Klima Temizliğinin Önemi

Klima Temizliği
27 Ağustos 2020

Yaz mevsiminin bitişi ve sonbahar, kış aylarına girdiğimiz bu aylarda klimaların bakımlarının yapılması oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında çok sık kullandığımız klimaların periyodik temizliğinin yapılması hem klimanın kullanım ömrünü uzatmak için, hem de insan sağlığını ve hijyenini sağlamak için önemlidir.

klima temizliği

Klima Temizliği

Periyodik bakımları yapılmamış olan klimalar bir çok enfeksiyona ve solunum yolu rahatsızlığına neden olabilmektedir. Klimalar; ortamda bulunan her türlü kir, toz, tüy veya bakteriyi içerisinde biriktirdiği için bunları tekrar dışarıya vermektedirler. Zamanla klima içinde biriken bu istenmeyen toz ve kirler klima arızalarına ve kötü kokulara kadar pek çok olumsuz duruma neden olmaktadırlar. Klimanın filtreleri çok fazla kirlendiği zaman ekstra enerji kullanarak elektrik faturalarınızın da artmasına neden olmaktadır. Enerji tüketimini artırmamak, sağlığınızı korumak ve klimanızın uzun ömürlü olması için temizliğinin özellikle mevsim geçişlerinde yapılması oldukça önemlidir.

Klimanızı evde kendiniz de temizleyebileceğiniz gibi, servisini de çağırarak temizletebilirsiniz. Klimanızı kendiniz temizlemek istiyorsanız öncelikle klima temizleme spreylerinden almanız gerekmektedir. Klima temizliği için özel olarak üretilen bu spreyler klimanızın sağlığı ve düzgün bir temizleme işlemi için gerekli spreylerdir. Spreyi aldıktan sonra klimanın bulunduğu alanı kirlenmelere karşı koruma altına almanızı öneririz. Klimanın kapağını açtıktan sonra etrafınız kir ve toz olabilmektedir. Muşambalar ya da eski gazete kağıtları kullanarak bu önlemi alabilirsiniz.

klima temizliği

Klima Temizliği Ve Bakımı

Hazırlığınızı yaptıktan sonra klimanızın temizliğini yapmak için kapağını kaldırın, karşınıza ilk çıkan radyatör peteklerini elektrikli süpürge ile çekebilirsiniz. Bu şekilde tozun ve kirin spreyle ıslanıp, çamur gibi olmasını engellersiniz. Süpürge ile tozları çektikten sonra aldığınız klima temizleme spreyini klimanın peteklerine yoğun bir şekilde sıkın. Spreyi sıktıktan sonra eski bir diş fırçası veya bulaşık süngeri ile klimanızın bütün peteklerini fırçalayın. Sıktığınız spreyin etkisi ile klimanız köpük altında kalacaktır. Temiz su koyacağınız başka bir sprey şişesi ile peteklerinizi durulayın. Fazla su kullanmaktan korkmayın, klimanın içerisinde bulunan drenaj kanalları bu suyu rahatlıkla dışarı atacaktır. Bu işlemi eğer petekleriniz klimadan çıkarılabiliyorsa, peteklerinizi çıkararak da yapabilirsiniz. Peteklerinizi klimadan çıkardıktan sonra aynı şekilde önce elektrikli süpürge ile tozları çekip, daha sonra klima temizleme spreyi ile temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemlerinden sonra klimanızın peteklerin kurumasını bekleyip, tekrar yerine takabilirsiniz. Kurumadan takılan petekler daha sonra pis bir koku yaratabilir.

Bu işlemleri klima servisi çağırarak da yaptırabilirsiniz. Bu şekilde klimanıza yanlışlıkla bir zarar vermemiş olursunuz. İşini bilen, profesyonel kişilerin klima bakımlarını yapması her zaman daha iyi olacaktır.

En iyi klima montaj firmalarını ve ustalarını sizler için listeledik. Klima montaj firmaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Klima montaj firmalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı klima montaj, en yakın klima montaj, acil klima montaj gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden klima montaj fiyatları, klima montaj ücretleri, ucuz ve hesaplı klima montaj hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi klima montaj hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Klima montaj hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı klima montaj, en yakın klima montaj firması, klima montaj şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.