Duvar Nasıl Temizlenir?

Duvar Temizliği
15 Ocak 2021

Duvarları temizlemek genelde pek sevilen ve kolay görünen bir şey değildir. Fakat aslında sandığımız kadar da zor bir işlem değildir duvarları temizlemek. Boya badana yaptırmak duvarları yenilemenin iyi bir yolu gibi gözükse de, maliyet olarak masraflı ve yorucu olabilen bir iştir.

Boyalı duvarları silmeden önce biraz düşünebilirsiniz. Boyalı duvarın boyasının aşınması ve renklerinin solması kötü bir görüntüye sebep olabilir. Yağlı ve parlak duran boyaları temizlemek diğer boya türlerine göre daha kolaydır. Bu tarz yağlı boyaları temizlerken üzerindeki kirler kolayca akar ve fazla bir ovma işlemi yapmadan temizlenebilir. Yapısı gereği, yumurta kabuğu ve saten tonlarındaki boyalar ise temizlerken çok kolay aşınabilir ve rengi solabilir.

 Duvar Nasıl Temizlenir

Duvar temizliğine başlamadan önce ilk olarak duvardaki boyanın zarar görüp görmeyeceğini anlamanız gerekmektedir. Temizliğe başlamadan önce duvarın görünmeyen bir yerinde duvarı silerek boyanın akıp akmayacağını ve kolay temizlenip temizlenmeyeceğini anlayabilirsiniz. Böylece tüm duvarınızın görünümünü bozmadan, ne yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Bu işlem için müsait bir duvarınız varsa birçok farklı temizleme uygulamasını ve temizlik malzemesini de deneyebilirsiniz. Duvarlarınızın temizlenmesi çok fazla uğraştıracak yada uzun sürecekse, her zaman bir ev temizliği firmasından yardım alabilirsiniz.

Duvar Temizliği İçin Hangi Ürünleri Tercih Etmelisiniz?

Duvarları kolayca temizlemek için ilk olarak temiz bir bez ve bir kova ılık su ile işe başlayabilirsiniz. Bu yöntem ile duvarlarınızın tozunu almak çok kolay olacaktır. Böylece duvarlarınızın üstünde oluşan tüm tozları, is ve kirleri temizleyebilirsiniz. Eğer daha derin bir temizlik yapmak istiyorsanız farklı yöntemleride deneyebilirsiniz. Duvar temizliği için genel olarak ılık bir su ve duvarlarınızı aşındıracak kimyasallar içermeyen bir deterjan kullanmanız yeterli olacaktır. Aklınıza ilk gelecek basit ve etkili deterjan; bulaşık sabunu ve arap sabundur. Bulaşık sabunu aşındırma yapmadan en kurumuş yağları ve kirleri çıkarabilecek güçte bir deterjandır. Daha yoğun bir temizlik yapmak için, bir bardak çamaşır suyu, sirke ve bir kaç kaşık karbonatı karıştırıp kendinize bir solüsyon hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı duvarlara spreyle sıkabilir ve rahat bir temizlik yapabilirsiniz.

Duvarlarda oluşan lekeleri çıkartmak için karbonatlı bir karışım da hazırlayabilirsiniz. Göz kararı ve ihtiyacınız kadar karbonatı ılık su ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı duvarınızın ufak ve görünmeyen bir kısmında test edin eğer boyaya zarar vermediyse rahatlıkla temizlemeye devam edebilirsiniz. Hazırladığınız bu karbonatlı karışımı duvara ovalayarak, fazla bastırmadan uygulayın. Daha sonra temiz bir bez ile bu karışımı kurulayın. Karbonat leke çıkarıcı özelliğe sahip, doğal bir üründür. İçiniz rahat bir şekilde evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Günümüzde bir çok farklı ve gelişmiş temizlik ürünleri bulunmakta. Özellikle yağlı mutfak duvarları için kimsayalları az olan yağ çözücüler ile duvarlarınızı temizleyebilirsiniz. Kimyasal ürünleri kullanırken maske kullanmaya ve bu insan sağlığına zararlı olan kimyasallara maruz kalmamaya özen gösterin. Ev temizlik ve ofis temizlik firmaları insan sağlığına zararı olmayan temizlik malzemeleri kullanarak, profesyonel temizlik hizmeti vermektedirler. Bir temizlik firması ile anlaşarak, duvarlarınızı içiniz rahat bir şekilde temizletebilirsiniz.

 Duvar Nasıl Temizlenir

Çocuklu Evler İçin Duvar Temizliği

Çocuklu ailelerin her zaman baş etmek zorunda kaldığı boyanmış duvarları temizlemek de çok zor değil aslında. Kalem ve boya lekeleri duvardan çok kolay bir şekilde çıkarılabilir. Kurşun kalem için silgi kullanabilirsiniz. Yemek lekeleri “meyve, çikolata vb”, meyve suyu gıda maddeleri için de bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Makyaj malzemeleri göz kalemi ve ruj gibi kozmetik ürünleri için normal bir sabun veya arap sabunu kullanabilirsiniz. Bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı da kullanarak suya dayanıklı diğer kozmetik ürünleri için jel deterjanları kullanmak daha iyi sonuç verecektir.

Evinizin yada ofisinizin duvarlarını temizletmek istiyorsanız, en iyi temizlik firmalarını sizler için listeledik. Temizlik firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Temizlik firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı temizlik, en yakın temizlik, acil temizlik gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden temizlik fiyatları, temizlikçi ücretleri, ucuz ve hesaplı temizlik hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi temizlik hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Size en yakın ve en iyi temizlik firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Temizlik hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı temizlik servisi, en yakın temizlik firması, 7/24 acil temizlik şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.