Kombinizin Ömrünü Uzatın

Kombi Tamiri
30 Nisan 2021

Ev ve iş yerlerimizde hem sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için hem de soğuk havalarda ısınmak için kombimize baş vururuz. Günümüz şartlarında kombi kullanımı oldukça pratik bir çözüm yolu olmaktadır. Kombinizin her mevsim sorunsuz çalışması, verimli ve uzun ömürlü olması için periyodik bakımlarının takip edilerek, kombi bakımı yapılması oldukça önemlidir. Kombinizin bakımlarını aksatmadan yaptırırsanız, daha sonra size masraf çıkartacak arızaları da önlemiş olursunuz. Genel ve kapsamlı kombi bakımı yaptırmak, kombinizden en yüksek verimi almanızı sağlar.

Kombinizin genel bakımlarını sadece kombinizin markasının yetkili servisleri tarafından yapılmasını öneririz. Kullandığınız kombinin genel durumunu ve parçalarını daha iyi bilen ve konuya hakim olan yetkili servisleri tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır. Yeni bir kombi aldıysanız ve kombi montajı için bir servis arıyorsanız, yine aynı markanın yetkili servisini çağırmanız kombi montajı esnasında da kombinizin düzgün montaj yapılması ve garanti belgesi için oldukça önemlidir.

kombi bakımı

Kombi Bakımları Nelerdir?

Kombinizin bakımları yapılırken ilk önce cihazınızın çalışması izlenerek, varsa eğer arızalar ve çalışma aksaklıkları tespit edilir. Daha sonra bu arızalar için kombi tamiri yapılarak gözlemlenen sorunlar giderilir. Kombi tamiri sonrasında kombinizin temizlenmesi gereken tüm parçalarının genel temizliği yapılır. Kombinin içindeki su tamamen boşaltılır ve yeniden doldurulur. Oldukça önemli olan hava basıncı kontrolleri ve genleşme tankının kontrolleri yapılır. Tüm bu işlemler sonunda, cihazınızın tekrar çalışması gözlemlenerek, çalışmasında herhangi bir aksaklık olmadığından emin olunur. Genel olarak kombi bakımları kapsamlı bir işlemdir fakat kombinizin uzun ömürlü olması, güvenli ve verimli çalışması için son derece önemlidir.

kombi tamiri

Kombi Kullanırken Tasarruf Nasıl Yapılır?

Kombi servisleri ve uzmanları sabah evden çıkarken kombinizi kapatmamanızı önermektedir. Sabah evden çıkarken kombinizi en düşük ısıtma konumuna getirebilir veya kalorifer peteklerinizin ayarını kısabilirsiniz. Bu şekilde eviniz tamamen soğumaz ve oldukça yüksek oranlarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Evinize ve binanıza yalıtım ve mantolama yaptırırsanız ısı kaybını yüksek oranlarda engellersiniz. Böylelikle eviniz de kolay kolay soğumayacaktır. Kalorifer peteklerinin önünü kapatmamak ve çift camlı, hava sızdırmayan pencereler kullanmanız da oldukça faydalı olacaktır. Kombinizin bakımlarını aksatmadan, kışa yakın bir zamanda tüm kontollerini yaptırırsanız, çok daha az doğal gaz faturaları ile karşılaşırsınız. Siz de kombinizin genel bakımlarını yaptırmak istiyorsanız, hemen BuBiTeklif’te ücretsiz ilan oluşturabilir ve kombinizin markasına göre en iyi kombi servislerine ulaşabilirsiniz. Gelen fiyat teklifleri arasından istediğinizi seçerek, kombinizin bakımlarını en iyi kombi servislerine yaptırabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.