Mantolama Nedir?

Mantolama
4 Kasım 2019

Yalıtım ve mantolama uygulamaları ile konutların ve binaların ısıtma ve soğutma giderlerini ve de sera etkisi yapan gaz salınımlarını büyük ölçüde azaltabiliriz. Sağlıklı, konforlu ve güvenli konutların güvencesi olan yalıtım uygulamaları, geleceğimize de sahip çıkmamızı sağlar. Yalıtım ve mantolama konutları ısı, su, ses geçişi, su buharı difüzyonu ve yangın gibi fiziksel etkilerden korumak ve denetim altına almak için yapılan faaliyetlerin toplamıdır. Dış cephe ısı yalıtımı ve mantolama, çatı izolasyonu, pencere izolasyonu, ses yalıtımı, tesisat yalıtımı, yangın ve su yalıtımı gibi farklı önlemlerle evinizi ve iş yerinizi koruyabilirsiniz.

mantolama

Dış Cephe Yalıtım

Günümüzde tüm binalarda özellikle dikkat edilen bir konu ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı, kışın soğuk havanın yazın da sıcak havanın içeriye girişini büyük ölçüde engeller ve içerideki ısı dengelenir. Yalıtımın düzenli ve sürekli olmasını sağlamak ve ısı köprülerinin oluşmasını önlemek amacıyla kullanılan en iyi yöntem mantolama yöntemidir. Mantolama sistemleri binaların dış cephesine uygulanır. Mantolama işlemi binaların dış cephelerine ısı yalıtımını sağlamak amacıyla yapılmış olan izolasyonlardır.

Mantaloma binaların dış cephelerindeki bütün yapıları sarar ve ısı köprülerinin oluşmasını önleyerek iç ısı ve dış ısıyı birbirinden tamamen ayrılır. Mantolama binaların dış cephesini sardığı için, değişen dış hava koşullarına karşı binaları korumuş olur ve sıcaklık değişimleri sebebiyle herhangi bir çatlak veya hasar oluşumunu da önlenmiş olur. Isı yalıtımının yanı sıra, su ve nem giriş çıkışının da engellenmesine yardımcı olur. Mantolama işlemi düzgün ve teknik açıdan doğru yapıldıysa %50 civarlarında ısı tasarrufu sağlanmış olur. Böylece kış ve yaz aylarında ısınma ve soğutma masraflarının da azaldığını göreceksiniz. Mantolama çevre dostu olduğu için doğamızı da korumak adına büyük bir adımdır. Mantolama ayrıca binaların dış cephesini tamamen sararak koruduğu için binaların yaşlanma hızını da yavaşlatır ve böylece binaların ömrünü uzatır.

mantolama

Mantolama Ne Kadar Sürer?

Mantolama işlemleri ortalama olarak 1 hafta ile 4 hafta aralığında sürer. Bu süre mantolama yapılan dönemin hava şartları, binaların büyüklüğü ve bulunduğu ortama, mantolama işleminde görev alan kişi sayısına göre değişmektedir. Mantolama uygulamaları için önerilen zamanlar yağış almayan ilkbahar ya da yaz aylarıdır.

En iyi izolasyon, yalıtım ve mantolama firma ve ustalarını sizler için listeledik. İzolasyon, yalıtım ve mantolama firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. İzolasyon, yalıtım ve mantolama firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara veya ustalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı izolasyon, yalıtım ve mantolama, en yakın izolasyon, yalıtım ve mantolama, acil izolasyon, yalıtım ve mantolama gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden izolasyon, yalıtım ve mantolama fiyatları, izolasyon, yalıtım ve mantolama ücretleri, ucuz ve hesaplı izolasyon, yalıtım ve mantolama hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi izolasyon, yalıtım ve mantolama hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.