Bahçe Aydınlatması İçin Öneriler

Bahçe Aydınlatması
17 Ağustos 2020

Tüm iç mekanların aydınlatma tasarımı kadar dış mekanların aydınlatmasının da doğru yapılması gerekmektedir. Bahçeniz ve evinizin dış bölümünü aydınlatma tasarımını doğru yapmak oldukça önemlidir. Evinizin yada ofisinizin dışarıdan verdiği izlenim doğru bahçe aydınlatması ile daha da iyi olacaktır. Gündüz doğal ışık ile aydınlanan bahçeniz ve eviniz, gece doğru bahçe aydınlatması ile hem yolunuzu daha rahat ve güvenle bulmanıza; hem de doğru detaylara vurgu yaparak bahçe estetiğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

bahce aydinlatma

Bahçe Aydınlatmasında Dekoratif Uyum

Bahçe aydınlatmasını yaparken öncelikle bahçe ve iç mekanın bir uyum içinde olmasına dikkat etmeniz gerekir. Evinizin iç dekorasyonunda modern, sade ve yalın bir konsept kullandıysanız; bahçe aydınlatmanızı da bu şekilde sade ve modern tasarlamanız iyi olacaktır. Bahçe aydınlatmanız için tasarım yaparken ilk olarak evinize giden tüm yolları aydınlatmalısınız. Bu yolların kenarlarına kısa boylu bahçe aydınlatma elemanları dikerek yolunuzu aydınlatabilirsiniz. Bu aydınlatmaların güneş enerjisi ile çalışanlarını da tercih edebiilirsiniz. Bu şekilde hem geri dönüşüm sağlamış olacak, hem de maddi açıdan daha az bir elektirk gideriniz olacaktır. Evinize giden yolunuz taş diziliminden oluşuyorsa gömülü spot ışıkları da tercih edebilirsiniz. Bu sayede çok modern ve şık bir bahçe aydınlatması tasarımı oluşturabilirsiniz. Bahçenizin yol aydınlatması dekoratif olduğu kadar güvenliğiniz için de oldukça önemlidir. Karanlıkta yürürken önünüzü yeterince iyi göremezseniz istenmeyen kazalara sebep olabilir ve düşebilirsiniz. Bu aydınlatmalar ayrıca bahçe bakımı yapılırken de size temizlik açısından kolaylık sağlamaktadırlar.

Bahçe aydınlatmalarını LED ampüller kullanarak tasarlarsanız, gece boyunca açık duracak aydınlatmaların hem güvenlik hem de ekonomik açıdan size en uygun tercih olacaktır. LED ampüller oldukça uzun ömürlü ve ekonomik ampullerdir. Isınmadıkları için elektrik kontaklarına sebep vermemeleri ve yaydıkları sağlıklı ve kaliteli ışık sayesinde bahçe aydınlatması için göz yormaması da oldukça önemlidir. Bu sebeple LED ampüller bahçe aydınlatmalarında çok sık tercih edilmektedir.

bahce aydinlatmasi

Bahçe İçin LED Aydınlatmalar

Bahçeniz için yol aydınlatması planınızı yaptıktan sonra genel peyzaja geçebilirsiniz. Bahçenizde gür ağaçlarınız varsa, ağacınızın dalları arasına LED ışıklar yerleştirebilir, evinizi biraz daha görünür hale getirebilirsiniz. Bahçe aydınlatması için bu tarz ağaç ışıkları ortama modern ve tatlı bir hava katmaktadır. Ayrıca yine ağaçlarınızı yerden, ağacın üst kısmına doğru gelecek şekilde konumlandıracağınız aydınlatmalar ile de aydınlatabilirsiniz. Bu sayede çok şık ve sıcak bir bahçe aydınlatması yapabilirsiniz.

Özel günleriniz de kullanmak için ayrıca satın alabileceğiniz yuvarlak ve renkli bahçe aydınlatmaları ile de bahçe masanızı çok şık bir şekilde aydınlatabilir, ortamı daha samimi ve tatlı bir havaya büründürebilirsiniz. Bahçe aydınlatması için ayrıca güneş enerjisi ile çalışan aydınlatmaları da tercih edebilirsiniz. Bu aydınlatmalar LED ampüllere göre daha hafif bir bahçe aydınlatması yapsa da, ekonomik ve daha doğal bir çözüm sunmaktadır.

En iyi peyzaj ve bahçe bakımı firma ve ustalarını sizler için listeledik. Peyzaj ve bahçe bakımı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Peyzaj ve bahçe aydınlatma firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı peyzaj, en yakın peyzaj, acil peyzaj, gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden peyzaj ve bahçe aydınlatması fiyatları, peyzaj ücretleri, ucuz ve hesaplı bahçe bakım hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi peyzaj ve bahçe bakım, bahçe aydınlatma hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Size en yakın konumunda yer alan en iyi peyzaj firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Peyzaj hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücret ve fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. En Yakın firmalar, acil servisler, nöbetçi şirketler, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı peyzaj ve bahçe bakım servisi, en yakın peyzaj firması, 7/24 acil peyzaj şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.