Montaj Nasıl Yapılır?

Mobilya Montaj
20 Mayıs 2021

Günümüzde hazır mobilya sektörünün ve teknolojinin gelişmesiyle, çok daha uygun fiyatlara, farklı tasarımlarda bir çok mobilya modeli bulmak kolaylaştı. E-ticaret sitelerinde mobilya satışı da arttığı için tüketiciler bilgisayar veya telefonlarından hızlıca mobilya siparişi verebiliyorlar. Fakat web sitelerinden alınan bir çok mobilya kurulumu yapılmadan, ham halinde gönderiliyor ve bizler bu mobilyaların montajlarını yaparken biraz zorlanabiliyoruz. Gerek mobilya montaj bilgimiz olmadığı için, gerekse belli başlı montaj ekipmanlarına sahip olmadığımız için mobilya montajı uzun zaman alırken istemeden yeni aldığımız mobilyamıza da zarar verebiliyoruz.

montaj

Mobilya Montajı

Mobilya montajı; mutfak dolapları, kıyafet dolapları, şifonyer, karyola, TV ünitesi, sehpa gibi bir çok farklı mobilya için gerekebilmektedir. Mobilya montajı için çok önemli noktalar bulunmakta. Öncelikle montajı yapılacak olan mobilyanın parçalarının tek tek kontrolü yapılmalıdır. Montaj için bir şeması varsa gözden geçirilmeli ve tüm montaj adımları tek tek kontrol edilmelidir. İyi usta parça artırır sözü her ne kadar kulağa komik gelse de, yapılan eksik veya hatalı montaj size ileriki zamanlarda zorluklar çıkarabilir. Örneğin kötü ve özensiz yapılan bir mutfak dolabı montajı, zamanla ve fazla ağırlıkla mutfak dolaplarının çökmesine ve yere düşmesine sebep olabilir. Böyle durumlar can ve mala zarar verebilen durumlardır. Bu sebeple yapılacak olan mobilya montajının oldukça dikkatli ve düzgün yapılması gereklidir. Montajın yapılacağı alanı organize edip, geniş ve ferah bir montaj alanı yaratmanızda ayrıca önemlidir. Dar alanda yapılacak olan montaj rahat çalışmanızı engelleyecektir. Daha sonra mobilya montajını yapacağınız montaj ekipmalarını hazırlamanız gerekir. Montaj esnasında zaman kaybetmemek ve ne yapacağınız bilmek için bu önemli bir noktadır. Gerekli talimatları takip ederek, kontrolleri yaparak düzgün bir montaj yapmanız kolay olacaktır.

montaj fiyatları

Montaj Fiyatları

İnternetin hayatımızı kolaylaştırdığı bu teknoloji çağında oturduğumuz yerden herhangi bir mobilya satın almak hatta aldığımız mobilyanın montajı için iyi bir montaj ustası bulmak artık çok kolay bir hale geldi. Satın aldığımız yeni mobilyanın montajını kendimiz de yapabiliriz fakat bazı mobilyaların montajı zor ve belli bir bilgi birikimi gerektirdiği için kendimiz yapmamız mümkün değildir. Montaj ekipmanlarının da mobilyaya özel ve farklı olması nedeniyle mobilya montaj ustası ve firmaları ile çalışmak çok daha doğru bir karar olacaktır. Mobilya montaj fiyatları genel olarak montajın yapılacağı mobilyaya ve yerine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple doğru bir montaj fiyat bilgisi vermek zordur. Sitemiz üzerinden ücretsiz olarak mobilya montaj ilanı verebilirsiniz. İşinin en iyisi ve bilgi sahibi montaj ustaları size uygun montaj fiyat teklifleri vereceklerdir. Gelen fiyat teklifleri arasından istediğinizi seçerek, mobilyanızın montajını uğraşmadan ve uygun fiyatlara güvenle yaptırabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.