Evinizi Daha Geniş Gösterecek Fikirler

Ev Tadilatı
1 Temmuz 2021

Günümüzde yeni evler git gide daha da küçük m2’ler ile tasarlanmakta ve eskiye göre evler daha da ufalmaktadır. Artan nüfus, göç ve inşaat alanları ile insanlar daha da küçük evlerde yaşamaya başladılar. Bazı kültürlerde küçük ev konsepti eskiden de var olan bir konsept olsa da bizler için küçük ev fikri yeni yeni oluşmaya başlamıştır. Küçük evler istenildiğinde oldukça ferah görünebilir ve pratik bir alana dönüşebilir. Belli noktalara dikkat edilerek, ufak detayları değiştirerek yaşadığınız alanları çok daha ferah ve geniş gösterebilirisiniz.

ev dekorasyon

Doğru Renk Tonları

Bir çok daire koyu renk tonları kullanılarak dekore edilir. Bu da ortamın olduğundan çok daha basık, karanlık ve küçük görünmesini sağlar. Geniş evler için koyu renk tonları ideal olabilir fakat küçük evler için mobilyalardan badana boya renklerine kadar açık renk tonlarını kullanmak çok daha ferah bir görünüm kazandıracaktır. Kırlentlerden halılara hatta zemin tonlarına kadar seçebildiğiniz kadar açık ve pastel tonlarını tercih etmenizi öneririz. Bu şekilde çok daha ferah bir alana sahip olursunuz.

Ayna kullanımı dekoratif olduğu kadar dar alanları olduğundan daha da geniş göstermektedir. Salon, hol, yatak odası da dahil olmak üzere farklı tasarımlarda aynalar kullanabilirsiniz. Aynalar ferahlık sağlarken, dekoratif ve modern bir hava da katmaktadırlar. Mobilya seçimlerinizi yaparken büyük ve hantal eşyalar yerine, pratik ve minimal mobilyalar seçmenizi öneririz. Geniş kollu ve geniş yastıklı koltuklar alanlarınızı fazlasıyla daraltacaktır. Günümüzde artan talep ve ulaşılabilirliğin kolaylığı ile modern ve minimal mobilyalara ulaşmak çok daha kolay bir hale gelmiştir. Kullanmadığınız veya çok da işinize yaramayan eşyalarınızı elden çıkarın. İkinci el satan yerlere kullanmadığınız eşyaları satabilir veya ihtiyacı olan kişilere bağışlayabilirsiniz. Böylelikle hem çevreye duyarlı olur hem de kendinize daha çok alan açmış olursunuz.

badana boya

Daha Ferah Evler

Duvarlarınızı mümkün olduğunca beyaz, kırık beyaz, açık bej tonları gibi en açık tonlardan seçmeye çalışın. Badana boyanız ne kadar açık tonlar olursa, eviniz o kadar ferah görünür. Duvarlarınızla uyumlu olacak şekilde açık gri, açık mavi ve ahşap tonları ile seçeceğiniz mobilya ve aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Şeffaf ve cam sehpalar kullanabilirsiniz. Perdelerinizi de mobilyalarınız ile uyumlu olacak şekilde yine açık tonlarda seçmelisiniz. Pratik stor perdeler, hafif kırık beyaz tonlarında tüller evinizde oldukça şık bir görünüm ve aydınlık yaratacaktır. Vitrin veya mutfak dolaplarınızda açık dolaplar seçebilirsiniz. Kapaksız ve açık raflar göze çok daha ferah görünecektir. Yemek masası koyacak bir alanınız yoksa, mutfak adası veya bar alanı gibi bir ortam yaratabilirsiniz. Hatta açılır kapanır bir masa da kullanarak evinizde işlevselliği oldukça artırabilirsiniz. Mutfağınız ile salonu da birleştirerek biraz daha geniş bir alan yaratabilirsiniz.

Banyo dekorasyonu için de yine büyük dolaplar yerine minimal ve küçük dolaplar kullanabilirsiniz. Renk tonlarını da minimum da tutmanız banyonuzu daha ferah gösterecektir. Yatak odanızda yere yakın bir yatak kullanmak duvarlarınızı çok daha geniş ve yüksek gösterecektir. Açık tonlarda duvardan duvara gömme dolap dediğimiz dolapları tercih ederseniz hem alanınız açılacak hem de işlevsel bir alan yaratmış olacaksınız. Tüm evinizde kullanacağınız aksesuarları da azaltabilir, olanları da açık tonlarda kullanabilirsiniz. Eviniz için bir iç mimar ile konuşabilir, fikir alış verişi yapabilir, size özel çözümler alabilirsiniz. İç mimarlar sizin göremediğiniz ayrıntıları fark ederek, size hem işlevsel hem de dekoratif çözümler yaratacaklardır. BuBiTeklif üzerinden iç mimar ilanı verebilir, gelen iç mimar fiyat teklifleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Özel mobilya yapımı ustaları veya marangozlardan da sitemiz üzerinden her zaman ücretsiz destek alabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.