Klima Servisi Seçimi

Klima Temizliği
7 Haziran 2021

Klima yaz ve kış aylarında sıklıkla kullandığımız, ev ve ofislerimiz için en önemli elektrikli eşyalardan biridir. Klimalar kış aylarında bizi sıcak tutarken, yaz aylarında da serinleterek, iç mekanlarımızın iklimini kolayca değiştirmektedirler. Klimaların uzun ömürlü olması ve düzgün çalışabilmesi için özellikle mevsim geçişlerinde bakımlarının yapılması çok önemlidir. Klima bakımı ve klimanızın yaşadığı herhangi bir aksilik için mutlaka hemen bir klima servisi çağırmanızı öneririz. Klimanızın markası ne ise, aynı markanın yetkili klima servisi veya bu marka hakkında deneyim sahibi bir klima servisi çağırmanız önemli bir noktadır.

klima servisi

Klima Servisi

Evimize veya iş yerimize klima satın alırken, klima ücretlerini ve markalarını iyice araştırırız. Kendi bütçemize göre iyi bir klima seçmeye çalışırız. Klima satın alırken ve klima montajı yaptırırken, bir çok kişinin gözden kaçırdığı bir nokta ise klima servisidir. Klimalar satın alındıktan sonra, yılın belli zamanları mutlaka bir klima servisi tarafından bakım yapılmalıdır. Klima bakımları esnasında klimanızın temizlenmesi ve klimanızın verimli çalışıp çalışmadığını mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Klima temizliği en önemli noktalardan biridir. Klimanızın içi kullanımla beraber evinizdeki veya ofisinizdeki toz ve kirleri çekerler. Bu tozlar klimanızın içinde zamanla çoğalır ve klimanızın filtrelerini kirletirler. Biriken bu toz ve kirler bulunduğunuz ortama klima açıkken kolayca yayılabilir. Bu da insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu kirler ayrıca zamanla bulunduğunuz ortamın havasını kirlettiği gibi, istenmeyen kötü kokulara da davetiye çıkarmaktadırlar. Havadan soluduğunuz kir ve tozlar insan sağlığını olumsuz etkilerler. Bu gibi olumsuz durumların oluşmaması için mutlaka senede iki kere klima servisi çağırarak, klimanızın iç temizliğini yaptırmalısınız.

Klimanızı satın alırken aldığınız klima markasının servislerini de araştırmanızı öneririz. Çok iyi bir klima markası da olsa, bazı markaların klima servisleri iyi olmayabilir. Bulunduğunuz şehirde ve bölgede hizmet vermeleri diğer önemli noktalardan biridir. Ayrıca yedek parça temini ve müşteri memnuniyeti de göz ardı edilemez bir noktadır. Bu sebeple klimanızı satın aldıktan sonra, klima montajı yaptırmak için bir klima servisi seçerken bazı noktalara da dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

TSE belgeleri klima servisleri için oldukça önemlidir. TSE belgesi olan bir klima servisi, belli bir bilgi birikimi, deneyim ve kalite standartlarını sağlayabilir demektir. Klima servisinizi seçmeden önce TSE belgesine sahip olup, olmadıklarını sorabilirsiniz. Klimanızın markasına göre orijinal yedek parça sağlayabilirler mi, montaj, bakım ve onarım işlemlerini orijinal malzemelerle yapabilirler mi sorabilirsiniz. Orijinal yedek parça ve malzeme kullanımı klimanızın ömrünü uzatan ve garanti belgesi kullanımı açısından da çok önemli bir noktadır. Klima servisi seçerken sorabileceğiniz bir diğer konu ise, fatura kesebiliyor olması. Klimanıza yapacakları işlemler için size fatura kesmesi gerekmektedir. Bu sayede ileride herhangi bir durum ile karşılaştığında faturanız olması sizin için yasal bir evrak niteliğinde olacaktır. Fatura kesebilen klima servisleri ayrıca güven oluşturur ve size garanti sunarlar. Klimanıza yeni bir yedek parça eklenecekse, bu yedek parçanın en az bir sene garanti belgesi olduğundan emin olun. Garanti belgesi olmayan ve orijinal olmayan klima yedek parçaları çabuk bozulabilir ve klimanıza ekstra zarar verebilir. Klima servisinizin müşteri hizmetlerinin de iyi çalıştığından, size yardımcı olduğundan ve güler yüzlü olduğundan emin olun. Güler yüzlü ve müşteri memnuniyeti sağlayan klima servisleri her zaman bir adım öne geçerler. Klima servisi için en son vereceğimiz öneri ise, size ekonomik çözümler sağlaması olacaktır. Gerekli olmayan işlemleri yaparak, sizden fazla para almaya çalışan servislerden kaçınmanızı öneririz.

klima bakımı

Klima Servisi Ücretleri

Klima servisi ücretlerini belirleyen birkaç nokta vardır. Öncelikle klimanızın markası ve modeli klima servisi ücreti için değişiklik yaratabilir. Sanayi tipi, büyük klimalar ile ev tipi ve düşük kapasiteli klimaların servis ücretleri farklı olacaktır. Her klima markasının kendi klima servisinin ücretleri de değişmektedir. Klima servisleri klimanızı inceleyip, bir problem varsa önce bunu belirledikten sonra size bir fiyat çıkarabilirler. Klima temizliği fiyatı ile klima arızalarının fiyatları da işlemine göre değişiklik gösterir. Doğru ve net bir klima servisi fiyat bilgisi alabilmek için bu noktaları da net olarak bilmek gerekir. Klimanız ile ilgili bir arıza yaşadığınızda kendiniz bu arızayı çözmeye çalışmadan bir klima servisi çağırmanızı öneririz. Bilmeden yapacağınız müdahaleler klimanızı daha da bozabilir ve size daha sonra ekstra masraflar çıkarabilir. Bu sebeple klima servisi çağırmak klimanız için oldukça önemlidir. Çok daha doğru ve net bir klima servisi ücretleri ve fiyat bilgisi alabilmek için sitemizden ücretsiz klima servisi ilanı verebilirsiniz. Size en yakın ve en iyi klima servisleri en uygun fiyatlı klima servis ücreti fiyat teklifi vereceklerdir. Gelen fiyat teklifleri arasından size en uygun olanı seçebilir, klima montajını en uygun fiyatlara yaptırabilir, klimanızı temizletebilir veya arızasını giderebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.