Kitaplığınız İçin Dekorasyon Önerileri

Kitaplık Dekorasyonu
20 Ağustos 2020

Özellikle kitap okumayı çok sevenler için kitaplıklar evin olmazsa olmaz parçaları. Ev ve ofislerin dekorasyonuna oldukça sıcak ve hoş bir hava katan kitaplıklar; zevkinizi, bilgi birikiminizi ve kişiliğinizi de bulunduğunuz ortama yansıtan parçalardır. Kitaplıklarınızı yeni ve modern tasarımlarla daha da öne çıkaran bir konsepte dönüştürebilirsiniz.

kitaplik

Kitaplık Dekorasyonu

Öncelikle tüm kitaplarınızı kitaplığınızdan indirerek, kitaplarınızın tozunu alarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra kitaplarınızı önceliğine göre gruplandırarak, dizilimle ilgili bir kategori oluşturabilirsiniz. Dekoratif durması açısından kapağını en çok beğendiğiniz kitapları ön plana çıkarabilirsiniz.

Kitaplarınızı yayın evi sırası, alfabetik isim ay da soyadı sırasına göre dizebilirsiniz. Bu şekilde bildiğiniz ve sevdiğiniz bir kitabı bulmanız oldukça kolay olacaktır. Kitaplarınızı ayrıca kitabın türüne ve konusuna göre de sıralayabilirsiniz. Araştırma kitaplarınız bir bölümde, roman ve hikayeleri ayrı bir bölümde toplayarak; bu türleri de kendi arasında sıralayarak oldukça derli toplu bir kitaplığa ulaşabilirsiniz. Dekoratif açıdan farklı ve modern bir hava katmak isterseniz de kitap kapaklarınızın rengine göre kitaplarınızı sıralayabilir, kitaplığınıza farklı bir görünüm katabilirsiniz.

Kitaplığınızın duvar kısmına gelen bölüm açık ise, o duvarı kitaplığınızın rengine zıt bir renk ile boyayabilir ya da desenli duvar kağıdı kullanarak modern ve renkli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Kitaplığınızda boş kalan alanlara vazo, dekoratif obje veya çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca aile ve arkadaşlarınız ile çekilmiş fotoğrafları uygun çerçevelere koyarak, kitaplığınıza bir yaşanmışlık havası katabilirsiniz. Böylece daha sıcak ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz.

kitaplik

Doğru Kitaplığı Seçmek

Kitaplığınızın bulunduğu odanın genel dekorasyonuna uygun bir kitaplık seçmeniz oldukça önemlidir. Ahşap kitaplıklar, açık kitaplıklar, duvar rafları, metal kitaplıklar, kapaklı kitaplıklar gibi bir çok seçenek arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca eskici ve antikacılardan eski tarz vintage vitrinler bulup, bunları da kitaplık haline getirebilirsiniz. Bu şekilde eski ve yeniyi bir araya getirip, oldukça sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Günümüzde bir çok marangoz her isteğe ve zevke göre özel kitaplıklar tasarlayabiliyor. İnternette yapacağınız araştırmalar sonucu hoşunuza giden kitaplık modellerini iyi bir marangoz ile fikir alışverişi yaparak hayata geçirebilirsiniz. Farklı konseptlerde, sizin zevkinize göre seçeceğiniz renklerde ve materyallerde hayal gücünüzü kullanarak, oldukça farklı kitaplık modelleri yaratabilirsiniz. Ayrıca kitaplığınızın olduğu alana tekli berjer ya da tekli bir koltuk koyarsanız hem kitap okuma alanı yaratmış olursunuz, hem de oldukça dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ev veya iş yerinize kitaplık yaptırmak için marangoza ihtiyacınız var ise BuBiTeklif.com’da ücretsiz ilan oluşturarak, hemen işinin ustası binlerce marangoza anında ulaşabilirsiniz. En iyi marangoz firma ve ustalarını sizler için listeledik. Marangoz firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Marangoz firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı marangoz, en yakın marangoz, acil marangoz gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden marangoz fiyatları, marangoz ücretleri, ucuz ve hesaplı marangoz hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi marangoz hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Marangoz servisi, en yakın marangoz firması, 7/24 acil Muğla marangoz şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.