Baca Tamiratı

Baca Tamiratı
4 Kasım 2019

Çatıların görüntüsüne güzellik katan ve işlevsel anlamda büyük önem taşıyan bacalar zaman içinde hasara uğrayabilmektedir. Bacalarda meydana gelen problem ve hasarlar ciddi sonuçlara sebep olabilmektedir. Bacaların düzenli periyotlar ile kontrolleri yaptırılmalı ve eğer bir problem var ise baca tamiratı ve çatı tamiratı yaptırılmalıdır. Baca tamiratında deforme olmuş tuğlaların veya sıvaların onarılması, yaprak yada yabancı maddeler ile kapanmış girişlerin açılması yapılmaktadır. Onarım genel olarak bir çözümdür, fakat kimi zaman aynı problemler sık sık görülmektedir.  Bu tarz durumlarda bacaların onarımı yerine yıkılıp yeniden yapılması gerekebilir. Bu gibi bir zorunluluk oluştuğunda kullanılacak olan malzemelerin binanın genel yapısına uyumlu malzemeler kullanılmasına dikkat edilmelidir. Yeniden yapılan bacalara genel olarak mermer kapaklar eklenir ve baca tamiratı işlemi sağlamlaştırılmış olur.

baca

Baca Arızasının Bulunması

Çatıların üstlerinde var olan bacalar kimi zaman hasarlı olmadan da değiştirilebiliyor. Bu durumlar genellikle çatının değişmek zorunda kaldığı durumlar da ortaya çıkabiliyor. Çatılarda su sızıntıları binaların içinde nem, rutubet gibi problemlere sebep olabiliyor. Çatı tamiri mümkün olmayan çatılarda çatı komple değiştiriliyor. Çatının değişmek zorunda olduğu bir durumda baca da değiştiriliyor. Yaz aylarında ısının artması ya da kötü hava koşulları hem çatıya hem de bacaya zarar verebilmektedir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak yalıtım yapılabiliyor.

baca

Baca Tamiri

Bacalarda genel olarak karşılaşılan problemler aldığı hasarlar ile su sızıntısı ve kötü hava koşulları nedeniyle kırılmalardır. Herhangi bir problem var ise baca tamiratı yapabilmek için öncelikle bacadaki problemin ne olduğu bulunmalıdır. Ardından çözüme yönelik olarak onarım yada değişime karar verilir. Ve karara uygun olarak projeler çizilir. Çatlayan sıva yapımı, bacaların görüntü olarak güzel durması için boyanması, baca kapaklarının değiştirilmesi ya da bacaların çatı tamiri ile birleşim noktalarının kontrol ve yenilenmesi gibi işlemler yapılmaktadır.

Baca ve çatı tadilatı konusunda iyi bir firma ve usta arayışı içindeyseniz, BuBiTeklif.com size en iyi baca ve çatı tadilatı firmaları ve ustalarını anında ulaştıracaktır. Baca tadilatı firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Baca tadilatı firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı baca tadilatı, en yakın baca tadilatı, acil baca tadilatı gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden çatı tadilatı yapım fiyatları, baca tadilatı yapım ücretleri, ucuz ve hesaplı baca tadilatı hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi baca tadilatı yapım hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.