Hijyen İçin Tüyolar

Temizlik
4 Mayıs 2021

Hayatımızın son dönemde en büyük gündemi maalesef korona virüsü olmuş durumda. Böyle bir hastalık ve virüsten korunmak için; zorunlu olmadıkça evden çıkmamak, sosyal mesafeye uymak, ve her şeyin başında da temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlamak olacaktır. Ellerin sık sık yıkanması gerektiğini, kolonya ya da alkol bazlı dezenfektanlar kullanmak gerektiğini ve genel olarak kişisel hijyenimizi sağlamamız gerektiğini biliyoruz. Fakat böyle bir dönemde evimizi nasıl hijyenik ve temiz tutmamız gerekir?

temizlik

Ev nasıl dezenfekte edilir?

Öncelikle market alış verişi gibi dışarı ile bulunduğumuz temaslar sonrası ilk aşama, dışarıdan eve mikrop sokmamaya çalışmak olacaktır. Eve girerken ayakkabılarınızı kapının dışında çıkarabilir, dezenfekten ile sildikten sonra içeri alabilirsiniz. Alış veriş yaptığınız ve silinebilecek olan tüm ürünleri silmek yine ekstra koruma sağlayacaktır. Ayırca balkon yada teras gibi havalandırma yapabileceğiniz bir yeriniz varsa, aldıklarınızı burada da minimum 4 saat havalandırabilirsiniz. Dışarıda giydiğiniz kıyafetlerinizi 60-90°C’de yıkayarak, hijyen sağlayabilirsiniz. Kıyafetleriniz bu derecelere uygun değilse yıkama sonrasında ütü yaparak yine yüksek ısıda mikropları öldürebilirsiniz. Apartman temizliği bu noktada ayrıca önem taşımaktadır. Düzenli olarak apartman temizliği yaptırmak veya apartmanınıza dezenfeksiyon işlemi yaptırmak, apartmanınızın genel hijyenini koruyacaktır.

temizlik

Bulunduğunuz Ortamı Havalandırmanın Önemi

Bu virüsün açık hava ve havalanan mekanlarda yaşamadığını biliyoruz. Bu sebeple bulunduğunuz ortamı, evinizi sık sık havalandırmak oldukça önemlidir. İş gereği veya farklı sebeplerden bir seyahate çıktıysanız aynı şeyi kaldığınız otel veya seyahat ettiğiniz araç içinde yapabilirsiniz. Otel sahipleri böyle bir dönemde otel temizliğine çok önem verse de, siz bu noktaları atlamadan dikkat ederseniz ekstra önlem almış olursunuz. Bunların dışında, sık sık kullandığınız kumanda, telefon, musluk gibi yerleri de sık sık temizlemeniz gerekmektedir. Farkında olmadan bu çok fazla kullandığımız ürünlere virüs bulaşmış olabilir. Ev temizliği, ofis temizliği, dezenfeksiyon, apartman temizliği, dış cephe cam temizliği, halı temizliği gibi bir çok kategoride BuBiTeklif ile temizlik firmalarına anında ulaşabilirsiniz. Evinizi, ofisinizi hatta otelinizi bile kolayca en iyi temizlik firmalarına temizletebilirsiniz. Ücretsiz ilan verebilir, gelen tüm fiyat teklifleri arasından istediğiniz temizlik firmasını seçerek, hijyeni sağlayabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.