İskandinav Stili Dekorasyon Nedir?

İskandinav Dekorasyonu
2 Eylül 2020

Son yıllarda özellikle dekorasyon stillerinde oldukça sık duyduğumuz “İskandinav Stili” nedir, nasıl ufak ev tadilatları yaparak ev dekorasyonuna uygulanır, sizler için araştırdık.

iskandinav dekorasyon

Minimal İskandinav Evleri

Geleneksel İskandinav evleri küçük olduğundan dolayı çok fazla eşya kullanılamıyordu. Bu yüzden dağınıklık ve karmaşadan uzak durma felsefesini uygulayarak; basitlik, konfor ve işlevselliği ön planda tutarak bir tarz oluşturdular. Bu sebeple sadelik ve düzenin İskandinav stili dekorasyon için en önemli özellikler olduğunu söyleyebiliriz. İskandinav evlerinde çok fazla süsleme ve detay kullanılmamaktadır. Temiz hatlara sahip, modern ve sağlam mobilyalar tercih edilerek; düzenli bir görünüm için dolap ve raflar gibi bol miktarda depolama alanı yer alır. Böylece mekanların görsel olarak temiz ve düzenli görünmesi sağlanmaktadır.

iskandinav dekorasyon

İskandinav Dekorasyonu Ve Natürel Renkler

İskandinav stili; beyaz duvar ve mobilyaların yanında, natürel renk ve dokuları barındıran, doğal ve büyük ebatlı baskı desenleri ile birleşen bir akım diyebiliriz. Kuzeyli bir stil olduğu için oldukça minimal ve sade bir görünüm diyebiliriz. Gözü yormayan baskılar ve renkler bu sebeple tercih ediliyor. Örneğin; bembeyaz bir duvarın üzerinde asılı bembeyaz bir tablo görebileceğiniz gibi beyazın birkaç üst notası niteliğindeki açık gri, açık sarı renkli tablolar da görebilirsiniz. Açık pastel tonlarını kullanan bu stil, genel olarak mobilya ve aksesuar kullanımını da oldukça minimum da tutmaktadır. Sade ve modern olmayı temel alan bu akım, aynı zamanda oldukça sıcak bir atmosfer de yaratmaktadır.

iskandinav dekorasyon

İskandinav Dekorasyonu Ve Geometrik Desenler

Ev tekstilinde geometrik desenleri, minimal hayvan çizimlerini kullanan İskandinav stili; halı, yastık, koltuk şalı ve kırlentlerde de bu tarzı oldukça yansıtmaktadır. Ancak bu desenleri mümkün olduğunca az kullanarak, mekanın dingin ve huzurlu atmosferinin kalabalıklaşmasını engeller. Oldukça az halı kullanımı sunan bu stil, genel olarak geometrik desenli ve açık tonlarda kilimleri kullanmaktadır. Genel dekorasyonda beyaz renginin baskın olduğu bu tarzda, yaratıcılık ve yaratıcılığı güçlendirme ön plandadır. Beyaz ve tonlarını yoğun olarak kullanarak, aralara dekoratif ufak ve renkli parçalarla renk katabilirsiniz. Bu şekilde ferah bir ortam yaratırken, ufak detaylarla sıkıcılığı da kırmış oluyorsunuz. Günümüz mimarisine oldukça uyum sağlayan İskandinav stili; evleri az ve kullanışlı eşyalar ile rahat, basit ve konforlu bir görünüm kazandırmanızı sağlıyor.

İskandinav stilinde abartıdan uzak, mütevazı ve işlevsel kurgular yer almaktadır. Bu sebeple bir yaşam alanı içerisinde birbirinden muntazam bir şekilde ayrılmış alanlar görebilirsiniz. Oturma alanı, yemek alanı ve çalışma alanı gibi… Küçük şehir evlerini mümkün olduğunca kullanışlı ve şık bir hale getiren bu akım, renk kartelası ve fonksiyonel mobilyaları sayesinde bu stili zamansız bir seçenek olarak karşımıza çıkarıyor. Ahşap detaylara önem veren bu akım; aydınlık bir alan yaratırken, modern ve el yapımı aksesuarları da kullanmaktadır. Burada önemli olan nokta; tamamen doğal ve açık tonlarda öğeler kullanarak, minimal bir hayat tarzını benimsemek olacaktır.

İskandinav stili dekorasyon için ev tadilatı konusunda iyi bir firma ve usta arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size en iyi ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz eve hemen kavuşabilirsiniz. Ev tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Ev tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden ev tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı ev tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi ev tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. size en yakın konumda yer alan en iyi ev tadilatı firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Ev tadilatı yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı firması, ev tadilatı yapım şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.