Evinizde Yer Açmanız İçin Öneriler

Ev Dekorasyonu
26 Ağustos 2020

Ev tadilatı ve dekorasyonunu yaparken yerden tasarruf etmeniz oldukça önemli. Eviniz daha ferah ve geniş olduğu zaman kendinizi daha rahat hissedersiniz. Daha az yer kaplayan mobilyalar seçmek, iyi bir dekorasyon için önemli bir noktadır. Pek sık kullanmadığınız malzemeleri bir arada toplamak ve derli toplu bir görünüm sağlamak evinizin içindeki verimliliğinizi de artıracaktır.

Mutfakta yerden tasarruf etmenin en önemli yolu bolca dolap yaptırmak olacaktır. En çok ufak tefek malzeme mutfakta yer. Mutfak duvarlarınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca dolapların kapaklarının iç kısımlarına demir yatay çubuklar ekleterek bu alanları da kullanabilir, tencere gibi kapaklı ürünler için daha da çok yer açabilirsiniz. Gözenek ve raflı sistem ne kadar çok olursa yeriniz de o kadar artacaktır.

dekorasyon

Yer Açmak İçin Boş Alanları Değerlendirin

Kullanmadığınız kıyafet, çarşaf, yastık gibi malzemeler için yatak odanızda ek alan açmak istiyorsanız yatak altlarını değerlendirebilirsiniz. Yatağınızın altına sığacak şekilde saklama kutuları kullanarak hem saklama alanı yaratmış olur hem de eşyalarınız toz ve kirlerden etkilenmemiş olur. Yada günümüzde oldukça tercih edilen bazalı karyolalar kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir çok eşyanızı rahatça saklayabilirsiniz. Dolap seçiminde daha çok gözenek ve çekmeceli dolaplar tercih edebilirsiniz. Bir duvarınızı boydan boya dolap yaparak, oldukça iyi bir yer kazanabilirsiniz. Ayrıca dekoratif durması açısından da duvardan duvara dolaplar oldukça tercih edilmektedir. Komodininiz var ise, büyütebilir ve birkaç çekmece daha kazanabilirsiniz. Duvarlarınızda raf kullanarak bu boş alanları da değerlendirebilirsiniz. Dekoratif kutular kullanarak çok şık bir görünüm de kazanabilirsiniz. Bunun dışında tabii ki kendi bütçeniz ve zevkinize göre kendi belirlediğiniz yöntemleri de uygulayabilirsiniz. Örneğin; birçok kişi kullanılmayan malzemeleri eleyip, elden çıkarmakta ya da kiralık eşya depolama hizmeti alarak, başka bir alana eşyalarını taşımaktadır. Bu şekilde öncelik sırası değiştirilmiş olur.

Çocuk odasında yerden tasarruf etmek için ranzalı yataklar en ideal çözümlerden biridir. İki çocuk aynı odada kalacaksa bu şekilde yüksekliği de değerlendirmiş olursunuz. Yukarı doğru alan kullanımı oldukça pratik bir çözüm olacaktır. Ranzanın alt kısmına da çalışma veya oynama alanı yaratabilirsiniz. Ranzalı sistemler günümüzde giderek daha da güvenilir hale gelmiş ve bir çok farklı tasarımları ile her zevke hitap etmeye başlamışlardır.

dekorasyon

Ferah Ev Dekorasyonu

Salonunuz küçük ise ortaya büyük bir sehpa koymanın pek anlamı olmayacaktır. Çok fazla yer kapladığı için hareket alanınızı daraltacak ve solunun dekorasyonunu boğacaktır. Büyük sehpalar güzel ve dekoratif görünse de çok yer kaplamaları nedeniyle geçiş sıkıntısı da yaşatabilir. Koltuklarla arasında mesafe olacak şekilde orta sehpayı gerektiğinde kullanmak üzere katlanabilir seçebilirsiniz. Yada yan sehpa kullanabiliriniz. Yan sehpalar oldukça pratik ve yer açan mobilyalardır. Şekil değiştirebilir özelliği olan mobilyalar dekorasyonda yer açmak için ideal bir seçim olacaktır. Bu tarz açılır, kapanır mobilyaları yemek masası yada balkon masası olarak da seçebilirsiniz. Salon duvarlarına raf yaptırabilir, çekmeceleri çoğaltabilirsiniz. Yine dekoratif kutular seçerek bu rafları güzelleştirebilir aynı zamanda oldukça fazla yer kazanmış olursunuz. Salonunuzda bulunan aksesuarları azaltmak da iyi bir seçim olacaktır.

Evinizde yer açmak için ev tadilatı konusunda iyi bir firma ve usta arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size en iyi ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz eve hemen kavuşabilirsiniz. Ev tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Ev tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden ev tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı ev tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi ev tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Ev tadilatı yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı firması, ev tadilatı yapım şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.