Banyo Tadilatında Önemli Noktalar

Banyo Tadilat
23 Haziran 2021

Ev ve iş yerlerinin en çok kullanılan yerlerinden biri olan banyolar, kullanımdan dolayı belli aralıklarla tadilat veya değişime ihtiyaç duyabilirler. Banyolar hem çok kullanıldıkları için hem de su ile teması çok olduğu için çabuk deforme olabilecek yerlerdir. Banyoları temizlemek için kullandığımız kimyasal temizlik malzemeleri de banyoların eskimesinde büyük rol oynar ve banyo tadilatı yapılması için zemin hazırlarlar. Bu gibi durumlarda mecburen yapılan banyo tadilatları olduğu kadar, tamamen değişime yönelik ve zevke göre yapılan banyo tadilatları da bulunmaktadır. Banyo tadilatı ve banyosunda değişiklik yapmak isteyenler için banyo tadilatı ile ilgili önemli birkaç noktayı incelemek istedik.

banyo tadilatı

Banyo Tadilat Firmaları

Banyo tadilatınızı yaptırmak için iyi bir firma veya usta ile anlaşmadan önce bazı noktaları dikkatlice irdelemeniz gerekir. Öncelikle banyonuzun tadilatının ne olacağı belirlenmelidir. Tüm banyo baştan sona mı yenilecek yoksa sadece fayanslar mı değişecek gibi önce bir banyo tadilat planı yapılması gerekir. Böylelikle çok daha kolay ve az zamanda bitecek bir tadilat yapmış olursunuz. Plansız başlayan banyo tadilatı projeleri size istenmeyen ekstra masraflar çıkartırken zamanınızı da uzatabilir. Banyo tadilat firmaları sizlere en doğru banyo tadilat planını çıkartacaklardır. Banyo tadilatı için bir plan çıkardıktan sonra tadilat esnasında hangi malzemelerin kullanılacağına karar vermeniz gerekir. Mermer, seramik, granit gibi materyaller mi kullanmak istersiniz yoksa lamine, beton ve parke gibi çok daha farklı malzemeler mi kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Banyonuzun duvar ve yerleri için malzeme seçerken mutlaka su ile temasta olacağını düşünerek ve hangisinin en kolay temizleneceğine dikkat ederek seçmenizi öneririz.

Banyonuzun tadilatını yaptırırken su eğimine de dikkat etmeniz gerekir. Su eğimi var mı ve yönü ne tarafta olacak gibi önemli noktalar bulunmaktadır. Su eğimini doğru şekilde vermek suyun çıkışı ve banyonuzun uzun ömürlü olması için çok önemlidir. Bir diğer banyo tadilatı ise banyo dolaplarıdır. Banyo dolabınız yoksa yaptıracak mısınız yada banyo dolaplarınız yenilenecek mi? Banyo dolabı seçerken banyo için en dayanıklı malzemeden üretilmiş banyo dolaplarını seçmenizi öneririz. Nem ve suya maruz kalacakları için kısa zamanda deforme olmaması çok önemli bir noktadır. Banyo dolabı seçerken bir diğer önemli nokta ise banyonuzu ferah ve dekoratif göstermesi olacaktır. İşlevsel olduğu kadar, çok büyük ve yer kaplayan banyo dolapları banyonuzu küçülterek kötü bir görünüm kazandırabilir. Banyo dolabı konusunda banyo tadilat firmalarından da destek alabilirsiniz.

dusakabin

Banyo Aksesuarları

Banyo tadilatı yaptırırken banyonuzda kullanacağınız diğer eşyaları da düşünmelisiniz. Örneğin çamaşır makinası nereye konacak, çamaşır makinası için ayrı bir dolap yapılacak mı gibi. Kirli sepeti ve çöp kovası gibi farklı banyo malzemeleri de banyo tadilatı yapılırken doğru planlanarak seçilmeli ve yapılmalıdır. Banyo da kullanılacak olan diğer eşyalardan sonra banyonuzun genel renk tonlarına karar vermeniz gerekir. Bu noktada banyo için seçeceğiniz diğer eşyaların banyonuz için uyumlu olması da önemli bir noktadır. Yerleriniz ile duvarlarınız aynı renk mi olacak yoksa karışık farklı renk ve desenlerde malzeme mi kullanacaksınız, buna karar vermeniz gerekir.

Banyo tadilatında dikkat edilmesi gereken son ve en önemli noktalardan biri de duşakabindir. Duşakabin mi yaptırmak istiyorsunuz yoksa küvet mi gibi önemli bir soruya cevap bulmanız gerekir. İhtiyaçlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda buna karar verebilirsiniz. Duşakabin seçerken banyonuzun genişliği ve renk tonlarını düşünerek seçmenizi öneririz. Banyonuzun genel dekorasyonu ile uyumlu ve kullanışlı bir duşakabin oldukça iyi bir tercih olacaktır. Banyonuz geniş ise jakuzi veya duşakabine ek olarak küvet yaptırmayı da düşünebilirsiniz. En son seçeceğiniz banyo aksesuarları ise musluk dizaynı, banyo kapısı veya banyo tekstili olacaktır. Banyonuz için musluk seçerken yine banyonuz ile uyumlu olmasına dikkat etmenizi öneririz. Banyonuz için iyi bir banyo tadilat firması veya banyo tadilat ustası arıyorsanız, sitemiz üzerinden ücretsiz banyo tadilat ilanı verebilirsiniz. Güvenilir ve profesyonel hizmet veren banyo tadilat firmaları sizlere en uygun fiyat teklifleri vereceklerdir. Gelen fiyat teklifleri arasından istediğinizi seçerek banyonuzun tadilatını veya yenilenmesini kolayca yaptırabilirsiniz. Banyo tadilatı dışında duşakabin, seramik ve fayans gibi diğer banyo tadilat alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.

banyo tadilat

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.