Evcil Hayvan Besleyenler için Temizlik Önerileri

Evcil Hayvan Temizliği
11 Şubat 2021

Evimize ve hatta en önemlisi hayatımıza evcil hayvanları dahil etmek manevi olarak büyük bir mutluluk getirir bizlere. Bir hayvan sahiplenmek beraberinde büyük bir sorumluluk getirir. Hem kendi evimizi temiz tutmamız hem de evcil hayvanımızı mutlu ve sağlıklı yetiştirmemiz gerekir. Bunu yaparken kendi sağlığımızı da düşünmemiz gerekir. Evde evcil hayvan besleyenler için dikkat edilmesi gereken ev temizliği ve hijyen konularını sizler için derledik.

 Ev ve Ofislerde Evcil Hayvan Besleyenler için Temizlik Önerileri

Öncelikle evinizin temizliğine başlamadan önce kendinize bir plan hazırlayın ve her zaman bu plana sadık kalın. Evcil hayvan ile paylaşılan tüm ev ve ofislerde hijyenin devamlılığını sağlamak için temizliğin düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Kendinize bir temizlik takvimi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde düzenli bir şekilde temizliğinizi ne zaman yapmanız gerektiğini daha iyi takip edebilirsiniz. Sizin ve evcil hayvanınızın temizlik ihtiyacına göre belirleyeceğiniz bu aralık ile ev ve ofis temizliğini kolayca yapabilirsiniz. Temizliğinizi düzenli yaptığınız zaman hem zaman kazanacak hem de sağlık açısından hijyenik bir ortam sağlamış olacaksınız.

Evcil hayvanınızın kumu ve mamasını yediği mama kapları hijyen açısından en önemli eşyalardır. Bu sürekli temiz ve hijyeniz kalması gereken eşyaları detaylı bir şekilde temizlemeye dikkat etmek gerekir. Mama kapları ve kum kapları gibi eşyaları kendi kullandığınız alan dışında temizleyebilirsiniz. Bu temizliği yaptığınız alanı da daha sonra temizlemeniz hijyen açısından oldukça iyi olacaktır. Akvaryum ve kafeste yaşayan evcil hayvanlar için de aynı şekilde temizlik yapabilirsiniz. Bu işlemleri mutfak dışında bir yerde yapmanızı tavsiye ederiz. Yemek pişirilen alanlarda tüy gibi yapışabilen ve ileride bazı sağlık sorunlarına yol açabilen durumlardan kaçınmış olursunuz.

Temizlik Malzemelerinin Önemi

Eviniz için kullandığınız bazı temizlik maddelerini evcil hayvanınızın kullandığı eşyaları temizlemek için kullanmamanızı öneririz. Bu maddeler fazla kimyasal içerdiği için evcil hayvanınıza zarar verebilir. Evcil hayvanlar için özel olarak üretilmiş veya içeriği organik ve doğal olan ürünleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Evcil hayvanınızın genel olarak uyuduğu ve çok sık kullandığı alanlar için de aynı hassasiyeti göstermeniz gerekir. Siz farkında olmadan ve istemeden evcil hayvanınızı etkileyebilirsiniz. İyi bir araştırma yaparak size en uygun temizlik malzemelerini kolayca bulabilirsiniz. Hatta limon ve sirke gibi doğal ürünleri kullanarak, kendi temizlik malzemelerinizi yapabilirsiniz.

 Ev ve Ofislerde Evcil Hayvan Besleyenler için Temizlik Önerileri

Evcil Hayvanların Kullandığı Eşyaların Temizliği

Evcil hayvanınızın günlük tüm ihtiyaçları için onlara özel olarak üretilmiş eşyaları kullanmanız da ayrıca iyi olacaktır. Evcil hayvan eşyaları satan özel marketlerden tüy için tarak, hayvanlar için özel tırnak makası gibi eşyaları kolayca temin edebilirsiniz. Bu eşyaları sadece evcil hayvanınız kullanmalıdır ve kullanıldıktan sonra özenle temizliği yapılarak kendi eşyalarınızdan ayrı bir yerde muhafaza edilmelidir. Eviniz veya ofisinizde genel olarak bu temizlik noktalarına dikkat etmeniz evcil dostunuzu da mutlu edecektir.

Kedi ve köpek gibi doğası gereği hareketli olan hayvanlar evinizde her köşeye girmek, sürekli hareket etmek ve dolaşmak isterler. Bu yüzden tüyleri havada dolaşabilir veya bulunduğu ortama dökülebilir. Mutfak gibi yemek pişen ve hijyenik olması gereken bir alana girmelerini engelleyebilirsiniz. Bazı mikrop ve bakteriler evcil hayvanlara zarar vermeyebilir fakat insanlar üzerinde etkili olabilir. Temizlik yaparken evcil hayvanınızı belli bir odada tutabilirsiniz. Bu şekilde, siz temizlik yaparken hayvanınızın etrafı dağıtmasını ve kirleri başka yere bulaştırmasını engellemiş olursunuz.

Evinizde her zaman temizliği ve hijyeni sağlamak için BuBiTeklif.com'dan en iyi ev ve ofis temizlik firmalarını bulabilirsiniz. BuBiTeklif olarak en iyi temizlik firmalarını sizler için listeledik. Temizlik firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Temizlik firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı temizlik, en yakın temizlik, acil temizlik gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden temizlik fiyatları, temizlikçi ücretleri, ucuz ve hesaplı temizlik hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi temizlik hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Bulunduğunuz yere en yakın ve en iyi temizlik firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Temizlik hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı temizlik servisi, en yakın temizlik firması, 7/24 acil temizlik şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.