Ağır Eşyaları Daha Kolay Taşımak İçin Tüyolar

Evden Eve Nakliye
6 Ağustos 2020

Gerek şehir içi nakliye, gerekse şehirler arası nakliye olsun, ev taşıma süreci her zaman yorucu ve stresli bir iştir. Mobilya ve beyaz eşya gibi ağır eşyaların ev içerisindeki konumunu değiştirmek bile insanı oldukça yorarken, tüm ev eşyalarının yeni bir eve taşınması gerçekten çok yorucu olabilir. Günümüzde nakliye firmaları profesyonel hizmet vererek tüm evinizi hızlı ve kolayca taşıyabilmektedirler. Herhangi bir nakliye firması yerine eşyalarınızı kendiniz taşımak durumundaysanız size ağır eşyaları daha sağlıklı nasıl kaldırabileceğiniz konusunda bazı tüyolar vermek istedik.

ev tasima

Ev Taşımada Ağır Eşyalara Dikkat

Ağır eşya taşırken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi eşyanın ağırlığının büyük bir bölümünü bele yüklemektir. Ağırlığı bele verdiğiniz zaman belinizi sakatlayabilir ve eşyayı kaldırabilmek için çok daha fazla enerji ve güç harcamak zorunda kalırsınız. Bu durumlarda yapmanız gereken şey eşyanın ağırlığının büyük bir bölümünü belinize değil bacak ve kollarınıza yüklemektir.

Eşya taşımaya başlamadan önce mutlaka ısınma ve esneme hareketleri yaparak vücudunuzu ısıtmanızı ve hareket etmeye hazır hale getirmenizi tavsiye ediyoruz. Çok ağır eşyaları elinizden indirirken, eğer mümkün ise yardım almaya çalışın. Bu şekilde belinize fazla yük binmesinin biraz da olsa önüne geçmiş olursunuz. Ağır eşyaları taşımaya başlamadan önce etrafınızdaki size engel olabilecek tüm unsurları gözden geçirin ve ortamı taşımaya müsait bir hale getirin. Taşıma işlemi öncesi bu önlemleri almazsanız çok daha fazla güç ve enerji harcamak zorunda kalabilirsiniz. Ağır eşyaları taşıyacağınız yolda size engel olabilecek ve taşıma esnasında ayağınıza takılabilecek kablo, oyuncak ve dekorasyon objesi gibi ufak tefek nesneleri mutlaka yolunuzdan kaldırın.

İlk olarak küçük ve hafif eşyaları taşımayı tercih edin. Bu ufak tefek, taşıması ve yerleştirmesi kolay eşyaları taşıdıktan sonra daha büyük ve ağır olan mobilya ve beyaz eşyaları taşıma işlemine geçebilirsiniz. Ağır bir eşyayı taşırken yaşanabilecek ufak bir kaza bile ağır sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden ağır eşyaları taşımaya başlamadan önce mutlaka güvenlik önlemlerini tam olarak aldığınızdan emin olun.

ev tasima

Bele Ağırlık Vermeyin

Ağır eşyaları taşırken en çok zarar gören bölge maalesef bel bölgesi olmaktadır. Eşyanın tüm yükü bele bindiği için taşıma işleminden sonra belinizde şiddetli bir ağrı hissedebilirsiniz. Bu durum ileriki yıllarda daha da kötü sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için taşıyacağınız ağır eşyanın destek noktasını daha çok bacaklarınıza vererek mutlaka belinizi desteklemeniz olacaktır. Bu basit ama etkili yöntem ile belinizi çok daha iyi koruyabilir ve taşıma işlemlerinizi ağrısız bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Büyük ve ağır eşyaları taşırken doğru ekipmanlar kullanarak hem belinizi koruyabilir hem de taşıma işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde bitirebilirsiniz. Doğru ekipman kullanımı size sadece ağır eşya taşıma sürecinde değil, tüm taşıma işlemlerinde oldukça kolaylık sağlayacaktır. Taşıma ekipmanı olarak kullanabileceğiniz yük arabası, küçük tekerlekli portatif taşıyıcılar ve halat gibi sağlam ip ekipmanları ile eşyalarınızın çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde taşınmasını sağlayacaktır. Çamaşır makinesi gibi oldukça ağır bir eşyayı birkaç kişi tutup kaldırmayı planlıyor ise herkesin çamaşır makinesini rahat bir şekilde tutabilmesi için makineyi bir halat ile bağlayarak kaldırabilirsiniz. Bu yöntem halattan destek alarak taşımayı çok daha az enerji ve güç harcayarak tamamlayabilirsiniz. Evden eve nakliyat hizmetinin maliyetini aşağı çekmek için tüm taşıma işlemlerini kendi başınıza yapmanız ileride size sağlık açısından zorluklar çıkarabilir. Maliyeti biraz daha azaltmak için hafif eşyalarınızı kendiniz taşıyarak, ağır eşyaları da evden eve nakliyat firmalarından yardım alarak daha kolay, güvenli ve sağlıklı bir şekilde taşınmanızı tavsiye ederiz.

BuBiTeklif.com’da profesyonel ve işinin en iyisi şehirler arası nakliyat firmalarını kolayca bulup, evinizi ve eşyalarınızı en güvenli şekilde taşıyabilirsiniz. En iyi şehirler arası nakliyat firmalarını sizler için listeledik. Şehirler arası nakliyat firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Şehirler arası nakliyat firmalarından veya şehirler arası hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı şehirler arası nakliyat, en yakın şehirler arası nakliyat, acil şehirler arası nakliyat, gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden şehirler arası nakliyat fiyatları, şehirler arası nakliyat ücretleri, ucuz ve hesaplı şehirler arası nakliyat hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi uluslararası nakliyat hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.