Dekorasyonda Doğru Tablo Kullanımı

Dekoratif Tablo
9 Ekim 2020

Ev ve ofis duvarlarınızı boya badana ile renklendirmek, genel dekorasyonunuzu tamamlamak için tablo kullanmak oldukça iyi bir fikir. Tablo kullanımı doğru konseptte yapıldığı zaman dekorasyonu oldukça öne çıkarmaktadır. Ev ve ofis dekorasyonunda tablo kullanımı son yıllarda oldukça tercih edilen bir akım haline geldi. Modern yapıda hastaneler, belediyeler, restoranlar ve halka açık bir çok yerde dekorasyonu tamamlamak için tablolar kullanılmaktadır. Bu şekilde lobi yada bekleme alanı hatta oturduğunuz bir cafe'de bile duvarlardaki göze hoş görünen tabloları incelemek vakit geçirdiğiniz yerdeki zamanı daha da hoş kılabilir. Eviniz yada ofisiniz için siz de dekoratif tablolar kullanarak güzel bir alan yaratabilirsiniz.

Doğru Tablo Kullanımı

Her odanın renk konsepti ve dekorasyon tarzı nasıl farklı ise duvar dekorasyonu da aynı şekilde farklı olabiir. Fakat bütünü tamamlayan en önemli detay, doğru tablo kullanımıdır. Bu nedenle dekorasyonda doğru tablo seçimi yaparken alanın genel konseptine uygun olarak seçilmelidir. Bu şekilde mobilya ve aksesuarlar daha çarpıcı bir görünüm kazanacak, mekan daha net ve güzel bir şekilde tamamlanacaktır. Ev dekorasyonu tabloları duvarlara renk katan, dekorasyonu kişileştiren, kişinin dekorasyondaki zevkini ön plana çıkartan en önemli duvar aksesuarlardır.

Dekorasyonda doğru tablo seçimi yaparken tabloyu kullanacağınız odanın boyutları da ayrıca çok önemlidir. Mobilyaların yerleşimi, dekore edilen alan içinde kullanılan aksesuarların rengi ve tarzı dekorasyonda tablo seçiminin diğer önemli kriterleridir. Ev dekorasyonunda tablo odak noktası haline getirilmek isteniyorsa duvar ve mobilya renkleri ile zıt uyumlu kullanılabilir. Ancak tabloların odak noktası haline getirilmesi alan dekorasyonundaki ögelerin ikinci planda kalmasına neden olabilir ve bu da ortamın şıklığını kötü yönde etkileyebilir.

Siyah Tonlarında Çerçeve ve Tablolar

Siyah ve siyahın tonları gibi koyu tonlarda dekore edilmiş bir alanda sıcak renklerden oluşan tablo kullanmak, tablonun dekorasyonda odak noktası haline gelmesini sağlayacaktır. Ev tadilatı ve dekorasyonunda görselliği üst seviyelere çıkaran ögeler mobilya ve aksesuarların yanı sıra doğru seçilmiş tablolardır. Basit bir şekilde dekore edilen odada şık berjerler ile kontrast yakalamış modern sanatı en iyi yansıtan tablolar ile dekorasyonda mucizeler yaratabilirsiniz. Mesela resim veya fotoğraf hayranı iseniz evinizde kendi galerinizi oluşturabilirsiniz. Geniş ve büyük duvarlara sahip alanlarda birçok tablodan oluşan kişisel bir galeri yapabilirsiniz. Küçük alanlarda fazla tablo kullanmak yerine, büyük çaplı tek bir tablo kullanmanız alanı daha ferah gösterecektir.

tablo

Yatak odanızın duvarları için bir tablo düşünüyorsanız, daha çok huzur verecek renkler seçmeniz iyi olacaktır. Açık ve pastel tonlarda yeşil ve mavi gibi, mutfaklarda ise iştah açan turuncu, sarı ve kırmızı tonlarını kullanabilirsiniz. Salon ve oturma odasında ise genel mobilyalarınız ile uyumlu tablo seçimi yapılmalıdır. Her odanın kendi sitili ve tarzı olduğu için, tabloyu odalarınızın tarzına göre belirlemeniz genel konsepti tamamlayacaktır.

tablo

Ev tadilatı konusunda iyi bir ev tadilat firması ve ustası arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size en iyi ev tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz eve hemen kavuşabilirsiniz. Ev tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Ev tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı, acil ev tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden ev tadilatı yapım fiyatları, ev tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı ev tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi ev tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Kendi konumunuzda yer alan en iyi ev tadilatı firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Ev tadilatı yapım hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı ev tadilatı, en yakın ev tadilatı firması, ev tadilatı yapım şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.