Halı Yıkatmanın Sağlık Açısından Önemi

Halı Yıkama
21 Temmuz 2020

Belli aralıklarla ev ve ofis hijyeni için halı yıkamak oldukça önemlidir. Halının içerisinde biriken toz ve kirler pek çok hastalığa neden olabilmektedir. Özellikle evinde evcil hayvan besleyenler, bebek ve küçük çocuk sahibi olanların sıkça halılarını yıkatması oldukça önemlidir.

Çocuklarda oluşan pek çok alerjinin sebebi halılardan kaynaklanabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre insanların üzerinden dökülen ölü deriler halının içerisinde birikmektedir. Biriken bu ölü deriler çeşitli mikrop ve bakterilerin üremesine neden olmaktadır. Hastalıklardan korunmak isteyen kişiler için düzenli olarak halılarını yıkatmaları önerilmektedir. Gün içinde açık pencerelerden gelen is ve tozlar da ilk olarak halılara nüfus etmektedir. Evcil hayvanların tüyleri de halıların arasına kolayca kaçarak, zamanla kötü kokular yaratabilmektedir.

hali yikama

Ofis Halılarının Temizliği

Ofis içerisinde de ayakkabı ile dolaşıldığı için dışarının pisliği ve kiri ofis halılarının içerisine kolayca girebilmektedir. Halılardan bulaşan hastalıkları önlemek için halının düzenli olarak yıkatılması gerekmektedir. Halı yıkatmanın diğer bir önemi de evin temizliğini ve hoş kokusunu sağlıyor olmasıdır. Halılarının temiz olduğu ev ve ofisler de temiz bir his uyandırmaktadır.

Halı yıkama ve yıkatma işlemi halının cinsine göre değişmektedir. Halı yıkama firmaları halıyı özenle ve halı için özel şampuanlarla yıkayarak temiz bir halde teslim etmektedir. Kullanılan halı yıkama ürünlerinin özel olması halının yıpranmasını ve renginin atmasını engellemektedir. Halı yıkama işlemi ilk olarak özel mikrop kıran şampuanlar ile yapılmaktadır. Daha sonra halının içerisine kadar işlemiş olan kir ve lekeleri halıdan ayıran özel deterjanlar kullanılır. Bol su ile yıkanan halılar ilk alındığı gün ki gibi tertemiz ve kurumuş olarak teslim edilmektedir.

hali yikama

Halı Yıkatma Zamanları

Alerji yapmayan ve mikrop üremesini engelleyen temiz halılar ev ve ofislere ferah bir koku yayarak temiz ve hijyenik gözükmesini de sağlamaktadır. Yıkanan halılar, öncesinde temizlenip ve silinen yerlere serilmelidir. Böylelikle halıların kirlenme süresi de uzamış olur. Halı yıkatma işlemi ev ve ofislerin kalabalıklık durumuna göre iki ayda bir yapılması önerilmektedir.

En iyi temizlik ve halı yıkama firmalarını sizler için listeledik. Temizlik ve halı yıkama firmaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Temizlik ve halı yıkama firmalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı temizlik ve halı yıkama, en yakın temizlik ve halı yıkama, acil temizlik ve halı yıkama gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden temizlik ve halı yıkama fiyatları, temizlik ve halı yıkama ücretleri, ucuz ve hesaplı temizlik ve halı yıkama hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi temizlik ve halı yıkama hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Muğla konumunda yer alan en iyi temizlik ve halı yıkama firmaları BuBiTeklif.com’da.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.