Bohem Evler

Bohem Evler
29 Aralık 2021
Bohem kelimesi son yıllarda çoğumuzun sıkça duyduğu ve kullandığı bir kelime. Kökeni Fransızca olup (boheme), anlamı göçebe, sanatçı ruhlu demektir. Aslında bohemlik bir hayat tarzıdır. Özgür ruhu temsil eder; kalıplara girmez, rengarenk ve kuralsız yaşarsınız. Bohem stilin evlerimize yansımış hali de budur. Bu stilin uygulamasında uyum aramanıza gerek yoktur. Farklı dokular, farklı renkler, farklı
formlar, bohem dekorasyonda hepsini aynı anda kullanabilirsiniz.
 
Aslında bu tarz ev dekorasyonunda birçok stil, dönem, doku birleşebilir. Modern,romantik, vintage belki klasik. Bu tarzlar farklı parçalarda hayat bulup birlikte kullanıldığında ortama çok hoş bir bohem ruh katabilir. Örneğin modern bir oturma grubunuz var, etnik desenli renkli bir kilim ve yaşanmışlık hissini alabileceğiniz vintage bir sehpayla bohem tarzı yakalayabilirsiniz.
 
Bohem dekorasyonun olmazsa olmazları;
 
 
Renkli Yer Minderleri
Bohem dekorasyonda ilk dikkatinizi çeken şey yer minderleri olacaktır. Oldukça rahat bir izlenim uyandıran yer minderleri salaş yaşam tarzına en uygun parçalardan bir tanesidir. Özellikle renk ve desenleriyle de bohem stilin umursamaz, neşeli ve samimi ruhunu dekorasyona yansıtmaktadır.
 
Desenli Kilimler
Bohem dekorasyon ağır ve klasik halıları kaldırmaz. Onun özgür ruhuna hitap edecek olan hafif kilimlerdir. Hele bir de bu kilimler rengarenk ve desen desense…Farklı desen ve renklerdeki kilimleri yan yana hatta üst üste kullanarak bohem tarzı evde kolayca uygulayabilirsiniz.
 
Örgü ve Danteller
Bizde 80’lerde görmeye alışık olduğumuz koltuk, sandalye gibi mobilyaların üzerindeki örtüler; bohem dekorasyon tarzında renkli örgüler olarak karşımıza çıkıyor. Perdelerde de görülen bu detay, birçok aksesuarda da kendini gösteriyor. Renkli ve etnik desenli perdeler ise ön plana çıkıyor.
 
Vintage Mobilyalar
Bohem dekorasyonda mobilyaların takım yerine parça parça seçildiğini göreceksiniz. Mobilya mağazalarından çıkmış bir görüntüyü bohem tarzı asla kabul etmez. Onun ruhunu yaşatmak için eskimiş, farklı stildeki mobilyaların bir arada kullanılması gerekir.
 
Vintage mobilyalarda ise sizin tarzınızı yansıtan özel yapım mobilyalar ile bohem dekorasyonda tam istediğiniz tarsi yansıtmak çok daha kolay olacaktır.
 
 
Bohem stilin felsefesi kuralsızlık; üzerine kuruludur. Yani evinize bohem bir ruh katmak istiyorsanız, tüm bu önerilerimizden ilham alabilir, ancak kendinizden çok daha fazlasını katabilirsiniz. Unutmayın farklılığın yaratacağı harmoni mekanlarınızı çok daha anlamlı ve size özel kılar.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.