Kapı Girişi Dekorasyonu

Kapı Girişi Dekorasyonu
2 Ekim 2020

Kapı girişleri ve hol dekorasyonu evin iç dekorasyonu kadar önemlidir. Bu alanı dekore ederken ev dekorasyonunda kullandığınız tarz ile aynı dekorasyonu yapmanız son derece önemlidir. Ev içerisindeki her alan ayrı değerlendirilse de bütüne bakıldığında ev dekorasyonunun belirli bir tarzı yansıtılarak, bütünlük algısına hitap etmesi gerekmektedir. Son yıllarda işlevsel ve fonksiyonel tasarlanan eşyalar ile modern tarzda dekore edilen evlerde farklı ve dekoratif bir çok eşya üretilmektedir. Eski tip mimariye sahip olan geniş ve büyük evler geniş ve büyük ev eşyaları ile dekore edilebilirken; son yıllarda yapılan yeni evlerin küçülmeye başlaması ile beraber daha fonksiyonel ve işlevsel, küçük ölçülerdeki ev eşyalarına talep daha çok artmaktadır.

antre

Dekoratif Kapı Girişi Dekorasyonu

Kapı girişi dekorasyonu ve ev tadilatını yaparken de evin mimarisi göz önünde tutularak ve evin genel dekorasyon çizgisine uygun bir dekorasyon yapmak son derece önemlidir. Kapı önlerine konulan modern ve dekoratif kapı paspasları, gazetelik ya da posta kutuları ile beraber kapıya asılan kapı süsü ile kapı önü dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Evin giriş bölümü olan alanlarda da dekoratif bir portmanto, ayakkabılık, askılık ya da ayna kullanabilirsiniz.

Kapı giriş alanı için alınan mobilyaların kapı giriş alanına uygun ölçülerde olması çok önemlidir. Çünkü alınan büyük bir mobilya kapı önünü kapatabilir ya da alanınızı çok dar ve basık gösterebilir. Unutulmamalıdır ki; eve giren kişi, evin dekorasyonu ile ilgili fikir sahibi olmaya başladığı alan kapı girişleridir. Bu neden ile kapı giriş alanının dekorasyonu da son derece önemlidir.

Kapı giriş dekorasyonu yaparken öncelikle iç cephe duvar boyasının rengine karar vermeniz gerekmektedir. Evin diğer alanları ile uyumlu renklerde seçmeniz gereken iç cephe duvar boyasını açık tonlarda seçerek hem daha ferah bir görüntü yakalamış olursunuz hem de kapı giriş alanınız oldukça modern ve şık bir görünecektir. Sonrasında ise iç cephe duvar boyanıza uygun renklerde, yer kaplamayan ve yine açık tonlarda portmanto ya da portmanto için uygun yeriniz yok ise şık ve dekoratif bir ayakkabılık ve askılık ile girişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kapı girisi

Kapı Girişi Dekorasyonu İçin Önemli Noktalar

Kapı girişi için tavana montelenen ve aşağı doğru sarkan boru şeklindeki askılıklar son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Yine açık şekilde raflı ayakkabılık modelleri veya eski tahta kasalardan yapılmış ayakkabılıklar da kapı girişi için oldukça talep görmektedir. Evinizin tüm dekorasyonunda renk uyumuna son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Birbiriyle uyumlu parçaları ve renkleri bulmak bazen zor da olsa, parçaların bütününe bakıldığında göze hoş gelecek bir uyum yakalamanız iyi olacaktır. Size güzel gelen her parçayı dekorasyonda kullanmak doğru bir yol olmayabilir. Bu parçaların tarzlarının da aynı stilde olduğuna da emin olmak gerekir. Kapı girişi için bu parçalarda dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise renklerinin uyumlu olmasıdır. Zıt renklerle karakteristik bir tarz yakalayabileceğiniz gibi temel bir ana renkle beraber belirleyeceğiniz aynı rengin yumuşak ve sıcak tonları ile de dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Ev, iş yeri fark etmeksizin dekorasyonunu yapacağınız mekanın sizi yansıtması en önemli unsurdur. Bunun için ise halı, duvar rengi, mobilya ve aksesuarların birbirleriyle genel olarak uyumlu olması dekorasyonunuzu tamamlamaktadır. Birkaç ufak püf noktası ile dekorasyonunuzda tamamlayıcılığı yakalayabilirsiniz. Duvarınızda seçeceğiniz renk ile zemininizin de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Halı kullanmanız şart değil ancak halı kullanmak istiyorsanız da mobilyalarınızla halınızın uyumlu olması gerekmektedir. Halı burada kilit nokta parçanız olacaktır. Çünkü alacağınız aksesuarların da halının desen renklerine uyumlu olması gerekmektedir. Kullandığınız mobilyalar düz ve sade renkler ise, aksesuarlarla mekanı renklendirebilirsiniz. Burada kullanacağınız eşyalarınızın hepsinin koyu renk olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde kapı girişiniz zaten küçük bir mekan olduğu için daha da küçük görünecektir.

Kapı girişi tadilatı konusunda iyi bir ev tadilat firma ve ustası arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size en iyi ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz kapı girişine hemen kavuşabilirsiniz. Kapı girişi tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Kapı girişi tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı Kapı girişi tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden Kapı girişi tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı Kapı girişi tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi Kapı girişi tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Kendi konumunuzda yer alan en iyi ev tadilatı firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Ev tadilatı yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı firması, ev tadilatı yapım şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.