekilde ahşap, mermer granit veya seramik bir malzeme seçebilirsiniz. Ayrıca mutfağınız salonunuzun yanında ise, ufak bir mutfak tadilatı ile aradaki duvarı iptal edip; Amerikan mutfaklı bir salon ya da oturma alanı yaratabilirsiniz. Mutfak adanıza yüksek bar taburesi ya da sandalyesi koyarak modern ve şık bir ortam yaratabilirsiniz. Mutfağınız için son dönemlerde oldukça popüler olan Retro, vintage akımlarını kullanarak daha sıcak dekorasyon fikirlerine yönelebilirsiniz. Küçük dekoratif objeler ile mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Bu objeleri renkli ve vintage parçalardan seçebilirsiniz.

Mutfak aydınlatmasında sarkıt lambalar kullanarak mutfağınıza şık bir detay katabilirsiniz. Mutfak adasının hemen üzerindeki aydınlatmaları da masaya yakın olacak şekilde kullanırsanız daha hoş ve modern bir görüntü yakalayabilirsiniz. Günümüz mutfaklarında eski stillerde ağır desenlere sahip, uzun ve kalın halı kullanımı artık pek tercih edilmiyor. Daha çok mutfak dolaplarına uygun renkli ve modern ince kilimler tercih ediliyor. Bu kilimler hem hafif hem de temizlemesi oldukça kolay kilimlerdir. Çamaşır makinesinde kolayca yıkanırken, mutfağınıza da modern ve şık bir görünüm katacaktır.

Mutfağınızda Depolama Alanı Yaratın

Özellikle mutfaklarda depolama alanlarına daha fazla ihtiyaç vardır. Mutfağınızın köşelerini ve alt dolaplarını doğru kullanarak mutfağınızda fazladan bir depolama alanı yaratabilirsiniz. Akıllı dolap sistemleri ile mutfağınızda daha fazla yer açıp, daha düzenli bir mutfak yaratabilirsiniz.

Duvarlarınıza asma aparatları ve raflar takarak sürekli kullandığınız ve elinizin altında olmasını istediğiniz küçük mutfak aletlerini koymak için oldukça fonksiyonel bir alan oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra duvara monte edilen kıskaçlar ile tencere ve tavalarınız için bir stand yapabilirsiniz. Tencere ve tavalarınızı kulplarından bu kıskaçlara asarak, hem dolaplarınızda yer açmış olur hem de oldukça modern bir görünüm kazanırsınız. Mutfağınızın duvarlarını çevçeveli aile resimleri, Retro tabaklar ve objeler ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca kendi yaptığınız ve güzel bir sunumu olan yemeklerin fotoğraflarını çekip, bastırarak kendinize daha özel gelecek bir dekorasyon yapabilirsiniz.

mutfak

Mutfağınıza ufak tadilatlar yaptırmak isityorsanız, en iyi mutfak tadilat firmalarını ve ustalarını sizler için listeledik. BuBiTeklif ile mutfak tadilat firmaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Mutfak tadilat firmalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı mutfak tadilat, en yakın mutfak tadilat, acil mutfak tadilat gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden mutfak tadilat fiyatları, mutfak tadilat ücretleri, ucuz ve hesaplı mutfak tadilat hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi mutfak tadilat hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.