Kış Temizliği İçin Tüyolar

Kış Temizliği
7 Eylül 2020

Havaların soğumaya başlaması ile birlikte, evlerimizi de kışa hazırlamak ve genel kış düzenini sağlamak için kış için ev temizliği zamanları da yaklaştı. Yaza göre kış aylarında evde daha fazla vakit geçirdiğimiz için kış temizliği ve kış düzeninin yapılması oldukça önemlidir. Gardropların düzenlenmesinden kalorifer ve petek bakımlarına kadar detaylı bir kış temizliği tüm kışı rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Öncelikle kışın ısınmanızı sağlayan kalorifer, petek, soba veya klimalarınızın genel temizliğini ve bakımlarını yapmanız, kış ortasında ısınma konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle hem istenmeyen giderlerden kurtulmuş olacaksınız hem de içiniz rahat bir şekilde ısınmanızı sağlayacaksınız. Bu bakımlar, özellikle radyatör petek temizliği kış temizliği için çok önemlidir. Kışın soba ve şömine yakmadan önce bacaların mutlaka temizlenmesi gerekir. Bu işi kendinizin yapması zor ve riskli olabilir. Bu yüzden bu işi yapan uzmanlara başvurmanızda fayda olacaktır. Baca temizliği, kış mevsimi temizlik için önemli konulardan biridir. Aksi taktirde tüm yaz biriken çalı ve çöplerin biriktiği bacalar tıkanabilir ve zehirlenmelere kadar kötü sonuçlara maruz kalabilirsiniz. Aynı şekilde, klima ve kalorifer filtrelerinin temizliği de verimli ısı alabilmek için oldukça önemlidir.

Evinizde kiler veya depolama alanları var ise, bu alanlar evin en az uğranılan yeri olduğu için genelde temizliği mevsimsel yapılır. Büyük bir çöp torbası alarak kilerde kullanmadığınız eşyaları ve eğer kilerde yiyecek saklıyorsanız son kullanma tarihi geçmiş olan yiyecekleri kontrol edip atabilirsiniz. Kiler fazla kullanılmadığı için size temiz gözükebilir ancak yine de bütün eşyaları çıkarıp mevsimsel de olsa temizlik yapmanız olası böcek veya haşerelere karşı da önlem almanıza yardımcı olacaktır. Aynı işlemi mutfak dolaplarınız ve hatta buzdolabınız için de yapabilirsiniz. Tarihi geçmiş yiyeceklerin ayrılması, kullanmadığınız eski tava ve tencerelerin ayrılması size temiz ve geniş bir alan açmış olacaktır.

Vitrin, kitaplık veya raflarınızda uzun süre kalan objeler veya kristal bardaklarınızı karbonatlı su içinde biraz bekletip yıkarsanız ilk günkü gibi tertemiz bir görünüme sahip olursunuz. Aynı şekilde kitapların uzun ömürlü olması, böcek yapmaması için kitap temizliği de oldukça önemlidir. Kitaplarınızın tozunu dilerseniz önce elektrikli süpürge ile çekip, sonrasında hafif nemli bir bez yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken, kitaplığınızı da düzenleyebilir, kullanmadığınız ve kullanmayacağınız kitapları ayırıp, bağış yapmak için ayırabilirsiniz. Böylece hem kitaplığınızda yer açmış olur hem de ihtiyacı olan kişilere kitap yardımı da yapmış olursunuz.

temizlik

Temizlik İçin Önemli Tüyolar

Gardrop, elbise dolabı temizliği için ilk önce uygulamanız gereken; minimum iki yıldır kullanmadığınız ya da hatırlayamadığınız kıyafetlerinizi ayırmanız ve verilecekler arasına ayırmanız olacaktır. Dolabınızı nemli bir bez ile temizledikten sonra kullanacağınız kıyafetleri size en pratik olacak şekilde dolaba kaldırabilirsiniz. Bu işlemi yaparken kullanım önemi sıralamasına göre yaparsanız size çok pratik bir kullanım sağlayacaktır. Yazlık kıyafetlerinizi kaldırırken, kıyafetlerin arasına naftalin koyarsanız olası böcek ve güveleri de kıyafetlerinizden uzak tutmuş olursunuz. Bu işlemi kaldıracağınız halı ve yazlık kilimlerinize de yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu süreçte kuru temizlik yapılması gereken eşyalarınızı, kıyafetlerinizi de ayırırsanız hepsini topluca temizletebilir, zamandan kazanmış olursunuz.

Evinizde kullanmadığınız, en çok biriken şeyler eski kağıtlar, faturalar ve evraklardır. Kullanmadığınız eski defterler, gazeteler ya da evraklar evinizde gereksiz bir kalabalık yaratır. Bu yüzden faturalarınızı en fazla altı ay saklamanız yeterli olacaktır. Kullanmadığınız eski defterlerinizi, kitapçık ve gazeteleri kontrol ettikten sonra geri dönüşüme verebilirsiniz. Bu şekilde hem evinizde yer açmış hem de geri dönüşüm yaparak doğayı da korumuş olursunuz. Saklamanız gereken fatura veya evraklar var ise, ev temizliği yaparken kendinize belirli bir çekmece veya dekoratif bir kutu yaparak, bu evrakların tozlanmamasını sağlamış olursunuz ve aradığınızı istediğiniz an bulabileceğiniz bir saklama alanı yaratmış olursunuz.

temizlik

Ayakkabılık Temizliği

Ayakkabılık ve portmanto temizliği de kış temizliği için önemlidir. Bütün yaz kullanmadığınız botlarınızı ve kışlık ayakkabılarınızı çıkararak, kışın kullanmayacağınız ayakkabılarınızı hafif nemli bir bez ile temizleyerek kaldırabilirsiniz. Ayrıca bir çok markette bulabileceğiniz ayakkabı saklama kutuları ile tüm ayakkabılarınızı toz ve kirlerden koruyabilir, oldukça derli toplu bir ortam hazırlamış olursunuz.

En iyi temizlik, dezenfeksiyon ve halı yıkama firmalarını sizler için listeledik. Temizlik, dezenfeksiyon ve halı yıkama firmaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Temizlik ve dezenfeksiyon firmalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı temizlik ve halı yıkama, en yakın temizlik ve halı yıkama, acil temizlik ve halı yıkama gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden temizlik ve halı yıkama fiyatları, temizlik ve halı yıkama ücretleri, ucuz ve hesaplı temizlik ve halı yıkama hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi temizlik ve halı yıkama hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Temizlik ve halı yıkama hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı temizlik ve halı yıkama, en yakın temizlik ve halı yıkama şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.