Çanak Anten Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çanak Anten
24 Temmuz 2020

Televizyonlarımızdan uydu yayınlarının izlenebilmesi için çanak anteni, LNB ve uydu alıcı cihazlar (receiver) kullanılmaktadır. TV yayınlarının sorunsuz ve en kaliteli şekilde izlenebilmesi için çanak anten uyduya tam olarak doğru odaklanması ve kaliteli ekipmanların kullanılması ile mümkün olabilir.

Çanak anten ekipmanların bir parçası olan anten kablosu receiver ile LNB arasında sürekli veri transferini yapacak en önemli kısımdır. Maalesef son yıllarda ucuz Çin malı kabloların kullanımı artmıştır. Bu kabloların içindeki iletken saf bakır olmayan ucuz kablolar olduğu için tüketicileri yanlış yönlendiren 100dB, 120dB ve 130dB gibi terimler kablonun kalitesi hakkında doğru bilgi verememektedir.

canak anten

En Kaliteli Çanak Anteni Seçmek

Çanak anten kaliteli bir yayın alabilmek için oldukça önemli bir parça olsa da uydu sisteminin tamamıdır diyemeyiz. Çanak anten ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi sinyal alır. Kar, yağmur ve fırtına gibi zorlu hava koşullarında sinyal alamama, yayın kesilmesi, görüntüde donma gibi sorunlar yaşamazsınız.

Zorlu hava koşullarının negatif etkilerinden biri de belli bir zaman içerisinde paslanma ve pas yayıldıkça sinyal seviyesinin yok olmasıdır. Diğer bir sıkça yaşanan deformasyon ise LNB tutan kolun ince olması yüzünden belli bir zaman sonra kendiliğinden aşağı doğru eğilmesi ve çanak anten ayarlarının bozulması. Fakat kaliteli ve dayanıklı çanak antenler kullanırsanız uzun zaman sorunsuz ve rahatça verim alabilirsiniz.

canak anten

Çanak Anten İçin LNB Cihazı

Çanak anten alırken tek başına çanak düşünülmemelidir. Çanak antenin verimli çalışması için LNB, kablo ve hat çekimi, F konektörü ve ayrıca işçiliği de düşünülmelidir. HD yayın izlemek istiyorsanız en az 85cm büyüklüğünde bir çanak anten almanız faydalı olacaktır. Normal bir uydu cihazınız var ve HD yayın izleyemiyorsanız 70cm boyutunda bir çanak anten yeterli olacaktır.

Goldmaster, Next & NextStar, Gessat, Digiturk, Dsmart, Mega ve Baff markaları piyasada kaliteli çanak alabileceğiniz iyi markalar arasındadır. Alacağınız LNB cihazının da kaliteli olması çok önemlidir. Yağmur, güneş, soğuk ve rüzgar gibi hava koşullarına maruz kalan elektronik bir parça olduğu için kaliteli olması size uzun yıllar sorunsuz bir şekilde yayın sağlamasını sağlayacaktır. En kaliteli LNB markaları da Goldmaster, Next & NextStar, Baff, Sharp ve İnverto markalarıdır.

Kablo alırken de yine kaliteli bir kablo almanız çanak antenin diğer bölümlerinin de daha iyi çalışmasına katkıda bulunacaktır. Kablolar belli bir zaman içinde çatlar ve bu çatlaklardan su sızdırabilirler. Bu su uydu cihazınıza kadar gelebilir ve sonrasında cihazınız yakabilir. Kablo içindeki metaller bakır olmadığı ve kalitesiz olduğu zaman oksitlenme yapar ve sinyali iletemez. Bu yüzden çoğu kanal izlenemez veya izlenen kanalların yayınında donmalar olur. Ayrıca F konektör ve LNB girişi paslanır ve LNB cihazı kullanılamaz hale gelir. Geleceğe yönelik bir yatırım olarak bakarsanız, çanak anten ve çalışması için gereken parçaları kaliteli ürünlerden seçmeniz size uzun yıllar verimli bir TV yayını sağlayacaktır.

En iyi çanak anten firma ve ustalarını sizler için listeledik. Çanak anten firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Çanak anten firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı çanak anten, en yakın çanak anten, acil çanak anten, gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden çanak anten fiyatları, çanak anten ücretleri, ucuz ve hesaplı çanak anten hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi çanak anten hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Çanak anten hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı çanak anten, en yakın çanak anten firması, çanak anten şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.