Duşakabin

Duşakabin
9 Haziran 2021

Duşakabin artık banyolarımızın olmazsa olmazı haline gelen, banyomuzu temiz ve derli toplu tutan önemli bir unsur haline gelmiştir. Duşakabin, banyo için oldukça dekoratif bir görünüm kazandırırken, suyun da etrafa taşmamasını önlemektedir. Bu sebeple banyoda nem oluşumunu minimuma indirir ve bize temizlik açısından da büyük bir kolaylık sağlar. Günümüzde gelişen teknoloji, artan ilgi ve talep ile bir çok yeni duşakabin firması ve duşakabin modeli ortaya çıkmıştır. Her bütçeye ve zevke uygun bir duşakabin modeli bulmak her geçen gün daha da kolay olmaya başlamıştır.

duşakabin

Duşakabin Modelleri

Duşakabin kullanımı her geçen gün arttığı için üreticiler de yeni ve farklı duşakabin modelleri üretmeye başlamışlardır. Modern duşakabin modellerinden daha renkli ve klasik tarzda duşakabin modellerine kadar bir çok farklı duşakabin modeli bulmak oldukça kolaylaşmıştır.

En çok tercih edilen duşakabin modellerinden biri cam duşakabin modelleridir. Cam duşakabin modelleri Temperli adı verilen ve ekstra güçlendirilmiş camdan üretilen modellerdir. Kırılması oldukça zor ve kırıldığı zaman büyük parçalar halinde kırılan ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretilen dışakabin modelleridir. Şeffaf görüntüsü ile banyoları daha ferah ve geniş gösteren bu modeller çok fazla kullanılmaktadır. Cam duşakabinler her ne kadar temperli cam ile üretilmiş olsa da, her zaman kırılma riski olan duşakabinlerdir. Herhangi bir kırılma durumunda tekrar yapılması gerektiği için, size daha sonra ekstra masraf çıkarabilir. Cam duşakabin modellerinin temizliği de diğer modellere göre biraz daha zordur. Su cam da lekelere yol açabilir ve bu lekeleri ortadan kaldırmak için sık sık özel temizlik ürünleri ile cam duşakabinleri temizlemek gerekebilir.

dusakabin modeli

Yeni ve modern duşakabin modellerinde duş teknesi artık pek fazla tercih edilmemektedir. Duş tekneleri zamanla biriken sular nedeniyle pis koku ve nemlenme yapabilmektedirler. Bu sebeple yeni duşakabinleri direk yer seramiklerinin üzerine monte etmektedirler. Bu şekilde hem temizlik açısından hem de kullanım açısından çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Dar banyolar için katlanır ve sürgülü duşakabin modelleri de bulmak mümkündür. Bu modeller hem cam duşakabin hem de farklı duşakabin materyallerinde uygulanabilmektedir. Duşakabin firmaları banyonuzda doğru ölçü alarak, sizlere en iyi sürgülü veya katlanır duşakabin önerisini vereceklerdir. Duşakabin modellerinde son yıllarda oldukça rağbet gören siyah çerçeveli duşakabinler yer almaktadır. Cam veya şeffaf plastik ile bir bütün sağlayarak, endüstriyel görünüm sağlayan siyah çerçeveler çok fazla tercih edilmektedir. Siyah çerçeveli duşakabinler banyolara oldukça modern bir görünüm kazandırmaktadırlar. Tabii bu modelleri tercih ederken kendi banyonuzun gelen renk ve dekorasyonuna da uyması gerektiğini unutmayın. Açık ton ve renklerde, klasik döşenmiş bir banyoda siyah çerçeveli duşakabin modelleri kullanmak banyonuzda uyumlu durmayacaktır.

dusakabin

Duşakabin Fiyatları

Duşakabin almadan önce tabii ki modellerine bakarız fakat bir sonraki en önemli nokta da duşakabin fiyatlarıdır. Günümüzde artan çeşit ve artan duşakabin firmaları ile her bütçeye uygun bir duşakabin modeli bulmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Duşakabin fiyatlarını belirleyen birkaç farklı faktör vardır. İlk olarak çin malı duşakabinler diğer üretimlere göre çok daha uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Çin malı ürünler uugun fiyatlı olduğu halde uzun ömürlü olması açısından pek tavsiye edilmezler. Bu sebeple duşakabin modeli seçerken materyali fiyat belirlemede oldukça önemli bir faktördür. Kalite arttıkça duşakabin fiyatları da artmaktadır. Bir diğer nokta ise cam kalınlığıdır. Duşakabinde kullanılacak olan cam kalınlığı fiyatları da etkilemektedir. Cam kalınlığı ile cam rengi de duşakabin fiyatlarını etkiler. Renkli ve farklı tonlarda seçeceğiniz duşakabin modeli, şeffaf ve renksiz modellere göre ekstra maliyet çıkarmaktadır. Daha sonra kullanılacak olan bağlantı aparatları ve işçilik maliyetleri de duşakabin fiyatlarının belirlenmesinde son ve önemli noktalardan biridir.

En doğru duşakabin fiyatı alabilmek için yukarıda bahsettiğimiz noktaların net bir şekilde belirlenmesi ve doğru ölçü alınması gereklidir. Sitemiz üzerinden istediğiniz zaman bu bilgileri girerek, ücretsiz duşakabin fiyat teklifi alabilirsiniz. En iyi duşakabin firmaları sizlere en uygun fiyatlı duşakabin fiyat tekliflerini vereceklerdir. Gelen fiyat teklifleri arasından size en uygun olanı seçebilir, istediğiniz duşakabini kolayca yaptırabilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.