Mobilya Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mobilya Temizliği
1 Kasım 2019

Ev ve ofislerimizde oldukça fazla kullandığımız mobilyaların hijyenik ve bakımlı kalması için bazı temizlik detaylarına dikkat etmemiz gerekmektedir. Mobilyalar kişilerin yaşam tarzını ve zevklerini oldukça yansıtırlar. Mobilyaları seçerken genel olarak kaliteli olmasına ve zevkimize hitab etmesine dikkat ederiz. Ayrıca mobilyaların materyali, kumaşı, yaşadığımız bölgeye uyumluluğu da çok önemlidir. Mobilyaların ömrünü uzatmak, kalitesini arttırmak için mobilyanın cinsine göre temizlik yapmamız oldukça önemlidir. Tüm mobilya materyalleri için farklı temizlik materyalleri ve temizlik teknikleri bulunmaktadır. Örneğin bazı ahşap mobilyalar fazla suyu sevmediği için nemli bir bezle temizlenmelidir.

mobilya temizliği

Ahşap Mobilya Temizliği

Ahşap mobilyalar eğer parlak bir yüzeye sahip ise temizliğine çok daha fazla özen göstermelisiniz. Parlak cilalı yüzeyler genel olarak daha hassas olurlar ve çizilmeye de çok yatkındırlar. Temizlik yapmak amacıyla tercih edilen bez hem pürüzsüz hem de pamuk dokulu olmalıdır. Bu mobilyalarda kullanılan boyalar kolaylıkla çıkabilecek boyalar oldukları için ahşap mobilyalara kimyasal madde ile temizlik yapmanız cilanın ömrünü azaltarak mobilyanın sık sık cila istemesine yol açacaktır. Bu tarz mobilyalar saf su ile temizlik yapılıp, kurutulmalıdır. Ayrıca temizlik konusunda profesyonel olan ev temizliği firmalarına da güvenle mobilyalarınızı temizletebilirsiniz.

temizlik

Temizlik Malzemeleri

Günlük hayatta mobilya denildiğinde akla ilk gelen mobilya materyali lam kaplama mobilyalardır. Sunta ve MDF ürünlerinin yüzeyleri aynı malzemeden üretilmektedir. Lam kaplama olan mobilyalar PVC yapıştırmalıdır. Normal şartlarda lam malzemeler sudan etkilenmezler fakat PVC yapıştırma olan kısımlar suya karşı hassastır. Bu nedenle de sudan korunmalıdır. Aksi taktirde su sızıntıları yaşanacaktır ve bu da malzemenin şişmesine sebep olacaktır. Temizlik yapılırken mümkün olduğunca az su ile temizlenmesi gerekmektedir. Lam kaplama mobilyalar normal kaplama değil de high closs kaplama mobilya ise temizlik konusunda dikkat edilecek noktalar farklı olacaktır. Bu türde bir kaplama var ise kullanılacak olan bezin dış çevresinin pürüzsüz olmasına özen gösterilmelidir. Saf su ve pürüzsüz bir bez ile kolaylıkla temizlik yapabilirsiniz, herhangi bir kimyasal kullanmanıza gerek yoktur. Normal lam kaplama mobilyalarda cifli su ile temizliği kolaylıkla sağlayabilir ve kararmayı önleyebilirsiniz.

Mobilyalarınızı temizletmek veya ofis temizliği ve inşaat temizliği yaptırmak istiyorsanız, BuBiTeklif.com'da hemen üzretsiz ilan oluşturabilirsiniz. En iyi ev temizlik, ofis temizlik ve inşaat sonrası temizlik firmalarını sizler için listeledik. Temizlik firmaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Temizlik firmalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı temizlik, en yakın temizlik, acil temizlik gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden temizlik fiyatları, temizlik ücretleri, ucuz ve hesaplı temizlik hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi temizlik hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Muğla konumunda yer alan en iyi temizlik firmaları BuBiTeklif.com’da.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.