Karavan Yapımında İzolasyon

Karavan İzolasyonu
23 Temmuz 2020

Günümüzde artan “Alternatif Tatil” arayışı ve “Doğaya Dönüş” felsefesi ile karavanlara da ilgi oldukça artmaktadır. Özellikle genç neslin tercih ettiği ve sadece tatil amacı dışında, sürekli bir yaşam alanı oluşturmak için de karavanlar oldukça rağbet görmektedir. Artık klasik karavanların dışında, minibüs tarzı sprinter araçları da karavana dönüştürerek mobil bir yaşam alanı yaratılabilmektedir. Hem daha uygun fiyatlara hem de kendi zevkinize göre yeniden tasarlayabileceğiniz karavanlar keyif alarak vakit geçireceğiniz mobil yaşam alanları yaratmaktadır.

karavan

Karavan Yalıtımı

Sprinter tarzı araçları karavana dönüştürürken en önemli faktör aracın yalıtımdır. Karavanın içinin yazın yüksek sıcaklıklarda bunaltmaması ve kışın soğuk havalarda eksi derecelerde üşütmesini istemiyorsanız sağlıklı, etkili ve dayanıklı bir karavan içi yalıtım yapılması gerekmektedir. Yalıtım malzemelerinin seçiminde kanserojen malzeme olmaması, kolay yanıcı bir madde olmaması ve karavanınıza uygun olan yalıtım malzemeleri kullanılması yaşam alanınızın dış etkenlere karşı korunaklı olmasına imkân verecektir. Ayrıca klima kullanımını da azaltarak çevreye daha duyarlı bir araç kullanmış olacaksınız.

Karavan içi yalıtım için harcayacağınız zaman ve ayıracağınız bütçe size zaman içinde daha faydalı bir geri dönüş sağlayacaktır. Karavan içi izolasyon yapılmadan önce kaplama malzemelerinin çok daha etkili bir sonuç vermesi için aracın tüm zeminin temizlenmesi oldukça önemlidir. Pas, kullanılmayan vida veya zemin kaplamasını engelleyecek olan girinti ve çıkıntıların düzeltilmesi ve temizlenmesinden sonra karavanın izolasyonuna başlanması gerekmektedir.

karavan

Karavan İçin İzolasyon Malzemeleri

Karavan içi izolasyon öncesi temizlik bittikten sonra yalıtım için bir Epoksi ürünü tercih edilebilir. Epoksi su yalıtımı için oldukça etkili bir üründür. Tekne gibi birçok alanda da bu ürünler tercih edilmektedir. Epoksi, fiber tekne tamiri dahil, tekne yapımı ve onarımında oldukça işe yarayan önemli bir maddedir. Kullanımı teknelerle sınırlı olmayan ve genel ahşap işlerinde, ev içi onarımlarda ve hatta takı ve dekoratif ürünlerde bile kullanılabilen bir yalıtım malzemesidir.

Karavan içi yalıtım yapımında bir sonraki adım ise Bizofil’dir. Epoksi ile kaplanan karavanın sonrasında dış etkenlere karşı daha da korunaklı olması için Bizofili karavan yalıtım malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Bizofil Karavan yalıtımı konusunda size oldukça etkili bir sonuç verecektir. Bizofil haşerelerin yaşamasını oldukça engellemektedir. Ayrıca yansıtıcı özelliği ile dışarıdaki soğuk havanın içeri girmesini, araç içerisindeki sıcak havanın da dışarı çıkmasını büyük ölçüde engellemektedir.

karavan

Karavan yalıtım malzemeleri arasında oldukça önemli olan ve asıl yalıtımı sağlayan ürünler arasında İzogreen keçe yer almaktadır. Karavanın yalıtımının düzgün ve iyi yapılması için gerekli olan ve oldukça önemli bir yalıtım malzemesidir. Doğru malzeme ile yapılacak olan yalıtım size konaklamalarınızda ve seyahatlerinizde konfor sağlarken, uzun vadede oldukça iyi bir izolasyon sağlayacaktır. İzogreen ayrıca yanma riskini de minimuma düşürdüğü için güvenlik açısından da oldukça önemli bir malzemedir.

Karavan yalıtımının diğer bir önemli noktası ise nem bariyerini karavanınıza döşemeden önce elektrik tesisatını döşemeniz gerekmektedir, aksi taktirde nem bariyerini kesmeniz gerekecek ve bu da karavanın yalıtımının verimliliğini düşürecektir.

En iyi karavan izolasyon firma ve ustalarını sizler için listeledik. Karavan izolasyon firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Karavan izolasyon firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı karavan izolasyon, en yakın karavan izolasyon, acil karavan izolasyon, gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden karavan izolasyon fiyatları, karavan izolasyon ücretleri, ucuz ve hesaplı karavan izolasyon hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi karavan izolasyon hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.