Evinizi Ofise Çevirmek İçin Fikirler

Uzaktan Çalışma
29 Ocak 2021

Yaşadığımız pandemi dönemi ile birlikte evden çalışma potansiyeli oldukça artmıştır. Büyük şirketler bile evden çalışmaya yönelmek durumunda kaldılar. “Home Office” denilen evden çalışma kavramı böylece Türkiye’de de yayılmaya başlamıştır. Ofis yaşamının eve sığmasından oluşan Home Office çalışma sistemi, aslında verimliliği de artıran bir çalışma sistemdir. Ofisinizi siz de evinize taşıdıysanız, çalışma alanınızı biraz ev tadilatı yaparak evinizin bir parçası haline getirerek evinizin genel dekorasyonuna uyumlu ve yaratıcılığınızı da artıracak bir çalışma alanı yada ofis yapabilirsiniz.

 Evinizi Ofise Çevirmek İçin Fikirler

Evdeki ofisinizin kafa karıştırmayan, işe odaklanabileceğiniz ve kullanışlı olması gerekmektedir. Siz çalışırken sizi sıkmayacak, yaptığınız işten soğutmayacak, odaklanmanızı bozmayacak ve hareket edebileceğiniz ferah bir yere sahip olmalıdır. Yaratıcılığınız artıracak ve aynı zamanda size konforlu bir alan sunacak da bir yer olmalı. Çalışma masanızın ve koltuğunuzun ergonomisi bile sizin çalışma performansınızı etkileyen önemli faktörlerden biridir. Bu yüzden özellikle koltuğunuzu ergonomik bir yapıya sahip, rahat ve pratik olacak şekilde seçmenizi tavsiye ederiz. Tabii koltuğunuzu seçerken görünüm açısından da çalışma alanınıza olan uygunluğunu da göz ardı etmemelisiniz. Çok alakasız renklerde ve desenlerde seçeceğiniz bir koltuk ortamın havasını kötü yönde değiştirecektir.

Ofis Dekorasyonunu Tamamlayacak Objeler

Ofislerin dağılmaya çok meyilli alanlar olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden ofisin içinde çekmeceler, kutular gibi organizasyonda size yardım edecek toparlayıcı eşyalar bulundurabilirsiniz. Organizer olarak da adlandırılan bu tarz kutu ve eşyaları seçerek daha düzenli bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Daha fazla alan kazanmak için dosya alanları oluşturabilirsiniz. Dolap veya raflar alarak dosyalarınızı düzenlemek için kullanabilirsiniz. Gereksiz süs eşyalarından ve dikkat dağıtıcı unsurlardan kaçınırken, işinizi kolaylaştıracak dekoratif objeler seçebilirsiniz.

Çalışma alanınızı bitkiler ile daha huzurlu hale getirebilirsiniz. Özellikle bilgisayarların yarattığı negatif enerjileri emmesiyle bilinen kaktüsleri de tercih edebilirsiniz. Sizi daha rahat hissettirmesi ve doğallığı artırması için odaya bitkiler koyabilirsiniz. Bu teknolojik çağda yaşarken kuşkusuz ki hala en sinir bozucu şeylerden biri dağınık kablolar olmaktadır. Teknolojik dağınıklık olarak adlandırılan bu dağınıklık türü işinize odaklanmanızı ve verimliliğinizi etkileyebilir. Kablo düzenleyici aparatlar ile bu göz yoran ve iç sıkan görüntüden kurtulabilirsiniz. Kablolar hem ayağınıza dolanmayacak hem de içiniz rahatlayacaktır.

 Evinizi Ofise Çevirmek İçin Fikirler

Çalışma Alanının Işıklandırılması

Evdeki ofisinizin en önemli unsurlarından biri ise çalışma alanınızın ışıklandırmasıdır. Gözünüzü yormayacak ve okumanızı engellemeyecek yumuşak ve dağılan ışıklar seçerseniz daha verimli çalışabilirsiniz. Ayrıca ofisinizi kuracağınız alanı seçerken de daha çok doğal ışık alan alanları tercih etmenizi öneririz. Bu şekilde hem gün ışığından daha fazla yararlanmış olursunuz hem de daha doğal bir ortam hazırlamış olursunuz. Evdeki ofisinizin yada çalışma alanınızın evinizin genel dekorasyonuna uygun olacak şekilde ve bir bütün oluşturacak şekilde tasarlarsanız çalışırken çok daha fazla keyif alarak çalışırsınız.

Evinizi yeniden dekore etmek veya yeni bir çalışma alanı için tadilat yaptırmanız gerekiyorsa, konusunda en iyi dekorasyon ve ev tadilat firmalarını ve ustalarını BuBiTeklif.com'da kolayca bulabilirsiniz. Size en iyi ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştırıyoruz. BuBiTeklif ile hayalini kurduğunuz eve hemen kavuşabilirsiniz. Ev ve ofis tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Ev ve ofis tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden ev tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı ev tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi ev ve ofis tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Size en yakın konumda yer alan en iyi ev ve ofis tadilatı firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Ev ve ofis tadilatı yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı ev ve ofis tadilatı, en yakın ev tadilatı firması, ev tadilatı yapım şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.